Łysienie plackowate - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi

Łysienie plackowate - informacje o chorobie

Przebieg

Łysienie plackowate rozpoczyna się nagle. W pierwszym etapie powstaje pojedyncze okrągłe ognisko. Często pojawiają się też liczne nowe ogniska; może też dojść do całkowitego wyłysienia skóry głowy lub ogólnej, równomiernej utraty włosów, również w okolicy brwi, rzęs, pach i narządów płciowych.

Przyczyny

Przyczyny łysienia plackowatego mogą być różne. Pod uwagę bierze się zaburzenia gruczołów wewnątrzwydzielniczych, autoagresję, istnienie ognisk zakaźnych w ustroju, zaburzenia psychosomatyczne, neuropatię oraz inne. W wielu przypadkach wykrycie przyczyny choroby oraz adekwatne leczenie powoduje cofnięcie się łysienia.

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci - łysienie plackowate

Udaya dev Acharya

Udaya dev Acharya

Dermatolog

Warszawa

Barbara Kumornicka-Nestorowicz

Barbara Kumornicka-Nestorowicz

Dermatolog

Lublin

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Marta Tazbir

Marta Tazbir

Dermatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Łódź

Magdalena Glińska

Magdalena Glińska

Dietetyk

Wrocław

Agnieszka Uryn

Agnieszka Uryn

Diagnostyk

Wrocław

Łysienie plackowate - pytania dotyczące tej choroby

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: Łysienie plackowate

Witam Panią
Alpicort E jest lekiem zarejestrowanym od 18 rż.- u dzieci, które jeszcze nie miesiączkiją, nie powinno się stosować leków z hormonem estrogenem. Wg wytycznych leczenia łysienia…
3 odpowiedzi


Badania laboratoryjne są niespecyficzne w łysieniu plackowatym. Rozpoznanie można postawić na podstawie konsultacji dermatologicznej.
1 odpowiedzi


Po porodzie zwykle obserwuje się nasilenie wypadania włosów (jest to związane z przemianami hormonalnymi i fazą wzrostu włosa). Z Pani problemem można sobie poradzić bez stosowania leków, jedynie…
1 odpowiedzi

Łysienie plackowate - jaki specjalista zajmuje się tą chorobą?

Powiązane wyszukiwania


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.