lek.

Rafał Kwiecień

verifiedCreated with Sketch.

Kardiolog, Lekarz sportowy

12 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie szpitalnej i ambulatoryjnej opieki nad pacjentami z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ukończyłem Akademię… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne AstiMedUsługa: ECHO serca

  Doktor spokojny i sympatyczny, dokładnie zbiera informacje od pacjenta i je analizuje. Diagnoza trafna

  Rafał Kwiecień2018-09-17

  Dziękuję Pani za dobrą opinię, ciesze się ze mogłem pomóc.
  Serdecznie pozdrawiam!

 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Warszawa, ul. Szernera 3Usługa: zaburzenia rytmu serca

  Opinia o lekarzu jak najbardziej pozytywna. Doktor przeprowadził szczegółowy wywiad, wysłuchał co dolega i co dzieje się z sercem. Wykazywał duże zainteresowanie. Jak najbardziej polecam.

  Rafał Kwiecień2018-04-25

  Dziękuję za dobra opinię:) Miłą Pacjentkę zapraszam na wizytę kontrolną.

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Warszawa, ul. Szernera 3

  Trafiłam do doktora przypadkiem i jestem bardzo zadowolona z konsultacji. Lekarz dokładnie wytłumaczył mi moje dolegliwości i rozwiał moje wątpliwości. Jestem pewna, że następnym razem wybrała bym doktora Kwiecień.

  Rafał Kwiecień2018-04-03

  Dziękuje Pani za opinię. Ciesze się, ze moi Pacjenci doceniają ze staram się wytłumaczyć i jasno przekazać swoje wnioski. Zapraszam serdecznie na wizyty kontrolne :)

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz potrafi wysłuchać pacjenta, odpowiada na zadane pytania, wyjaśnia i omawia z pacjentem szczegóły dalszej diagnostyki, leczenia.

  Rafał Kwiecień2018-01-10

  Dziękuję Pani za opinię. Zapraszam na kolejne wizyty kontrolne i życzę wszystkiego najlepszego:)

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medycyny SportowejUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Rzeczowy wywiad poparty szczegółowymi pytaniami dotyczącymi mojego i rodziny stanu zdrowia. Wzorowo przeprowadzone badanie EKG (wysiłkowe). Wyszedłem z wizyty usatysfakcjonowany diagnozą oraz stanem mojego serca.

  Rafał Kwiecień2017-09-02

  Dziękuję za opinię:) Życzę dużo zdrowia i zapraszam ponownie w przyszłości na badania kontrolne.

 • B

  Od 5 lat jestem pacjentem pacjentem P. doktora po przebytym zawale. Jest profesjonalistą, dba o serce pacjenta. Za każdym razem podczas wizyty prowadzi szczegółowy wywiad z chorym i stawia prawidłową diagnozę. Serdecznie polecam tego kardiologa, bo serce jest tylko jedno. Dziękuję Panie doktorze.

  Rafał Kwiecień2015-11-14

  Serce rownież rośnie, kiedy sie czyta tak miłe opinie o swojej pracy. To daje najwieksza satysfakcję i mobilizuje do dalszych starań. Dziękuję Panie Pacjencie, nie wiem Kim Pan jest, ale bardzo mi milo

 • K

  Zdecydowanie polecam Pana Doktora. Jestem Jego pacjentką od kilkunastu lat i muszę stanowczo stwierdzić, że Pan Doktor ma bardzo istotny wpływ na jakość mojego życia, szczególnie w ostatních miesiącach. Jest bardzo kompetentnym i doświadczonym specjalistą. Wnikliwie analizuje wyniki badań, uważnie słucha pacjenta. Ponadto jest bardzo taktowny i uprzejmy. Cierpliwie tłumaczy wszystkie zalecenia, doskonale dobiera leki, czym zasadniczo wpływa na polepszenie komfortu życia. Bardzo się cieszę, że jestem pod opieką tak ciepłego i życzliwego Lekarza.

 • Z

  Bardzo gorąco polecam korzystanie z pomocy P.Doktora,bo mój przypadek jest przykładem jego profesjonalizmu.
  Mam 91 lat,a stan mojego zdrowia bardzo się pogorszył.Chory jestem na niewydolność krążenia. 4 lata temu byłem leczony w szpitalu.Leki ,które zostały mi zapisane zaczęły powoli tracić swoją skuteczność.Miałem trudności przy wykonywaniu kilku kroków i natychmiast dostawałem zadyszki oraz słabości.Znalazłem się w stanie krytycznym i sądziłem,że czas pożegnać się z tym światem.Moja małżonka poprosiła P. Doktora o pilną wizytę domową,opisując telefonicznie mój krytyczny stan zdrowia. Byliśmy zaskoczeni zrozumieniem Pana Doktora i niezwłoczną wizytą. Pan Doktor przyszedł w umówionym terminie,wykonał badania m.in.ekg i przepisał lekarstwa oraz sposób ich przyjmowania. Byliśmy z zoną zaskoczeni tak szybkim i skutecznym działaniem leków,ale nie tylko.Zasługujące na szczególną uwagę było spokojne,bardzo taktowne i życzliwe zachowanie P. Doktora.
  W tydzień po wizycie P. Doktora siedzę przy komputerze i z satysfakcją piszę tę opinię

