Umów wizytę Zapytaj lekarza
5 741 odwiedzin w ciągu 30 dni

Wieloletnia praktyka. Dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym, doktorat z wyróżnieniem; Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Zgłoszony do nagrody Premiera.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
231 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"

  Byłem u Doktora na zabiegach osoczem na blizny potrądzikowe, widzę znaczą poprawę skóry, w sezonie jesiennym planuję rozpocząć zabiegi laserowe. Ufam mu jak nikomu innemu, dokładnie omawia w jakim stopniu będzie poprawa i przeprowadza leczenie kompleksowo.

 • D
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: leczenie blizn potrądzikowych

  Walczę z dużymi bliznami potrądzikowymi, na jesieni Doktor robił mi laser frakcyjny, teraz mam serię osoczem i widzę bardzo dużą poprawę. Efekt jest taki jaki opisał Doktor - bez koloryzowania przedstawił to, czego mogę się spodziewać. Profesjonalista na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim, dzięki Doktorze!

 • A
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: usuwanie blizn

  Jestem mega zadowolona z wizyt u doktora! Pomógł mi wyleczyć jedno uporczywe schorzenie, korzystałam również z zabiegu wolumetrii i osocza na lekkie blizenki.. Efekt końcowy zwalił mnie z nóg ???? Wszystkie koleżanki w pracy mówią że ładnie wyglądam, każdej poleciłam Doktora Dominika z czystym sumieniem i polecać będę dalej, takich specjalistów ze świecą szukać ????

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: konsultacje dermatologiczne

  Zgłosiłam się do doktora Ludewa z problemem nadmiernie wpadających włosów z którym borykam się od paru miesięcy. Wystarczyła dosłownie chwila, aby zdiagnozować przyczynę. Doktor Ludew wszystko cierpliwie mi wytłumaczył i zlecił badania. Odbieram doktora jako osobę bardzo kompetentną, rzeczową, ale przy tym bardzo sympatyczną. Widać, że można mu zaufać w stu procentach. Ja zaufałam i na pewno wrócę do doktora, ale tym razem na zabieg z zakresu medycyny estetycznej :)

 • A
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"

  Niwelowałam u Doktora tzw. chomiki, które dokuczały mi od dłuższego czasu, bardzo źle się czułam. Dodatkowo doktor skorygował trochę usta i wypełnił bruzdy nosowo wargowe. Efekt jest REWELACYJNY, na wizycie u doktora jesteśmy pod opieką specjalisty z prawdziwego zdarzenia.. Cały zabieg miałam bardzo dokładnie omówiony i przedstawiony, wywiad lekarski był również bardzo dokładny. Personalnie dr Ludew to bardzo miły, ciepły lekarz z duszą na ramieniu, bardzo zależy mu na zadowoleniu pacjenta. Będę wracać!

 • M
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"

  Doktor Dominik to wybitny specjalista. Byłam pierwszy raz na zabiegu kwasem hialuronowym, wyjaśnił dokładnie jakie będą efekty i są fenomenalne! Polecam Doktora, na upiększaniu zna się jak mało kto :) Pozdrawiam, M.

 • Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: lifting skóry

  Jeżeli chodzi o zabiegi to tylko u doktora Ludewa, pełne bezpieczeństwo a przede wszystkim doktor jest w stanie trafić w 100% jeżeli chodzi o rodzaj zabiegu. Specjalista z prawdziwego zdarzenia! Dr Ludewa zalecił u mnie zabieg kwasem hialuronowy. Efekt niby dyskretny a każdy mi mówi że ładnie wyglądam, szczerze polecam

 • Z
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"

  Bardzo konkretny lekarz, który wyczerpująco odpowiada na pytania pacjenta, jest gotowy na ewentualne poprawki i wykonuje swoją pracę rzetelnie.

 • Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: elektrokoagulacja, konsultacja dermatologiczna

  Z czystym sumieniem, mogę nazwać dr Ludewa najlepszym specjalistą, do którego miałam okazję trafić. Od razu widać, że doktor posiada dużą wiedzę i ,że swoją pracę wykonuje z zaangażowaniem. Diagnoza kilku problemów skórnych została postawiona sprawnie, a przepisane lekarstwa szybko zaczęły działać. Na dodatek, w bardzo taktowny sposób przyjął reklamację zabiegu (który nie udał się z przyczyn od dr niezależnych, a o takim ryzyku zostałam wcześniej poinformowana). Poleciłam dr Ludewa już wielu osobom i napewno będę polecać dalej.

