Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym, specjalizującym się w leczeniu urazów ortopedycznych. Od lat dbamy o zdrowie osób uprawiających sport wyczynowy, jak i rekreacyjny... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medycyny Sportowej

Wawelska 5

02-034 , Warszawa , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym, specjalizującym się w leczeniu urazów ortopedycznych. Od lat dbamy o zdrowie osób uprawiających sport wyczynowy, jak i rekreacyjny, stosując przy tym najwyższe standardy i nowoczesne rozwiązania. Wykorzystujemy dla dobra pacjentów innowacyjne techniki i technologie w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji.Terapie stosowane w CMS obejmują cały proces powrotu pacjenta do zdrowia i sprawności. Z tego względu oprócz kliniki ortopedii prowadzimy ośrodek diagnostyki, centrum rehabilitacji i poradnie specjalistyczne z różnych dziedzin medycyny. CMS posiada blok operacyjny, w którym przeprowadzane są przede wszystkim operacje ortopedyczne i neurochirurgiczne. Przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem zarówno sprawdzonych jak i nowatorskich technik operacyjnych. Jest to szczególnie istotny obszar naszej aktywności.

Klinika ortopedyczna to serce Centrum Medycyny Sportowej. W skład bloku operacyjnego wchodzą 2 sale operacyjne spełniające najwyższe standardy. Blok Operacyjny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt artroskopowy, posiada natychmiastowy dostęp do Pracowni RTG oraz możliwość wykonania radiologicznych badań śródoperacyjnych na bloku.

Oddział szpitalny dysponuje wygodnymi jednoosobowymi pokojami, każdy z węzłem sanitarnym. Pokoje są wyposażone w elektryczne łóżka rehabilitacyjne, telefon stacjonarny, telewizor z dekoderem, istnieje możliwość korzystania z Internetu. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem pacjentów czuwa wysoko wykwalifikowana i przyjazna kadra lekarzy i pielęgniarek. W ramach całodziennego żywienia zapewniamy naszym pacjentom możliwość wyboru posiłku z zachowaniem ich preferencji żywieniowych i wymogów dietetycznych.

Kompleksowe podejście do leczenia zapewnia zespół cenionych lekarzy specjalistów i aparatura diagnostyczna co pozwala na szybkie postawienie diagnozy i podjęcie właściwego leczenia. Zapewniamy pacjentom dostęp do najwyższej jakości diagnostyki. W tym celu w roku 2014 uruchomiliśmy jedną z najnowocześniejszych Pracowni Rezonansu Megnetycznego 3T a pierwszą w Polsce w pełni przystosowaną do badań sportowców w zakresie kardiologii, ortopedii i neurologii. Sercem pracowni jest aparat marki Philips Ingenia 3T. Jest to pierwszy w pełni cyfrowy aparat MRI wyposażony w technologię dStream. Poprawia to o 40% stosunek sygnału do szumu i pozwala na skrócenie badania oraz znaczną poprawę jakości diagnostycznej. System Ingenia jako pierwszy pozbawiony jest ograniczenia w postaci analogowej architektury RF.

Zgodnie ze światowymi trendami, tunel pacjenta systemów Ingenia ma średnicę powiększoną do 70 cm. Dzięki temu powiększono pole obrazowania i poprawiono homogeniczność pola magnetycznego w stosunku do tuneli standardowych aparatów o średnicy 60 cm. Dzięki powiększonej średnicy aż do 70 cm odczuwalny jest większy komfort pacjentów w trakcie badania. Połączenie wszystkich możliwości skanera 3T pozwala na bardziej precyzyjną diagnozę oraz bardziej trafną ocenę odpowiedzi na zastosowane leczenie. W roku 2015 uruchomiliśmy Pracownię Prób wysiłkowych i Wydolnościowych do badań sportowych. W pracowni wykonywane są badania ergospiroetryczne na najwyższej jakości sprzęcie.

Pracownia nasza dodatkowo wyposażona jest w Echokardiograf GE Vivid 7 Dimension BT 08 do Echo Serca oraz Holtery EKG i RR do kompleksowego monitorowania pacjenta. W CMS wykonywane są ponadto badania diagnostyczne tj. USG, RTG, EEG, EMG oraz diagnostykę laboratoryjną.

