Witam. Prawie 2 lata temu zmarł mój tata bardzo ciężko to przeżyłam i przeżywam nadal. Najpierw szok

3 odpowiedzi
Witam. Prawie 2 lata temu zmarł mój tata bardzo ciężko to przeżyłam i przeżywam nadal. Najpierw szok płacze pytania dlaczego nie rozumiałam nie mogłam się pogodzić brak apetytu gula w gardle spadek wagi po jakim czasie kiedy okien myślałam że jest ok. Kiedy jadłam jedzenie stawało w gardle ból żołądka do wymiotów. Miałam kilka ataków myślałam że mam zawał kręcenie w głowie lek strach problemy z koncentracją strasznie się spociłam. Nie były częste w jakiś odstępach czasu. Cały czas mam głowie że coś się stanie mojej mamie że nie poradzę sobie z tym że ja umrę że zostawię dwoje dzieci. Po śmierci taty nie mogłam spać miała ja nazywałam to lek przed nocą nie mogłam zasnąć a jak zasnęłam to się budziłam. Teraz po upływie dwóch lat spie. Ale zauważyłam że chodzę późno spać nie mam lekow ale budzę się nie raz w nocy taka kagbym była wystraszona. Czy to mogą być objawy nerwicy albo nerwicy lękowej ?
Dzień Dobry,
przeżyła Pani wielką traumę związaną ze śmiercią bardzo bliskiej Pani osoby i najwyraźniej ta trauma i żałoba po stracie Taty nie zostały przepracowane właściwie lub wystarczająco. Prosze, zastanowić się nad psychoterapią, która może Pani naprawdę w stosunkowo niedługim czasie, przy założeniu Pani aktywnej współpracym, z dobrym/ą terapeutą/ką, pomóc. Moje serdeczne wyrazy współczucia.

Szanowna Pani,
W przesłanej wiadomości opowiada Pani o stracie bliskiej dla Pani osoby – taty oraz następstwach tego zdarzenia w Pani życiu. Po odejściu kogoś bliskiego, naturalne jest przeżywanie silnych emocji, w tym m.in. smutku, żalu i złości. Opowiada Pani o szoku, który wystąpił wraz z otrzymaniem informacji o śmierci – u wielu osób jest to naturalna reakcja, świadcząca o tym jak trudno jest przyjąć taką informację do wiadomości. To co Pani opisuje świadczy o ogromnej walce o dobre samopoczucie w obliczu ciężkich doświadczeń, które Panią spotkały. Nie musi Pani być w tym sama, można uzyskać odpowiednią pomoc od specjalisty, który pomoże Pani przejść przez wspominania i stawić czoło lękom które wywołały. Opisywane ataki i brak apetytu są objawami, które warto skonsultować z lekarzem lub psychoterapeutą. Ewentualnie polecam kontakt z telefonem zaufania, zajmującym się pomocą osobom w żałobie. Życzę Pani powodzenia.
Witam trauma jaką Pani przeżyła bardzo mocno musiała wpłynąć na Pani postrzeganie świata i siebie. Polecam Pani podjęcie terapii w nurcie psychodynamiczny, który pomoże przepracować przeżyte traumy i znacznie poprawi jakość Pani życia. Pozdrawiam serdecznie.