Mam 27 lat wraz z mężem wychowujemy syna mąż pracuje ja zajmuję się dzieckiem. Od pewnego czasu ods

4 odpowiedzi
Mam 27 lat wraz z mężem wychowujemy syna mąż pracuje ja zajmuję się dzieckiem.
Od pewnego czasu odsunelismy się od siebie widzę że coś się dzieje robię się wybuchowa krzyczę dochodzi do tego płacz bezsilność a zarazem przypływ Energi siły.
Widzę że mąż się stara aby się zbliżyć ale czuję się przez niego osaczana. Najmniejszy drobiazg wyprowadza mnie z równowagi coraz częściej w ciągu dnia pojawia się przygnębienie i płacz zaburzenia oddychania czy jest możliwość aby to była depresja?
Łatwego dzieciństwa nie miałam rodzice alkocholicy wychowywała mnie babcia w domu pojawiała się przemoc. Ja osobiście jestem wrogiem alkoholu. Dziękuję
Dzień dobry, po narodzinach dziecka relacja w parze zmienia się. Niekiedy trudno odnaleźć się w nowej sytuacji. Pojawia się wiele różnych uczuć, często dużo wzajemnej złości i pretensji. Dodatkowo kobieta często musi sobie radzić ze zmęczeniem i trudnościami po porodowymi. Z tego co Pani pisze wynika, iż stany smutku i przygnębiania stają się coraz bardziej dokuczliwe. Przeszłe doświadczenia również mają ogromny wpływ na funkcjonowanie. Czas posiadania własnych dzieci, jest często czasem konfrontowania się z własnymi "demonami z przeszłości". Proponuje żeby skontaktowała się Pani z psychoterapeutą, który pomógłby zdiagnozować trudności i Pani potrzeby. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, proponuję konsultację z psychoterapeutą, może Pani skorzystać nieodpłatnie z oferty NFZ w poradniach uzależnień (w związku a alkoholizmem rodziców). Może być tak, że odtworzyły sie problemy z przeszłości - bywa tak często, że trudne aktualne doświadczenia mogą otwierać stare rany. Zachęcam do zadbania o siebie i zgłoszenia się po pomoc. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Gałańczuk
Dzień dobry, z uwagi na opisane przez Panią objawy i narastający smutek i zniechęcenie, słusznym krokiem byłoby umówienie się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty w celu uzyskania odpowiedniego wsparcia. Pojawienie się dziecka na świecie, może spowodować kryzys w życiu i małżeństwie młodych rodziców (odnalezienie się w nowej rzeczywistości bywa niełatwe), natomiast depresja poporodowa jest częstym zjawiskiem i im dłużej matka nie jest zaopiekowana profesjonalną pomocą, tym bardziej trudności i objawy mogą się pogłębiać. Warto więc, aby zgłosiła się Pani po pomoc i dała sobie możliwość, odzyskania równowagi, która wpływa na relacje rodzinne.
Pozdrawiam serdecznie,
Sandra Sztajerwald-Reglinska
Dziękuję za podzielenie się Pani sytuacją. Wydaje się, że ma Pani wiele stresujących doświadczeń i obecnie przeżywa Pani trudności emocjonalne.
Warto skonsultować się z profesjonalistą zdrowia psychicznego, takim jak psycholog lub psychiatra, aby przeprowadzić ocenę Pani stanu emocjonalnego i ustalić, czy to, czego Pani doświadcza, może być związane z depresją lub innym problemem.

Ważne jest, aby zająć się Pani emocjami i znaleźć wsparcie w tym trudnym okresie. Psycholog lub terapeuta może pomóc Pani zrozumieć i radzić sobie z trudnościami, jakie napotyka Pani w związku, a także nauczyć Panią zdrowych strategii radzenia sobie z silnymi emocjami.

Dodatkowo, warto również rozważyć terapię par, która może pomóc w przywróceniu równowagi i zbliżeniu się między Panią a Pani mężem. Terapeuta może wspomóc Was oboje w komunikacji, radzeniu sobie z konfliktami i tworzeniu bardziej zdrowej i satysfakcjonującej relacji.

Proszę nie zapominać o ważnych narzędziach samopomocy, takich jak dbanie o swoje zdrowie fizyczne, czas dla siebie, relaksacja, pozytywne myślenie, rozmowy z bliskimi i wykorzystywanie wsparcia bliskich osób.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.