 • Witam serdecznie i pozdrawiam P.Doktora
  Nie często bywam na takich portalach ale tym razem należą sie pochwały w kierunku doktora Kwietnia.A mianowicie jestem pacjetem kardiologicznym 63letnim praktycznie od 10 lat.kilka miesięcy temu trafiłem pod opiekę doktora i muszę stwierdzić ze jest doskonałym ciepłym człowiekiem który ma wyjątkowe podejście do pacjete i bez pośpiechu i rzetelnie przeprowadził ze mną wywiad i doskonale potrafił mi dobrać leki do mojej dolegliwości kardiologicznej z która miałem bardzo dużo problemów.Jeszcze raz dziękuje czuje sie doskonale.
  Pozdrawiam Maciej Maczka

 • I

  A ja miałam wątpliwą przyjemność ze spotkania z tym lekarzem. Wizyta była umówiona dla mamy (88 lat), która ma Alzheimera więc weszłam z mamą do gabinetu a lekarz niegrzecznym i aroganckim tonem zapytał czy mam zamiar zostać w gabinecie. Następnie stwierdził ostry zawał rozległy, 5 dobę, dał skierowanie do szpitala i koniec. W międzyczasie kazał mi uregulować w recepcji należność. Proszę sobie wyobrazić, nie wezwał karetki pogotowia ratunkowego tylko przeniósł odpowiedzialność za zdrowie mamy na mnie. W szpitalu nie mogli w to uwierzyć.

  Rafał Kwiecień2014-06-07

  Pani mija sie z prawdą. Jesli to byla ta wizyta o ktorej myślę, to pani zapomniala dodac, ze byla przy wizycie, wszystko jej wytlumaczylem. Poprosilem żeby wyszla z gabinetu dopiero kiedy wykonywalem Echo serca Pacjentce, za ktore nalezala sie oplata w recepcji. Z wywiadu i badań wyszlo, ze zawal mogla Pacjentka miec okolo 5 dni wczesniej. Zaproponowalem wezwanie karetki, ale Pani piszaca te oszczercza opinie sama z niej zrezygnowala i zadecydowala ze sama zawiezie mame,, a poza ttm Pacjentka nie miala dolegliwości byla wydolna krazeniowo i mogła równie dobrze dotrzeć pod opieka rodziny do pobliskiego szpitala.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Rafał Kwiecień

  Witam, jest kilka leków antyarytmicznych, ale żaden nie jest przeznaczony wyłącznie do leczenia migotania przedsionków. Dobór leków w tym leczenia przeciwkrzepliwe jest skomplikowany, ale dobry lekarz… Więcej

 • Mam 34 lata, 188cm wzrostu, ważę 87kg, jestem mężczyzną, nie palę od 7 lat i nie spożywam alkoholu, sporty uprawiam bardzo rzadko, zdrowo się odżywiam chociaż kilka razy w tygodniu zjem fastfood. Od pewnego czasu zdarza mi się mieć lekkie zamroczenia przed oczami i lekkie jakby kręcenie w głowie przez około 5-10 sekund po np. wiązaniu butów schylając się lub czasami wstając z kanapy. Zrobiłem badanie morfologii krwi i wszystkie wyniki są w normie, witaminę D metabolit 25(OH) mam na poziomie 18,90 ng/ml i zrobiłem jeszcze badanie równowagi kwasowo-zasadowej krwi (materiał - krew włośniczkowa) gdzie wyszły zaniżone i podwyższone wartości jak poniżej:
  pH - 7,431
  pCO2 - 40,5 mmHg
  pO2 - 67,8 mmHg - Zaniżona
  Saturacja 94,0 %
  HCO3-akt. - 26,3 mmol/l - Podwyżsozna
  BE(B) - 1,9 mmol/l
  tCO2 - 27,5 mmol/l - Podwyższona

  Proszę o odpowiedź czy te wyniki mogą wskazywać jakieś niepokojące oznaki ? Czy zaniżony wynik ciśnienia parcjalnego tlenu pO2 może być niepokojący ?

  Pozdrawiam, Marek

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Rafał Kwiecień

  Dzień dobry. Ma Pan niedobór wit D, prosze stosować 2000j dziennie, a od jesieni nawet 4000j
  Pańskie objawy nie muszą oznaczac niczego groźnego, a wyniki są watpliwe.
  W tej sytuacji poleciłbym wykonanie badania spiroergometrycznego - zapraszam Pana do CMS , Warszawa ul. Wawelska 5, prosze umówić się do mnie na kwalifikację i to badanie,
  Pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie szpitalnej i ambulatoryjnej opieki nad pacjentami z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1994r, następnie pracowałem i zdobywałem specjalizacje z chorób wewnętrznych oraz kardiologii w Oddziale Kardiologii i Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Następnie byłem konsultantem hemodynamicznym Kliniki Kardiologii Szpitala Bielańskiego.
  Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z dolegliwościami ze strony układu krążenia. Posiadam również doświadczenie w dziedzinie kardiologii sportowej. Moimi pacjentami są sportowcy, zarówno początkujący, jak i mistrzowie olimpijscy.
  Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej uprawniający do orzecznictwa sportowo-lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu u osób od 6 do 23 roku życia.

  Dodatkowo oferuję swoim Pacjentom: kardiolog wizyty domowe z ekg Warszawa

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne
 • Medycyna sportowa

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Certyfikaty

 • Rafał Kwiecień, kardiolog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Rafał Kwiecień, kardiolog - Certyfikaty
 • Rafał Kwiecień, Warszawa - Certyfikaty

Choroby

 • wszystkie choroby kardiologiczne
 • kardiologia sportowa
 • Kwalifikacja do uprawiania sportu u osób od 6 do 23 roku życia

Zdjęcia