 • Z
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: usta

  Od dziecka marzyłam aby mieć piękne pełna usta. Dzięki Doktorowi Dominikowi nie dość ze mam usta o jakich marzyłam to jeszcze wyglądają bardzo naturalnie. Jestem pod wrażeniem umiejętności. Nie zawaham się w najbliższym czasie przyjsc na kolejny zabieg, tym razem na zniwelowanie zmarszczek na czole :)

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Wieloletnia praktyka. Dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym, doktorat z wyróżnieniem; Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Zgłoszony do nagrody Premiera. Nagroda Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin specjalizacyjny z dermatologii.

  www.ruczajclinic.pl Usuwanie znamion! Laserowe leczenie blizn! '793'116'111'

  Dr n. med. Dominik Ludew (MD, PhD, Pharm.D.) lekarz specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.
  - od kilku lat wykonuje rocznie około 1500 zabiegów medycyny estetycznej, obok 3000 konsultacji dermatologicznych i z zakresu medycyny estetycznej
  - dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym; specjalne wyróżnienie komisji egzaminacyjnej i Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin specjalizacyjny
  - studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum CM UJ (2009) oraz farmaceutyczne na Wydziale Farmacji CM UJ w trybie indywidualnej organizacji studiów z wynikiem bardzo dobrym (2007);
  - prowadził seminaria dla studentów Wydziału Lekarskiego CM UJ;
  - odbył studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ i uzyskał stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem;
  - prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie zaawansowanych technik podawania kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego i mezoterapii dla firm produkujących preparaty Perfectha, Revitacare, Proteal, rozwijając u praktykujących u niego lekarzy artystycznej doskonałości przy rygorystycznym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa zabiegów;
  - zgłoszony Przez Wydział Lekarski CM UJ do Nagrody Prezesa Rady Ministrów.


  Jest członkiem Polskiego Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Należy do European Academy of Dermatology and Venerology (EADV) oraz European Society for Dermatological Research (ESDR).

  - Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej 2009-2011.
  - Reprezentant Polski w programie szkoleniowym dla najlepszych rezydentów Dermatologii Euroderm Excellence Training ,,Developing Next Generation Dermatologist" - Nicea 2014.
  - Uczestnik kursów dermatologii pediatrycznej prowadzonych przez czołowych europejskich dermatologów dziecięcych, kilka lat praktykował w jedynym w małopolsce Oddziale Dermatologii Dzieci.
  - O rozległości jego wiedzy dermatologicznej świadczy fakt, że swojej praktyce zawodowej rozpoznał kilkadziesiąt przypadków czerniaka na najwcześniejszym stopniu zaawansowania i kilkadziesiąt przypadków rzadkich schorzeń genetycznych, niektórych o częstościach jeden na kilka milionów urodzeń.
  - Autor prac naukowych koncentrujących się na roli tkanki tłuszczowej w rozwoju stanu zapalnego i patofizjologii chorób naczyniowych, będącej tematem jego pracy doktorskiej obronionej z wyróżnieniem.

  Specjalizuje się w leczeniu chorób dermatologicznych, a także w zabiegach z zakresu dermatologii zabiegowej obejmującej zastosowanie tkanki tłuszczowej w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu dermatologii estetycznej.

  - Wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, które dają sprawdzone efekty i są przebadane naukowo a ich stosowanie poparte jest wieloletnim doświadczeniem.
  - Posiada bogate doświadczenie w zabiegach korygujących z użyciem wypełniaczy (Restylane, Radiesse) oraz toksyny botulinowej (Botox, Azzalure) łącząc wiedzę i doświadczenie z obszaru dermatologii,
  - Jego pasją są zabiegi wolumetryczne i mikroprzeszczepy tkanki tłuszczowej. Od wielu lat wykorzystuje różnorodne technologie laserowe (Fotona Dualis, Alma Harmony, Mona Lisa, Sciton) w leczeniu fotostarzenia, rozstępów, poszerzeń naczyniowych wykorzystując podejście minimalnie inwazyjne.
  - Precyzja i delikatność wykonywanych przez niego zabiegów pozwalają pacjentowi bardzo szybko wrócić do życia zawodowego bez zauważalnych śladów po przeprowadzonym zabiegu. Zadowolenie pacjenta, skuteczność i dyskrecja są dla niego najważniejsze w pracy zawodowej.

  Prywatnie pasjonat paralotniarstwa, narciarstwa, nurkowania.
  Przyjmuję pacjentów w każdym wieku.

  KONTAKT W SPRAWIE WIZYTY LUB Z LEKARZEM > KLIKNIJ LINK FACEBOOK NAD ZDJĘCIAMI PO PRAWEJ!!

