piekący ból Brzuch promieniujący aż do pleców czy to objawa nerwicy

7 odpowiedzi
piekący ból Brzuch promieniujący aż do pleców czy to objawa nerwicy
Dzień dobry, na pewno nerwy mogą powodować objawy somatyczne takie jak ból brzucha. Warto jednak wykluczyć przyczyny czysto fizjologiczne. Proszę pilnie skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykonać niezbędne badania. Nasze ciała są odbiciem naszych emocji, jednak czasami na tyle je obciążamy, że skutki odbijają się na naszym zdrowiu. Na wyciszenie polecam zaparzyć sobie miętę i melisę. Również dziurawiec powinien załagodzić objawy bólowe. Jednak proszę ich nie bagatelizować i pilnie skonsultować się z lekarzem. Życzę zdrowia i wysyłam serdeczności :) Magdalena Moskal - Felska

Witam, opisane sygnały z ciała nie są wystarczające aby postawić trafną diagnozę. W tym calu zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu zamieszkania aby móc walczyć z tym stanem. Pozdrawiam
Dzień dobry. Zaburzenia lękowe (nerwica) może dawać się we znaki w różny sposób - ból, o którym mowa niewykluczone, że odzywa się na tle nerwowym. Aby postawić jednak trafną diagnozę w pierwszej kolejności należy wykonać badania wykluczające podłoże fizjologiczne. W kolejnym kroku proponuję konsultację z psychologiem w celu szczegółowego wywiadu i diagnozy.
Pozdrawiam serdecznie,
Psycholog, Mgr Piotr Porada
Dzień dobry. Proszę zadbać o siebie i skontaktować się z lekarzem, on pomoże postawić trafną diagnozę. Kolejnym, uzupełniającym, krokiem może okazać się terapia.
Pozdrawiam, psycholog Martyna Jarosz
Witam, widzę, że sytuacja jest dość trudna. Zachęcam do kontaktu z lekarzem specjalistą, aby szerzej omówić ten problem.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń lękowych. Warto zrobić podstawowe badania i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku - jeśli przyczyna fizyczna zostanie wykluczona - będzie to wskazówka, by zaopiekować się sobą od strony psychicznej. Bardzo pomocna może okazać się wizyta u psychologa/ psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, w celu wykonania rzetelnej i kompleksowej diagnozy zalecam się skorzystanie równocześnie z pomocy lekarza internisty (celem weryfikacji stanu zdrowia fizycznego) oraz lekarza psychiatry (celem weryfikacji stanu zdrowia psychicznego) i konsultacji psychologicznej u Psychologa, aby otrzymać informację o rekomendowanym leczeniu oraz dalszych krokach, jeżeli okaże się że przyczyna Pana/Pani stanu leży u podstaw psychiki.