Umów wizytę Zapytaj lekarza 17 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

15-letnie doświadczenie zawodowe, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współuzależnienia i DDA, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy domowej, trener, coach,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-CoachingowaUsługa: ataki paniki

  Do Pani Agaty trafiłam po tym jak zdiagnozowano u mnie ataki paniki, do których doprowadziła mnie długa historia walki z niepłodnością. Pani Agata postawiła mnie na nogi, już po pierwszej wizycie wiedziałam, że trafiłam do właściwego specjalisty. Pomogła mi poustawiać sobie wszystko w głowie i wybrnąć z błędnego koła, w które sama się zapędziłam. Bardzo podobało mi rzeczowe podejście do problemu i wiele konkretnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych (a przede wszystkim ich zapobieganiu), które zaproponowała mi Pani Agata. Jestem bardzo zadowolona i jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno to do niej wrócę w przyszłości. Bardzo polecam!

  Agata Czaja-Michaud2018-04-14

  Dziękuję za podzielenie się opinią. Cieszę się z Pani powrotu do dobrego samopoczucia i jeszcze raz gratuluję z zajścia w ciążę :) Wszystkiego dobrego!

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: problemy z pewnością siebie

  Problemy z moją pewnością siebie objawiały się już od jakiegoś czasu, Pani Agata podpowiedziała mi w jakim kierunku ustawić moje myślenie, dała mi parę wskazówek nad czym się skupić. Po pierwszej sesji wziąłem sobie mocno do serca porady i widać było mocną poprawę.

  Z racji widocznych efektów, mam już kilka wizyt za sobą i gorąco mogę polecić!

  Agata Czaja-Michaud2018-03-16

  Dziękuje za pozostawienie komentarza. Dziękuję za zaufanie i cieszę się z efektów. Pozdrawiam serdecznie

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa Myśli

  Podczas jednej wizyty Pani Agata postawiła mnie na nogi, spojrzała na moje problemy z dystansu i w bardzo przystępny sposób na prostych przykładach pokazała błędy mojego myślenia, dając tym samym klucz do ich rozwiązania. Bardzo dziękuję i polecam każdemu kto chce wygrać nierówną bitwę ze swoimi myślami :)

  Agata Czaja-Michaud2018-02-27

  Dziękuję pięknie za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa MyśliUsługa: psychoterapia indywidualna

  Dopiero rozpoczęłam moje spotkania z p. Agatą, nie jestem w stanie zatem określić jakie odniesiemy rezultaty. Z całą pewnością mogę natomiast powiedzieć, że po dwóch spotkaniach czuję się zdecydowanie lepiej, spojrzałam na moje problemy Postronnym okiem widzę jasne światełko w tunelu. Pani Agata jest bardzo dobrym słuchaczem, spokojnie analizuje moje wypowiedzi i sugeruje rozwiązania. Dokładnie tego oczekiwałam po spotkaniach - przyjrzeniu się temu co dzieje się wokół mnie, wyciągać wnioski i sukcesywnie pracować nad poprawą moich zachowań i relacji z ludźmi.

  Agata Czaja-Michaud2018-02-13

  Dziękuję Pani za pozostawienie komentarza. Cieszę się, że Pani oczekiwania co do spotkań spełniły się. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia

 • D
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa MyśliUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo miło się rozmawiało, Pani Agata potrafi zainteresować rozmówcę tym co mówi, nie zanudza, pozwala na komentarz i wypowiedź drugiej strony, nie przerywa, gdy druga strona mówi.

  Agata Czaja-Michaud2018-02-07

  Dziękuję Panu za podzielenie się opinią. Życzę kontynuacji rozpoczętych przez Pana zmian w temacie, o którym rozmawialiśmy. Pozdrawiam serdecznie

 • M
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa MyśliUsługa: psychoterapia

  Pani Agata od pierwszego spotkania motywuje do pracy nad sobą, mam poczucie, że trafiłam w naprawdę dobre ręce

  Agata Czaja-Michaud2018-01-26

  Dziękuję Pani Mileno za pozostawienie komentarza. Pozdrawiam Panią serdecznie :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa MyśliUsługa: interwencja kryzysowa

  Przechodzilam kryzys związany z dużymi zmianami w życiu, wybrałam się na jednorazowa doraźną konsultacje. Pani Agata podczas jednego spotkania pomogła mi uporządkować myśli i potrzeby. Polecam bardzo.

