mgr

Agata Czaja-Michaud

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

33 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

16-letnie doświadczenie zawodowe, specjalizuję się w terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (SFBT), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współuzależnienia… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Partnerskie traktowanie
Doświadczenie zawodowe
Leczenie uzależnień

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Świetny psycholog bardzo szybko pani Agata pomogła mi na wielu płaszczyznach nawet nie sądziłam że efekt będzie taki duży w tak krotkim czasie
  Polecam jak najbardziej

 • C
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-Coachingowa

  Polecam panią dr dla tych, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy, a nie chcą długotrwałej terapii. W przeciągu kilku spotkań pani dr potrafi wydobyć człowieka ze stanu załamania i poczucia beznadziei do stanu stabilności wewnętrznej i uczucia kontroli nad sobą i sytuacją. Pani Agata uważnie słucha, pozwala się wygadać, wyrzucić z
  siebie emocje, po czym klarownie tłumaczy, co w naszym zachowaniu i myśleniu jest niekorzystne, jakie mechanizmy kierują naszym postępowaniem, co należy zmienić/wyeliminować, aby przerwać błędne koło.
  Można polegać na doświadczeniu pani dr Agaty. Polecam!

  Agata Czaja-Michaud2018-07-09

  Bardzo dziękuje za podzielenie się opinią. Cieszę się, że mogłam Pani pomóc! Pozdrawiam serdecznie

 • M
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-Coachingowa

  Na spotkania z panią Agatą chodzę ponad pół roku. Pierwsze efekty odczułam po zaledwie kilku rozmowach. Każda sesja to praca, w trakcie której -z pomocą wskazówek- sama dochodzę do wniosków. Dzięki pracy z panią Agatą znacznie polepszyła się moja samoocena, rozwinęłam się zawodowo i polepszyłam jakość komunikacji w pracy i w życiu prywatnym.
  Bardzo polecam tę terapię osobom, które chcą pracować zarówno nad samoświadomością, jak i rozwojem kariery.

  Agata Czaja-Michaud2018-06-26

  Pani Marto dziękuję za wyrażenie opinii. Cieszę się, że nasza współpraca przynosi pozytywne zmiany zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam.

 • M

  Polecam terapię u Pani Agaty. Profesjonalne podejście i jednocześnie swobodna atmosfera pozwalają otworzyć się w rozmowie. Wizyty pomagają w zrozumieniu swoich myśli i uczuć oraz w pracy nad sobą. Polecam z czystym sumieniem.

  Agata Czaja-Michaud2018-06-20

  Bardzo dziękuję za pozostawienie komentarza. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie.

 • I
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-CoachingowaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Polecam gorąco Panią Agatę każdemu, kto potrzebuje wsparcia, ma problemy, jest w stresie czy w depresji. Prawie rok temu trafiłam do Pani Agaty. Od tego czasu wiele się zmieniło, przede wszystkim pogodziłam się z przeszłością. Przez ten czas Pani Agata była moim wsparciem. Cechuje ją ogromny profesjonalizm, ale jednocześnie podejście pełne empatii, zrozumienia i ciepła. Bardzo mi pomogła, gdy byłam na poważnym zakręcie życiowym, dała mi nie tylko wsparcie, wysłuchała ale również pomogła w znalezieniu dobrych rozwiązań.
  Zgadzam się z poprzednimi opiniami, jest bardzo ciepłą, sympatyczną i mądrą osobą i polecam Panią Agatę z całego serca.
  Wysyłam do Niej moich przyjaciół i rodzinę, i im również zawsze pomaga

  Agata Czaja-Michaud2018-06-20

  Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że nasze spotkania były dla Pani owocne. Życzę wszystkiego dobrego i powodzenia w dalszej drodze. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za polecenie mnie przez Panią swoim bliskim :)

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-CoachingowaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani doktor jest osobą, przy której łatwo się otworzyć. Po kilku wizytach czuję, ze Pani doktor się angażuje i rozumie moje problemy. Daje praktyczne porady, dzięki czemu mogę siebie bardziej zrozumieć i pracować ze sobą również sama w domu, a nie tylko na terapii. Pani doktor potrafi zobrazować mi moje problemy, pokazać je z innej perspektywy. Polecam panią doktor, ponieważ uważam, że jest to osoba godna zaufania. :)

  Agata Czaja-Michaud2018-06-07

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa pod moim adresem i zaufanie. Pozdrawiam serdecznie

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-CoachingowaUsługa: psychoterapia

  Agata to doswiadczona specjalistka. Uczeszczam na terapie juz 3ci miesiac i widze ogromna roznice (na plus) w moim zachowaniu. Dzieki Agacie widze i rozumiem rzeczy, na ktore wczesniej nie zwracalem uwagi. Zmienilem sposob myslenia przez co inaczej (pozytywnie) wplywam na moje dzialania i relacje z otoczeniem. Jezeli chcesz realnie zmienic swoje zycie na lepsze, spokojniejsze, szczesliwsze badz nie radzisz sobie sam z jakims problemem - trafiles pod wlasciwy adres. W pelni polecam! :)