  NUMER TELEFONU PO LEWEJ TO NIE NUMER ANI DO KLINIKI ANI DO LEKARZA !! TO NUMER DO PORTALU ZNANY LEKARZ

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • I i II stopień specjalizacji w dermatologii i wenerologii 2017
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Lekarski; Studia doktoranckie 2013
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Lekarski 2009
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Farmaceutyczny 2007
więcej

Publikacje

 • Urbanski K, Ludew D, Filip G, Filip M, Sagan A, Szczepaniak P, Grudzien G, Sadowski J, Jasiewicz-Honkisz B, Sliwa T, Kapelak B, McGinnigle E, Mikolajczyk T, Guzik TJ.CD14+CD16++ "nonclassical" monocytes are associated with endothelial dysfunction in patients with coronary artery disease.Thromb Haemost. 2017 Feb 23. doi: 10.1160/TH16-08-0614 Impact Factor ISI: 5.255
 • Guzik B, Sagan A, Ludew D, Mrowiecki W, Chwała M, Bujak-Gizycka B, Filip G, Grudzien G, Kapelak B, Zmudka K, Mrowiecki T, Sadowski J, Korbut R, Guzik TJ. Mechanisms of oxidative stress in human aortic aneurysms - Association with clinical risk factors for atherosclerosis and disease severity. Int J Cardiol. 2013 Mar 15. Impact Factor ISI: 5.509
 • Spychalowicz A, Wilk G, Sliwa T, Ludew D, Guzik TJ Novel therapeutic approaches in limiting oxidative stress and inflammation. Curr Pharm Biotechnol. 2012 Jan 20. Impact Factor ISI: 2.690
 • Guzik B, Chwała M, Matusik P, Ludew D, Skiba D, Wilk G, Mrowiecki W, Batko B, Cencora A, Kapelak B, Sadowski J, Korbut R, Guzik TJ. Mechanism of vascular superoxide production in human varicose veins. Pol Arch Med Wewn. 2011 Sep;121(9):279-86.Impact Factor ISI: 1.367
 • „Pustular secondary syphilis with extensive facial involvement and moth-eaten alopecia”; EADV Advanced STIs Fostering Corse, Amsterdam, The Netherlands November 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka„Multifocal reticulohistiocytosis in 15- year-old boy – report of a rare systemic granulomatous disease”; EADV Advanced Paediatric Dermatology Fostering Corse, Budapest, Hungary November 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka „Relapsing linear acantholytic dermatosis – report of the 4th case of rare acantholytic disease”; EADV Inherited and acquired bullous skin disorders – from the bench to the patient Fostering Corse, Marburg, Germany July 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka „Paraphenylendiamine and methylisothiazolinone induced contact dermatitis – two paediatric cases”; EADV Contact Dermatitis Fostering Corse, Malmo, Sweden May 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Katarzyna Budnik, Monika Kapińska-Mrowiecka „Lipoid proteinosis – rare autosomal recessive genodermatosis with mucosal manifestation in offspring of consanguineous marriage”; EADV Paediatric Dermatology Fostering Corse, Barcelona, Spain, February 2015 Oral by D. Ludew
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin w dziedzinie dermatologii i wenerologii
 • Stypendium Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej w Laboratorium Medycyny Translacyjnej Profesora Tomasz Guzika, „Immune mechanisms of hypertension and vascular dysfunction - the search for new anti-hypertensive strategies”
 • Wyróżnienie na Zjeździe Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego ,,Łuszczyca plackowata i stawowa o ciężkim przebiegu ze współistnieniem rodzinnej częściowej lipodystrofii wrodzonej z mutacją genu laminy A/C – trudności w leczeniu biologicznym łuszczycy”
 • Praca doktorska - obrona wyróżniająca
 • Kandytat Wydziału Lekarskiego do Nagrody Prezesa Rady Ministrów 2017
 • First award, Presentation: Characterization of T cells infiltrating perivascular adipose tissue in atherosclerosis. Conference of PhD Students of Phaculty of Medicine, Jagiellonian University
więcej

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Paediatric Dermatology Course, Barcelona, Spain, Universitat Internacional de Catalunya, Faculty of Medicine and Health Sciences, Barcelona
 • Advanced Sexually Transmitted Diseases Course, Amsterdam, The Netherlands
 • Advanced Paediatric Dermatology Course, Department of Dermatology, Venereology and Dermatooncology, Budapest, Hungary
 • Inherited and acquired bullous skin disorders – from the bench to the patient corse, Universitätsklinikum Gießen & Marburg, , Marburg, Germany
 • Contact Dermatitis Course, Skåne University Hospital, Malmo, Sweden
więcej

Certyfikaty

Artykuły