  Agata Czaja-Michaud2018-01-26

  Bardzo dziękuję Pani za podzielenie się opinią. Cieszę się, że mogłam pomóc podczas tego jednego spotkania. Pozdrawiam serdecznie

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa MyśliUsługa: konsultacje psychologiczne

  Jestem po pierwszej rozmowie z Panią Agatą. Po spotkaniu czułam się jakby ktoś doczepił mi skrzydła.Pani Agata uważnie słucha,angażuje się. Czuje,że dobrze wybrałam i nie mogę doczekać się kolejnych spotkań i rozmów ????

  Agata Czaja-Michaud2018-01-15

  Dziękuję pięknie za podzielenie się opinią i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu :-)
  pozdrawiam

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwsza wizyta bardzo fajna, dowiedziałam się na czym polega terapia i już wiem czego się spodziewać.

  Agata Czaja-Michaud2018-01-12

  Dziękuję Pani za zaufanie i opinię. Pozdrawiam i do zobaczenia.

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna Strefa Myśli

  Z czystym sumieniem polecam Panią Agatę, bo w bardzo krótkim czasie pozwoliła mi zrozumieć gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać. Bardzo rzeczowa i konkretna osoba, profesjonalistka, mająca duży straż w Instytucie Neurologii i Psychiatrii

  Agata Czaja-Michaud2017-11-14

  Bardzo dziękuję Pani za ciepłe słowa pod moim adresem. Pozdrawiam serdecznie :)

Pytania pacjentów (103)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • 15-letnie doświadczenie zawodowe, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współuzależnienia i DDA, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy domowej, trener, coach, specjalizuję się w terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (SFBT).

  Obecnie (od 2005r) pracuję w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na całodobowym i dziennym oddziale leczenia uzależnień (od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, seksu...) również z osobami z zaburzeniami odżywiania i z zaburzeniami osobowości.

  Wierzę, że rozmowy o rozwiązaniach rodzą rozwiązania a każdy z nas jest pełny zasobów!
  Zapraszam do kontaktu:
  w razie pytań: tel: 608&222&000 mail: ajkczaja@gmail.com

  Dla osób spoza Warszawy czy z zagranicy oferuję pomoc on- line: Skype: Agata Czaja-Michaud, What's App czy inny komunikator. W celu umówienia wizyty proszę o kontakt: 608*222*000 lub ajkczaja@gmail.com

  Więcej o mnie: https://ajkczaja.wixsite.com/psychoterapeuta

  Już od 15 lat pracuję jako psycholog kliniczny w renomowanych publicznych placówkach służby zdrowia. Mam ponad 30.000 godzin praktyki. Wcześniej pracowałam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadząc konsultacje, grupy terapeutyczne i warsztaty dla osob doświadczających i stosujących przemoc, koordynując poradnię mailową pogotowia Niebieskiej Linii. Byłam też koordynatorem interwencji podejmowanych przez konsultantów w wyniku zgłoszeń do ogólnopolskiego telefonu zaufania Niebieska Linia. Mam certyfikat PARPA specjalisty przeciwdziałania przemocy oraz certyfikat psychoterapii uzależnień.
  Współzałożyłam Stowarzyszenie dla na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", w którym prowadzilam konsultacje i warsztaty umięjętnosci psychologicznych (radzenie sobie ze stresem, asertywność, komunikacja i wychowanie bez przemocy...)

  Specjalizuję się w podejściu krótkoterminowym skoncetrowanym na rozwiązaniach (TSR) (z ang.SFBT: solution focused brief therapy). To co najbardziej sprawdza się mi podczas sesji to: szacunek, empatia, zaangażowanie, jasno wyznaczony cel, który pomagam określić, koncentracja na potencjale i zasobach oraz zamiast skupiania się na problemie to: nastawienie na rozwiązanie i planowe działanie.

  Mocno wierzę w potencjał i mocne strony każdego człowieka aby mógł on prowadzić szczęśliwe życie. Pomagam w rozbudzeniu tych zasobów!