  Agata Czaja-Michaud2018-06-07

  Pięknie dziękuję za opinię i cieszę się z efektów w zmianie myślenia, w samopoczuciu, w zachowaniu oraz relacji z innymi. Pozdrawiam :)

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia par

  Trafiliśmy do Pani Agaty wraz z mężem w celu poprawienia naszej relacji, sposobu komunikacji, rozwiązania problemów które towarzysza nam od lat. Już po kilku sesjach mieliśmy dużo porzytecznego materiału do przepracowania w domu a nasze relacje bardzo zyskały na jakości. Pani Agata jest bardzo dobrym specjalistom, tworzy na sesjach atmosferę otwarta i sprzyjająca dzieleniu się swoimi uczuciami. Serdecznie polecam wszystkim parom.

  Agata Czaja-Michaud2018-05-14

  Serdecznie dziękuję za podzielenie się opinią. Wszystkiego dobrego dla Państwa!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-Coachingowa

  Przyszlam do poradni z bardzo konkretnym problemem ktory udalo sie rozwiazac po kilku wizytach, zostaly mi zasugerowane konkretne narzedzia do dalszej samodzielnej pracy. Czas spedzony na wizytach byl wykorzystany bardzo wydajnie, przy tym Pani Agata jest bardzo mila i kontaktowa osoba. Nie mam zadnych zastrzezen, wszystkie moje oczekiwania zwiazane z wizytami zostaly spelnione.

  Agata Czaja-Michaud2018-05-07

  Serdecznie dziękuję za pozostawienie komentarza. Cieszę się, że Pani pomogłam. Życzę powodzenia w dalszej drodze. Pozdrawiam

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczno-CoachingowaUsługa: ataki paniki

  Do Pani Agaty trafiłam po tym jak zdiagnozowano u mnie ataki paniki, do których doprowadziła mnie długa historia walki z niepłodnością. Pani Agata postawiła mnie na nogi, już po pierwszej wizycie wiedziałam, że trafiłam do właściwego specjalisty. Pomogła mi poustawiać sobie wszystko w głowie i wybrnąć z błędnego koła, w które sama się zapędziłam. Bardzo podobało mi rzeczowe podejście do problemu i wiele konkretnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych (a przede wszystkim ich zapobieganiu), które zaproponowała mi Pani Agata. Jestem bardzo zadowolona i jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno to do niej wrócę w przyszłości. Bardzo polecam!

  Agata Czaja-Michaud2018-04-14

  Dziękuję za podzielenie się opinią. Cieszę się z Pani powrotu do dobrego samopoczucia i jeszcze raz gratuluję z zajścia w ciążę :) Wszystkiego dobrego!

Pytania pacjentów (107)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • 16-letnie doświadczenie zawodowe, specjalizuję się w terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (SFBT), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współuzależnienia i DDA, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy domowej, trener, coach.

  Wierzę, że rozmowy o rozwiązaniach rodzą rozwiązania a każdy z nas jest pełny zasobów!
  Zapraszam do kontaktu:
  w razie pytań czy zapisu: tel: 608&222&000 mail: ajkczaja@gmail.com

  Dla osób spoza Warszawy czy z zagranicy oferuję pomoc on- line: Skype: Agata Czaja-Michaud, What's App czy inny komunikator. W celu umówienia wizyty proszę o kontakt: 608*222*000 lub ajkczaja@gmail.com

  Więcej o mnie: https://ajkczaja.wixsite.com/psychoterapeuta

  Już od 16 lat pracuję jako psycholog kliniczny w renomowanych publicznych etatowych placówkach służby zdrowia. Mam ponad 30.000 godzin praktyki. Mam kilkanaście lat przepracowanych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na całodobowym i dziennym oddziale leczenia uzależnień (od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, seksu...) również z osobami z zaburzeniami odżywiania i z zaburzeniami osobowości.Wcześniej pracowałam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadząc konsultacje, grupy terapeutyczne i warsztaty dla osob doświadczających i stosujących przemoc, koordynując poradnię mailową pogotowia Niebieskiej Linii. Byłam też koordynatorem interwencji podejmowanych przez konsultantów w wyniku zgłoszeń do ogólnopolskiego telefonu zaufania Niebieska Linia. Mam certyfikat PARPA specjalisty przeciwdziałania przemocy oraz certyfikat psychoterapii uzależnień.
  Współzałożyłam Stowarzyszenie dla na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", w którym prowadzilam konsultacje i warsztaty umięjętnosci psychologicznych (radzenie sobie ze stresem, asertywność, komunikacja i wychowanie bez przemocy...)

  Specjalizuję się w podejściu krótkoterminowym skoncetrowanym na rozwiązaniach (TSR) (z ang.SFBT: solution focused brief therapy). To co najbardziej sprawdza się mi podczas sesji to: szacunek, empatia, zaangażowanie, jasno wyznaczony cel, który pomagam określić, koncentracja na potencjale i zasobach oraz zamiast skupiania się na problemie to: nastawienie na rozwiązanie i planowe działanie.

