Dzień dobry , mam taki problem że coraz mniej jem ograniczam się w jedzeniu a waga spada i spada. N

9 odpowiedzi
Dzień dobry , mam taki problem że coraz mniej jem ograniczam się w jedzeniu a waga spada i spada.
Najbliżsi mówią że jestem już dość chuda ale nie potrafię tego dostrzec . Powinnam się może do kogoś udać?
Jesli to Panią niepokoi to zdecydowanie tak. Z jednej strony dietetyk pomoże Pani ustalić właściwe dla Pani zapotrzebowanie energetyczne aby odżywiać sie odpowiednio nie tylko dla wyglądu ale i zdrowia. Z drugiej strony warto wykonać podstawowe badania aby mieć pewność, ze utrata masy ciała nie jest dodatkowo spowodowana problemami zdrowotnymi. Konsultacja z terapeuta zawsze jest pomocna, jeśli zauważa Pani u siebie trudności z ocena własnego wyglądu i duży dysonans pomiędzy własnymi odczuciami a opiniami innych.

Dzień Dobry
Powinna się Pani skonsultować z dietetykiem celem oceny wskaźnika BMI oraz czy nie wykazuje Pani cech niedożywienia. Jeżeli w trakcie wizytą będą wątpliwości dotyczące natury Pani odchudzania, wtedy wskazana będzie konsultacja psychologiczna celem dogłębnej analizy przyczyny problemu.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz
Dzień dobry,
Zalecam konsultację u dietetyka klinicznego , który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego oraz na podstawie wykonanej analizy ciała zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie dietetyczne.
pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeśli zauważa Pani u siebie problem z obiektywną oceną własnego wyglądu zachęcam do skorzystania z konsultacji psychodietetyka lub psychologa. Sugeruję też wykonanie podstawowych badań krwi, aby ocenić aktualny stan odżywienia organizmu.
Dzień dobry! Sam fakt tego, iż zauważa Pani swoje problemy jest wskazaniem do tego, aby rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty. Najlepsza byłaby skoordynowana opieka tj. lekarza, który oceni stan odżywienia, dietetyka/psychodietetyka, który pomoże Pani w kwestii żywienia, a także psychoterapeuty, który wdroży odpowiednie postępowanie i strategie psychoterapeutyczne. Interdyscyplinarna pomoc jest najskuteczniejsza, także jeśli tylko może sobie Pani na nią pozwolić, to gorąco zachęcam. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie
Artur Przybyłowski
Tak, jeśli masz wrażenie, że Twoje zachowanie związane z jedzeniem staje się problematyczne i że możesz cierpieć na zaburzenia odżywiania, warto skonsultować się z lekarzem i dietetykiem/psychodietetykiem.

Zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy zaburzenia objadania się, to choroby, które wymagają specjalistycznej opieki. Lekarz może zlecić badania, aby wykluczyć inne przyczyny utraty masy ciała, a także skierować Cię do specjalisty np. psychologa, którzy pomogą Ci zdiagnozować i leczyć zaburzenia odżywiania.

Warto zaznaczyć, że zaburzenia odżywiania są chorobami, które wymagają profesjonalnej pomocy. Nie czekaj zbyt długo, zwróć się do specjalisty, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry, na co dzień w swoim gabinecie online pracuję z Pacjentami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Zapraszam na rozmowę, po zebraniu pełnego wywiadu zdrowotno-żywieniowego, zaplanujemy dalsze postępowanie. Pozdrawiam!
Dzień dobry, jeżeli potrzebuje Pani pomocy w kwestii pracy nad ciągłymi myślami o jedzeniu oraz strachu przed jedzeniem, zapraszam na konsultację. Specjalizuję się w psychodietetyce - pomagam zmieniać nastawienie do jedzenia oraz uczyć się go na nowo :)
Dzień dobry, w tej sytuacji warto poprowadzić dzienniczek żywieniowy z uwzględnieniem myśli jakie towarzyszą podczas spożywania posiłków. Z tak przygotowanymi materiałami warto udać się do psychodietetyka, dietetyka który pomoże Pani uporządkować relację z jedzeniem i ciałem.