  Prowadzę konsultacje diagnostyczne i terapię osób uzależnionych (od alkoholu, leków, dopalaczy, papierosów, hazardu, komputera itp). Przygotowuję osoby, chcące podjąć interwencję kryzysową wobec osoby uzależnionej - jednej z najskuteczniejszych metod zmotywowania jej do podjęcia leczenia odwykowego. Pracuję też z osobami pijącymi szkodliwie, z trzeźwiejącymi alkoholikami, z osobami współuzależnionymi (bliskimi osób z problemem uzależnienia), osobami, gdzie w rodzinie był problem uzależnienia (Dorosłe Dzieci Alkoholików), czy innej dysfunkcji (Dorosłe Dzieci Dysfunkcji) urazu czy traumy (np.molestowanie).
  Pomagam osobom z zaburzeniami odżywiania i osobowości.
  W celu umówienia wizyty proszę o kontakt: 608*222*000 lub ajkczaja@gmail.com

  Jak pracuję:

  Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (ang. solution focused brief therapy) – terapia skoncentrowana na osiągnięciu określonego przez klienta celu, a nie analizie problemu czy deficytów. Przedmiotem jej zainteresowania jest więc przede wszystkim preferowana przyszłość. Jest to jako terapia krótkoterminowa; nastawiona na budowanie rozwiązań, stara się ona osiągnąć wyznaczone przez klienta cele w jak najkrótszym czasie. Znaczącą poprawę moi klienci dostrzegają już po ok 8 sesjach! Zaletą jest tego podejścia jest efektywność i skuteczność w krótszym czasie niż inne podejścia terapeutyczne. Terapia ta docenia wszystkie zalety i umiejętności klienta, pokazując zawsze drogę ku rozwiązaniu. Podejście, w którym pracuję wzmacnia motywację do pozytywnych i trwałych zmian.

  Pomagam, poszukując rozwiązań m.in. w następujących obszarach:

  -brak wiary w siebie
  - problemy w kontrolowaniu czy wyrażaniu emocji
  - stany depresyjne
  
- problemy w komunikacji z innymi ludźmi np: w pracy/szkole/w rodzinie
  
- zaburzenia odżywiania (jedzenie kompulsywne, bulimia, anoreksja)

  - lęki, osamotnienie, bezsens życia
  
- kryzysy życiowe
  - problemy w związkach
  - śmierć bliskiej osoby, strata kogoś czy czegoś ważnego np: pracy
  
- stres w pracy, wypalenie zawodowe, mobbing, bezrobocie
  
- niskie poczucie własnej wartości
  
- stres, napięcie
  - nieśmiałość, brak asertywności
  - problemy rodzinne (w tym małżeńskie, wychowawcze)
  
- ciąża, przygotowanie do porodu, bycie rodzicem
  - problemy z koncentracją, nadpobudliwością, nerwowością
  - problemy z motywacją, realizacją zadań
  - uzależnienia (współuzależnienie, DDA)
  - przemoc
  - lepsze poznanie siebie, wykorzystanie swojego potencjału


  Wierzę, że rozmowy o rozwiązaniach rodzą rozwiązania!
  Zapraszam do kontaktu.
  ajkczaja@gmail.com
  tel: 608&222&000
  Skype: Agata Czaja-Michaud

  Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa i Psychoterapeuty.

  Prywatnie mężatka, mama córki i syna. Fanka roweru o każdej porze roku, ceni zdrową kuchnię i wszelkie podróże - te małe i duże :-)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia kliniczna
 • Psychoterapia uzależnień
 • Terapia uzależnień
 • Psychologia Sportu
 • Psychoonkologia
więcej

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet SWPS społeczna psychologia kliniczna
 • Instytut Psychologii Zdrowia - Studium Pomocy Psychologicznej
 • Instytut Psychologii Zdrowia- Studium Terapii Uzależnień
 • INTRA- Szkoła Trenerów
 • PARPA- certyfikat psychoterapii uzależnień i certyfikat przeciwdziałania przemocy
 • Szkoła Coachingu WINGS
 • INTRA - Akademia Trenerów
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • najlepsza praca kwalifikacyjna na staż w Niebieskiej Linii -2001r.
 • propozycja pracy zawodowej-etatowej jako jedynej z kilkunastu stażystów w Instytucie Psychologii Zdrowia -2003r.
 • obrona certyfikatu specjalisty w zakresie przemocy z wynikiem bardzo dobrym

Znajomość języków

 • polski
 • francuski

Staże

 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia, zakończony propozycją pracy zawodowej
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii OTU - zakończony propozycją pracy zawodowej
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły