witam mam 26lat i od kilku miesięcy źle się czuje zaczęło się to w listopadzie w pracy rozmawialiśmy

6 odpowiedzi
witam mam 26lat i od kilku miesięcy źle się czuje zaczęło się to w listopadzie w pracy rozmawialiśmy o różnych schorzeniach i się nakręciłem że mam żylaki do wycięcia, że migdałki mam do wycięcia itd...i po chwili zaczęło kręcić mi się w głowie tak że prawie zemdlałem i nogi zrobiły się jak z waty niestety już do końca dnia tak się czułem.Kiedy położyłem się spać wtedy zaczęły się dreszcze po dreszczach zimne poty ale jakimś cudem zasnąłem na drugi dzień dalej źle się czułem więc poszedłem do lekarza rodzinnego i dał skierowanie na badanie krwi i moczu z moczu nic złego nie wyszło z moczu a z krwi wyszło że mam za dużo żelaza i próby wątrobowe troszkę za wysokie lekarz przepisał mi tabletki na wątrobę i po miesiącu wyniki były idealne a co się źle czuje to się źle czuję lekarz zaganiał to na przemęczenie ale to nie jest to dostałem również skierowanie na USG jamy brzusznej i jedynie jest powiększona wątroba o 2 cm i czuje jak mnie uciska do tego doszło kołatanie serca pulsowanie całego ciała ból stawów szczególnie łokci i ramion jestem zdekoncentrowany, pamięć mi zaczęła szwamkowac,jestem wrażliwy na piszczące dźwięki mam pogorszony wzrok ,zwiększona widoczność żył na rękach zapisałem się prywatnie do neurologa i pani powiedziała że to nie są żadne sprawy neurologiczne i jej to wygląda na bolerioza albo sprawy reumatologiczne i dała mi skierowanie na płatne badania na bolerioze i ANA1 i ANA 2 i nic z tych badań nie wyszło, pani zrobiła mi jeszcze tomograf głowy ale też wszystko w porządku byłem również u kardiologa EKG,holter , ciśnienie w porządku byłem też u ralyngologa błędnik wszystko w porządku wydałem na badania 800zł i dalej nwm co mi dolega dodam jeszcze że kołatanie serca minęło i że jestem trochę bojaźliwy np dzieci się bawią to myślę że zaraz coś się komuś stanie jak np skaczą cztery razy sprawdzam budzik czy jest faktycznie włączony czy drzwi są zamknięte itd
Witam,
Zachęcam do konsultacji u psychologa i lekarza psychiatry, niektóre z objawów mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Pozdrawiam

Dzień dobry, mogą to być zaburzenia depresyjne połączone z zaburzeniami lękowymi. Pozdrawiam
Opis, który Pan przedstawia może sugerować, że zmaga się Pan z dużym nasileniem lęku.
Warto przyjrzeć się temu z psychoterapeutą i poznać źródło lęku oraz wypracować strategie radzenia sobie z nim.

Życzę dużo spokoju!
Karolina Wróbel-Kudyba
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam skontaktować się ze specjalistą i omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam
Odczucia, które Pan opisuje, wiążą się z cierpieniem psychicznym i fizycznym. Mówi Pan o stałym poczuciu zagrożenia, związanym z odpowiedziami, przychodzącymi z ciała. Kiedy odczuwamy lęk o wysokim natężeniu, jesteśmy uwrażliwieni na najmniejsze zmiany w nas i w otoczeniu. Opisując to na przykładzie : Osoba, która bardzo spieszy się na pociąg, biegnie szybkim truchtem. Wsiada do kabiny, po czym odczuwa spocone ciało i szybko bijące serce - może jej się też zakręcić w głowie. Kiedy przypiszemy ten stan wysiłkowi fizycznemu, nie mamy powodu do niepokoju - jednak jeśli zaczniemy zastanawiać się nad tym, czy to nie objaw np. rozpoczynającego się zawału serca, to wpadamy w popłoch i pętla lęku zaciska się dalej. Do sygnałów, które wcześniej wysłało ciało, dochodzą kolejne i poza przykrym psychicznym doświadczeniem, mamy też fizyczne- czasem niezwykle intensywne objawy. Bardzo ważne jest urealnianie siebie i sprowadzanie się do " tu i teraz". Praca z lękiem może dotyczyć Pana bieżącej sytuacji, w tym nauki technik, pozwalających zatrzymać spiralę zamartwiania, ale też może zejść głębiej do przyczyn niepokoju. Wyniki badań mówią, że najtrawalszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem na poprawę jakości życia u osób z zaburzeniem lękowym, jest psychoterapia, która- o czym również mówią niedawne badania- dokonuje stałych zmian w mózgu. Życzę Panu spokoju i odnalezienia swojej drogi.
Przykro mi, że słyszysz to od wielu lekarzy, ale wydaje się, że psychosomatyczne lub psychologiczne czynniki mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie. Ważne jest, aby kontynuować współpracę z lekarzami i jednocześnie rozważyć konsultację z psychoterapeutą, aby zrozumieć, czy czynniki psychologiczne mogą odgrywać rolę w Twoich dolegliwościach.

Objawy, takie jak bóle stawów, uczucie ucisku, pogorszona koncentracja i zwiększona wrażliwość emocjonalna, mogą być związane z reakcjami organizmu na stres lub lęk. Psychoterapia może pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych przyczyn emocjonalnych i opracowaniu strategii radzenia sobie z nimi.

Również, jeżeli obawy dotyczące chorób somatycznych są dominujące, warto zastanowić się nad konsultacją z psychologiem klinicznym lub psychiatrą, aby rozważyć możliwość zaburzeń lękowych lub somatycznych.

Pamiętaj, że zdrowie psychiczne i fizyczne są ze sobą powiązane, a holistyczne podejście do opieki nad sobą może przynieść korzyści. Warto również kontynuować otwartą i szczegółową komunikację z lekarzami, aby dostosować plan diagnostyczny i leczenia do Twoich potrzeb.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.