Trądzik różowaty - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi

Trądzik różowaty - informacje o chorobie

Przyczyny

  Nadal nie zostały do końca poznane. Udowodniono, że wpływ na rozwój choroby mają czynniki genetyczne i środowiskowe. Zmiany skórne powstają na skutek zjawisk immunologicznych, zaburzeń hormonalnych oraz zaburzeń naczynioruchowych.

Podział

  Ze względu na charakter zmian wyróżnia się następujące postacie:
  • rumieniowa z teleangiektazjami
  • grudkowo-krostkowa
  • przerostowo-naciekowa
  • oczna
  • ziarniniakowa

Leczenie

  Dostosowane jest do każdego pacjenta indywidualnie i obejmuje kosmetykę, miejscowe leczenie zmian, działania ogólnoustrojowe. Stosuje się także laseroterapię i fototerapię. W niektórych przypadkach również zabiegi chirurgiczne.
  łac.  rosacea
  Przewlekłe schorzenie skóry pojawiające się po okresie dojrzewania. Objawia się skórnymi wykwitami (rumieniowymi, grudkowymi i krostkowymi). Najczęściej występuje między 30 a 60 r. ż. i dotyka częściej kobiety. Natomiast u mężczyzn przybiera cięższą postać z przerostami o charakterze rinophyma. Szacuje się, że ten rodzaj trądziku występuje u 1-10% populacji.

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci - trądzik różowaty

Marta Jeziorska

Marta Jeziorska

Dermatolog

Warszawa

Alicja Gernand

Alicja Gernand

Dermatolog

Łódź

Anna Pawłoś

Anna Pawłoś

Dermatolog

Warszawa

Natalia Salwowska

Natalia Salwowska

Dermatolog

Katowice

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Trądzik różowaty - pytania dotyczące tej choroby

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 16 pytań dotyczących usługi: Trądzik różowaty

Dzień dobry, być może któryś z zaleconych preparatów Panią podrażnił. Jeśli jest nasilenie objawów wskazana byłaby wizyta u lekarza prowadzącego leczenie, być może należy rozważyć leczenie doustne.…
1 odpowiedzi

Dzień dobry. Tak, można korzystać. W trakcie wysiłku fizycznego może nasilać się rumien na twarzy. Pozdrawiam serdecznie!
1 odpowiedzi

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie…
1 odpowiedzi

Trądzik różowaty - jaki specjalista zajmuje się tą chorobą?

Powiązane wyszukiwania

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.