Witam, bardzo martwię się o mame ponieważ od kilku lat twierdzi ze ktoś włamuje się jej do mieszkani

4 odpowiedzi
Witam, bardzo martwię się o mame ponieważ od kilku lat twierdzi ze ktoś włamuje się jej do mieszkania (mama mieszka sama, na 4 piętrze, ma 70 lat ) Mama twierdzi że zlodziej(e) teraz przychodzą niemal co dzien, jak tylko nie ma jej w domu, zabierają i przynoszą różne rzeczy , nawet jedzenie z lodówki. Zainstalowałam mamie kamerkę (która nic nie zarejestrowała),policja również była zawiadomiona i interweniowała kilka razy (bez rezultatow). Bardzo proszę o opinię czy tu może być inny problem? Z góry dziękuję
Mama wymaga diagnozy neuropsychologicznej. To może być otępienie, halucynoza organiczna i wiele innych problemów. Neuropsycholog pokieruje dslej w zależności od diagnozy.

Tak. Problem najwyraźniej nie tylko że może leżeć gdzie indziej, ale wydaje się faktycznie leżeć gdzie indziej.

W tej sytuacji warto i należy skonsultować się z neurologiem, psychiatrą, a najlepiej na początku z geriatrą.

Pozdrawiam i powodzenia !
Warto skonsultować mamę z lekarzem psychiatrą lub neurologiem. Powodzenia!
To z pewnością trudna sytuacja, z której zdajesz sobie sprawę. Jednakże, opierając się na opisie, wydaje się, że może być więcej niż tylko problem z włamaniami. Mogą występować różne czynniki, które wpływają na to, jak mama postrzega sytuację.

Może warto także rozważyć, czy mama nie doświadcza jakiegoś rodzaju dezorganizacji myślowej, paranoi czy iluzji, które mogą wpływać na jej spostrzeganie rzeczywistości. Te objawy mogą być związane z różnymi czynnikami, takimi jak problemy zdrowotne psychiczne czy fizyczne.

Warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który może zlecić dodatkowe badania i ocenić, czy istnieją jakiekolwiek czynniki zdrowotne wpływające na zachowanie mamy. Psycholog również może pomóc w zrozumieniu, co może być przyczyną tego typu doświadczeń i jak z nimi sobie radzić.

Pamiętaj, że ważne jest także zachowanie zrozumienia i wspierania mamy w poszukiwaniu pomocy medycznej. Nie bagatelizuj sytuacji, ale jednocześnie zachowaj delikatność w rozmowach z nią na ten temat.