  Mocno wierzę w potencjał i mocne strony każdego człowieka aby mógł on prowadzić szczęśliwe życie. Pomagam w rozbudzeniu tych zasobów!

  Prowadzę konsultacje diagnostyczne i terapię osób uzależnionych (od alkoholu, leków, dopalaczy, papierosów, hazardu, komputera itp). Przygotowuję osoby, chcące podjąć interwencję kryzysową wobec osoby uzależnionej - jednej z najskuteczniejszych metod zmotywowania jej do podjęcia leczenia odwykowego. Pracuję też z osobami pijącymi szkodliwie, z trzeźwiejącymi alkoholikami, z osobami współuzależnionymi (bliskimi osób z problemem uzależnienia), osobami, gdzie w rodzinie był problem uzależnienia (Dorosłe Dzieci Alkoholików), czy innej dysfunkcji (Dorosłe Dzieci Dysfunkcji) urazu czy traumy (np.molestowanie).
  Pomagam osobom z zaburzeniami odżywiania i osobowości.
  W celu umówienia wizyty proszę o kontakt: 608*222*000 lub ajkczaja@gmail.com

  Jak pracuję:

  Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (ang. solution focused brief therapy) – terapia skoncentrowana na osiągnięciu określonego przez klienta celu, a nie analizie problemu czy deficytów. Przedmiotem jej zainteresowania jest więc przede wszystkim preferowana przyszłość. Jest to jako terapia krótkoterminowa; nastawiona na budowanie rozwiązań, stara się ona osiągnąć wyznaczone przez klienta cele w jak najkrótszym czasie. Znaczącą poprawę moi klienci dostrzegają już po ok 8 sesjach! Zaletą jest tego podejścia jest efektywność i skuteczność w krótszym czasie niż inne podejścia terapeutyczne. Terapia ta docenia wszystkie zalety i umiejętności klienta, pokazując zawsze drogę ku rozwiązaniu. Podejście, w którym pracuję wzmacnia motywację do pozytywnych i trwałych zmian.

  Pomagam, poszukując rozwiązań m.in. w następujących obszarach:

  -brak wiary w siebie
  - problemy w kontrolowaniu czy wyrażaniu emocji
  - stany depresyjne
  
- problemy w komunikacji z innymi ludźmi np: w pracy/szkole/w rodzinie
  
- zaburzenia odżywiania (jedzenie kompulsywne, bulimia, anoreksja)

  - lęki, osamotnienie, bezsens życia
  
- kryzysy życiowe
  - problemy w związkach
  - śmierć bliskiej osoby, strata kogoś czy czegoś ważnego np: pracy
  
- stres w pracy, wypalenie zawodowe, mobbing, bezrobocie
  
- niskie poczucie własnej wartości
  
- stres, napięcie
  - nieśmiałość, brak asertywności
  - problemy rodzinne (w tym małżeńskie, wychowawcze)
  
- ciąża, przygotowanie do porodu, bycie rodzicem
  - problemy z koncentracją, nadpobudliwością, nerwowością
  - problemy z motywacją, realizacją zadań
  - uzależnienia (współuzależnienie, DDA)
  - przemoc
  - lepsze poznanie siebie, wykorzystanie swojego potencjału


  Wierzę, że rozmowy o rozwiązaniach rodzą rozwiązania!
  Zapraszam do kontaktu.
  ajkczaja@gmail.com
  tel: 608&222&000
  Skype: Agata Czaja-Michaud

  Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa i Psychoterapeuty.

  Prywatnie mężatka, mama córki i syna. Fanka roweru o każdej porze roku, ceni zdrową kuchnię i wszelkie podróże - te małe i duże :-)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia kliniczna
 • Psychoterapia uzależnień
 • Terapia uzależnień
 • Psychologia Sportu
 • Psychoonkologia
więcej

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS społeczna psychologia kliniczna
 • Instytut Psychologii Zdrowia - Studium Pomocy Psychologicznej
 • Instytut Psychologii Zdrowia- Studium Terapii Uzależnień
 • INTRA- Szkoła Trenerów
 • PARPA- certyfikat psychoterapii uzależnień i certyfikat przeciwdziałania przemocy
 • Szkoła Coachingu WINGS
 • INTRA - Akademia Trenerów
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • najlepsza praca kwalifikacyjna na staż w Niebieskiej Linii -2001r.
 • propozycja pracy zawodowej-etatowej jako jedynej z kilkunastu stażystów w Instytucie Psychologii Zdrowia -2003r.
 • obrona certyfikatu specjalisty w zakresie przemocy z wynikiem bardzo dobrym
 • Certyfikat jakości 2017r Lekarz przyjazny pacjentowi
więcej

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski
 • francuski

Staże

 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia, zakończony propozycją pracy zawodowej
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii OTU - zakończony propozycją pracy zawodowej
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły