Zmienność w sprawie bliskich kontaktów. Partner się zmienia. Witam. Mam 18 lat. Przez ostatnie 2,5 r

5 odpowiedzi
Zmienność w sprawie bliskich kontaktów. Partner się zmienia. Witam. Mam 18 lat. Przez ostatnie 2,5 roku mialam wiele problemów, zaczelo ze od chlopaka, z którym bylam rok... namówił mnie do seksu i chcial tego caky czas. Kazde nasze spotkanie musiało zacząć sie od tego. Czulam sie z tym okropnie... co pozniej spowodowalo u mnie wiele somatycznych problemow, a takie depresyjne mysli. Bylam inna... mialam w miedzyczasie problemy z odzywianiem... albo nie jadlam, albo jadlam ogromne ilosci i wymiotowalam.. albo po prostu sie opychalam nie wymiotujac tego... mialam ogromna zmiennosc nastrojów, czesto mialam chwile ze uwazalam ze wszystko mi sje uda... a za chwile mialam tak zle mysli o sobie ze zastanawiałam sie po co ja żyję. Mialam duze obrzydzenie do chłopaków i nie chcialam sie z nikim wiązać. Poznałam teraz chlopaka juz 8 miesięcy temu, zaprzyjaznilismy sie... jakies 3 tyg temu pocalowalismy sie, ale niestety ja czuje w sobie, ze nie jesten gotowa na związek... z poprzedniego zwiazku pamietam uczucie jakby zamknięcia w klatce i poczucie nalezenia do kogoś... ze jestem zmuszona robic pewne rzeczy i nie ma żadnego ale... i mnie to strasznie dobija, sama świadomość związku... jednak najdziwniejsze jest dla mnie to, ze oststnio z tym wlasnie chłopakiem zaczęliśmy rozmawiac na tematy erotyczne. Zapomnialam zaznaczyc ze moj wczesniejszy chlopak byl dosc arogancki, traktowal mnie trochę rzeczowo, byl taki malo romantyczny i nie byl delikatny. Obecny "kolega" jest jego przeciwieństwem, czuly, troskliwy, kochany, uroczy, romantyczny, wie jak sie zwracac do dziewczyny... przyjemniej tak bylo do czasu... teraz jest inaczej... zaczelam z nim pisac o tych rzeczach... zaczęliśmy mowic rozne sprosne rzeczy... (mnie zawsze interesowało bdsm ... duzo o tym czytalam jednak nigdy tego nie probowalam) ... i wlasnie zaczelam widziec w tym co mowi ze w jego fantazjach jest cos wlasnie z tego... takie lekko podsycone brutalnoscią... i mnie sie to podobalo... jednak ostatnio doszlo miedzy nami do pieszczot... i no on na poczatku zawsze jest wstydliwy ale jak zaczniemy to jest zupelnie inny... i podobalo mi sie to... ale teraz znowu moje uczucia do niego sie troche zmieniły... czuje ze na te rzeczy jednak za wcześnie.... zauwazylan ze jest troche inny... niektore komplementy ktore mowi juz nie sa tak romantyczne jak wcześniej... bardzi czesto o tym wspomina i chcialby sie caly czas spotykać by to robić... nie proponuje juz spacerow i romantycznych rzeczy jak wcześniej.... boje sie ze on teraz sie tak zmieni... a mi znowu zaczyna przeszkadzac ta bliskosc... i tesknie za nim romantycznym... nie wiem co mam teraz zrobić... bardzo mam wahane uczucia co do niego... z jedej strony czuje cos silnego, ale nie chce z nim byc... chcialam tej bliskosci takiej dosyc mocnej... a teraz on sie lekko zmienia i to zaczyna mnie odpychac... czy to jest normalne? Ta zmienność?
Dziękuję za zaufanie,
Uważam, że rozmowa w gabinecie zaufanego psychologa seksuologa jest Pani bardzo potrzebna aby uporządkować własnego życia miłosnego, erotycznego i seksualnego.
Pozdrawiam

Cały czas poddajemy się procesowi zmian, poszukiwania nowości,świeżości. Proszę przerobić to ze specjalistą u siebie, potrzebna jest głębsza diagnoza.Pozdrawiam
Dzień dobry.
Z tego co Pani pisze rozumiem, że zastanawia się Pani czy zmienność jest normalna.
Często w związkach bywa tak, że czasem nam bliżej do osoby a czasem dalej. Może też być tak w życiu seksualnym. Jedne pieszczoty danego dnia sprawiają przyjemność, a następnego już nie. Bo mamy ochotę na coś zupełnie odmiennego. W jednej chwili przyjemne mogą być mocniejsze bodźce, a w innej ważne jest przytulanie i głaskanie. Pisze Pani o bdsm. Warto pamiętać, że są to techniki seksualne bardziej zaawansowane, a podstawą udanych praktyk bdsm jest zaufanie w relacji.
Seks warto odkrywać po kolei poznając swoje potrzeby i ciało.
Ważne żeby się Pani do niczego nie zmuszała bo wtedy nawet najfajniejsze rzeczy przestają sprawiać przyjemność. Ważne też jest żeby w związku rozmawiać o tym czego potrzebujecie. Pani potrzeby są tak samo ważne jak jego. Rozmawiając na ten temat możecie się porozumieć.
Zachęcam do porozmawiania z partnerem o tym nad czym się Pani zastanawia (czyli to wszystko o czym pani pisze). Czego Pani potrzebuje i czego oczekuje od związku również w seksie. Ma Pani prawo odmówić jeśli nie ma Pani na coś ochoty bez względu na to jak bardzo Pani partner nalega. Dojrzałość w relacji to szanowanie potrzeb drugiej osoby i swoich. W życiu seksualnym jest bardzo ważna zasada dobrowolności, czyli żeby nie robić nic na co się nie ma ochoty. Szukać takich praktyk na, które oboje macie ochotę w danym momencie. Jest Pani w młodym wieku i warto pamiętać o tym, że seksu się uczymy. Czyli to do czego przyzwyczai się Pani teraz, lub jakie doświadczenia Pani będzie miała buduje Pani seksualną przyszłość. Warto zadbać o siebie i o swoje doświadczenia. Żeby były jak najbardziej pozytywne, przyjemne, radosne, powiązane z pozytywnymi uczuciami do drugiej osoby. To od Pani zależy jak będzie wyglądało Pani życie seksualne. A co do relacji z partnerem to warto rozmawiać o swoich wzajemnych oczekiwaniach i dopiero to na co oboje macie ochotę warto realizować.
Jeśli ma Pani poczucie, że chciałaby zwiększyć swoją stanowczość, rozwinąć asertywność w relacji lub przyjrzeć się swoim dylematom to zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psycholożką. Podczas takiego spotkania będzie Pani mogła w bezpiecznych warunkach poprzyglądać się temu czego Pani potrzebuje i jak te potrzeby chciałaby Pani realizowac w bezpieczny dla siebie sposób.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Zmienność w relacjach jest rzeczą nieuniknioną, pytanie jednak w jaki sposób je kształtować, aby były dla nas satysfakcjonujące i sprawiały jak najmniej bólu. Zaburzenia odżywiania, o których Pani pisze, mogą być skutkiem trudnych przeżyć związanych z przekroczeniem Pani intymnych granic, nieprzeżytą żałobą po stracie, jak również z niezaspokojonymi potrzebami emocjonalnymi. Pani obecne trudności w relacjach mogą być spowodowane wcześniejszymi doświadczeniami. O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości z całą pewnością warto porozmawiać z terapeutą i seksuologiem. Możliwe, że potrzebny będzie czas, aby dokonał się proces pozytywnej zmiany. Życzę Pani spełnienia i nie poddawania się w poszukiwaniu najlepszej drogi dla siebie.
Sugeruję wizytę: Konsultacje seksuologiczne 50 minut - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
pisze Pani tutaj o trudnych doświadczeniach seksualnych i wynikających z nich trudnych dla Pani momentach, zmienności. Pisano już wyżej o naruszeniu Pani granic intymnych, nasuwa mi się pytanie też jak wyglądają Pani granice poza sferą seksualną? Zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże w procesie lepszego poznania siebie i zbudowania dobrych dla Pani granic i relacji z samą sobą. Życzę powodzenia, pozdrawiam, Gabriela Bajor - Ośrodek Centrum.