W roku 2018 CMS uruchomiło Pracownię Tomografii Komputerowej. Nasz pracownia wyposażona jest w aparat 64 rzędowy i 128 warstwowy z bardzo szerokim wachlarzem możliwości diagnostycznych marki Philips. W pracowni TK wykonujemy pełny zakres badań. Dodatkowo dla Pacjentów uruchomiliśmy w pracowni TK jako pierwsi w Polsce ambient exeprience. System łączący technologie multimedialne i funkcje projektowania architektonicznego, zapewniający przyjazne dla pacjenta środowisko obrazowania i pozwalający pomóc pacjentom czuć się bardziej swobodnie. System zawiera animacje i uspokajające motywy otoczenia, które są wyświetlane poprzez rzutnik multimedialny oraz na monitorach zamontowanych na suficie. Efekt wizualny uzupełniony jest przez odpowiednio dobraną muzykę, zintegrowaną z obrazem. Dodatkowo system wykończenia sufitowego przy pomocy podświetlenia LED wzdłuż obwodu każdej ze ścian pomieszczenia z tomografem pozwala stworzyć dla pacjenta w przyjazne otoczenie zmniejszając stres towarzyszący badaniu. Cały system zintegrowany z tabletem pozwala pacjentowi na wybór motywów graficznych wyświetlanych na rzutniku i monitorach oraz dźwięku podczas wejścia do pracowni.

Bardzo istotnym elementem przywracania aktywności ruchowej jest połączenie zabiegów ortopedycznych z wczesną rehabilitacją. W CMS rehabilitacja rozpoczyna się już w oddziale szpitalnym przy łóżku pacjenta. Połączenie tych dwóch obszarów daje możliwość powrotu do pełnej sprawności. Umiejętności naszych fizjoterapeutów i sprzęt jaki zgromadziliśmy pozwala na stosowanie zróżnicowanych metod i technik rehabilitacyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Nasi lekarze i rehabilitanci należą do grupy najlepszych w Polsce specjalistów pomagającym POWRÓCIĆ DO AKTYWNOŚCI. Wiedząc jak trudne jest leczenie kontuzji nabytych czy to podczas jazdy na nartach czy też podczas odpoczynku letniego zapewniamy kompleksowy sposób podejścia do całego procesu leczenia. Pacjent, który trafi do CMS nie musi poszukiwać innych miejsc do przeprowadzenia badań uzupełniających. Wszystko można znaleźć na miejscu.

Wiemy jak ważna jest pierwsza diagnoza i szybkie określenie dalszego scenariusza leczenia. Wiemy także jak ważne jest przedstawienie pacjentom dalszych scenariuszy leczenia, tak aby można było wybrać optymalną ścieżkę dalszego postępowania.

Dzięki ogromnej wiedzy naszych lekarzy i specjalistów jesteśmy w stanie zaproponować pacjentom najlepsze sposoby powrotu do aktywności.

Nasza misja jest prosta: CMS I WRACASZ DO GRY.
· KLINIKA ORTOPEDYCZNA CMS
· REHABILITACJA
· DIAGNOSTYKA
· MEDYCYNA SPORTOWA
· PORADNIE SPECJALISTYCZNE
· SZPITAL

Nasz sprzęt

 • REZEONANS MAGNETYCZNY 3T

Badania

 • USG ORTOPEDYCZNE
 • USG DOOPLER
 • ECHO SERCA
 • EEG
 • EMG
 • RTG
 • ERGOSPIROMETRIA
 • REZEONANS MAGNETYCZNY 3T
 • TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA
 • Angio-TK
więcej

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4.5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr hab. n. med. Janusz Bronarski chirurgia kregoslupa

  Wspaniały lekarz. Nie dość, że świetny specjalista to jeszcze przemiły człowiek, który szczerze chce pomóc pacjentowi. Ogromne zaangażowanie i profesjonalne podejście do pacjenta. Lekarz z prawdziwego zdarzenia. Serdecznie polecam.

 • K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Konrad Borcz Inny

  Doktor Borcz, przede wszystkim, jeśli to kiedykolwiek do Pana trafi - będę Panu wdzięczny do końca życia. Po złamaniu podłużny rzepki, w czerwcu 2015 roku, trafiłem to kilku polecanych lekarzy, którzy okazali się konowalami i skazali mnie na wyeliminowanie mnie z uprawiania sportu, który jest ważna częścią mojego życia. Doktor Borcz, w CMS wytłumaczył, dlaczego dotychczasową strategia leczenia jest jednocześnie zachowawcza Ale ryzykowna, jeśli chce uprawiać w życiu coś więcej niż nordic walking. Podjął się operacji, po wcześniejszych profesjonalnych badaniach. Udało Mu się zespolic rzepke od zewnątrz, nie otwierając rany w kolanie. Zrobil to tak że na wizytach u innych specjalistów w przyszłości, zawsze praca Pana doktora budziła wyrazy podziwu. Niektórzy robili sobie nawet zdjęcia. Do tego pan doktor wykazał się świetnym humorem i cierpliwością, co w sytuacji ogromnego stresu jaki miałem w tamtym czasie było niezwykle istotne. Panie doktorze dziękuję! Na zawsze zostanę Pana Dłużnikiem. Ps. Kwestie owczarka niemieckiego działają ciagle bez zarzutu. ;-)

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Żbikowski konsultacja ortopedyczna

  trafiłam do pana doktora z córką po kilku latach chodzenia po ortopedach, badaniach. nikt dotychczas nie umiał skutecznie pomóc. problem z kolanem. córka trenuje więc podjęliśmy decyzję o udaniu się do lekarza medycyny sportowej. poszukiwania skierowały nas do p. żbikowskiego. i to najlepszy adres się okazał i najlepsza osoba! profesjonalnie córka została zdiagnozowana. trafione badania i trafna diagnoza oraz zalecenia!!!!! polecam każdemu z całego serca. dodatkowo pan doktor to człowiek o bardzo wysokiej kulturze osobistej, bardzo pogodny, empatyczny, mega wysoki profesjonalizm. polecam!!!!!!!!

  dr n. med. Piotr Żbikowski

  Bardzo dziękuję :)

 • I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Łukasz Chojecki Inny

  Życzliwy i rzeczowy. Lekarz słuchający pacjenta, poświęcający czas, zaangażowany. Byłam u pana doktora na trzech wizytach, za każdym razem wychodziłam z poczuciem, że trafiłam na dobrego lekarza.

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Konrad Borcz Inny

  Świetny specjalista, który rzeczowo wyjaśnia na czym polega schorzenie i dokaldnie opisuje dalsze postępowanie/leczenie.

 • K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Łukasz Chojecki Inny

  Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Łukaszem - świetnie objaśnił moje schorzenie (konflikt udowo-panewkowy), skierował na odpowiednie dodatkowe badania, był w ciągłym kontakcie mailowym, a do tego jest niezwykle serdeczną osobą. Szczerze polecam!

 • I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Andrzej Czop Inny

  Jeden z najlepszych lekarzy!!!Przyszlam na wizytę z synkiem 4 letnim ,który od 2 miesięcy utykał pan doktor jako jedyny z lekarzy u których byłam podszedł do spawy bardzo rzetelnie i kompetentnie postawił jako jedyny trafna diagnozę . Lekarz z powołania i z ogromnym doświadczeniem Dosłownie - „ ma rentgen w oczach” Szczerze moge polecić !

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Tadeusz Ściński Inny

  Jestem pacjentką dra Ścińskiego od blisko 8 lat. Dzięki jego leczeniu uniknęłam dotychczas operacji biodra. Dokładnie tak jak dr Ś.mnie poinformował, jego kuracja starcza mi na 2 lata bez bólu, m.in z jazdą na nartach!

 • D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr hab. n. med. Janusz Bronarski

  Poza stopniem wiedzy medycznej Pan Docent J. Bronarski imponuje dociekliwymi pytaniami i cierpliwymi wyjaśnieniami a dodatkowo ujmuje taktem i uśmiechem.
  Polecam bardzo !

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Łukasz Chojecki rekonstrukcja ACL

  Bardzo fachowe podejście do pacjenta, rzeczowo wytłumaczony przebieg operacji, wszystko na swoim miejscu, noga ma się coraz lepiej.

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania