Byłam z partnerem w związku od 15lat. Od 2jestesmy rodzicami. Od kiedy pojawiło się dziecko partner

2 odpowiedzi
Byłam z partnerem w związku od 15lat. Od 2jestesmy rodzicami. Od kiedy pojawiło się dziecko partner zaczął "uciekać" z domu, wolał spędzać czas w pracy. Na początku roku straciłam pracę, ale szybko zdobyłam nową, musiałam przez jakiś czas pracować na dwa etaty. Partner chciał żebym została w domu"za takie pieniądze"... Zdecydowała się podjąć pracę i poprosiłam go o wsparcie. Zgodziły się a potem zaczęło się piekło. Przy każdej gorszej chwili wypominał że to ja podjęłam decyzję i teraz mam sobie radzić, że on z siebie i tak już daje 100 procent, bo zajmuje się dzieckiem. Nie wytrzymałam, kazałam mu się wyprowadzić, bo potrzebowałam spokoju, nie chciał. Wtrąciła się moja mama i poprosiła go o wyprowadzkę i tak się stało. Potem nie chciał się wprowadzić,a jak ostatecznie po 3muesiacach się wprowadził okazało się że zrobił to tylko po to by w moim garażu naprawić sobie auto. Oznajmił mi"ja tego nie widzę to koniec" , prosiłam o zmianę decyzji, odpowiedział" nie ma takiej możliwości". Dziś po 2 miesiącach przyszedł i zaproponował terapię z zastrzeżeniem że nadal tego nie widzi. Mówił że wszyscy obwiniają go że porzucił rodzinę a to ja go wyrzuciłam! Mówił że chce się upewnić że podjął dobrą decyzję. Jest sens iść z nim na terapię?
Może zadać inne pytanie: czy widzi Pani sens naprawy tego związku?
Bo jeśli tak - terapia może być drogą.
Inny sposób myślenia: przed rozstrzygnięciem tak definitywnym jak rozstanie - może warto upewnić się w procesie terapii, że taka decyzja jest właściwa (lub nie). Terapia daje pewną jasność - albo na "tak", albo na "nie". A to już wiele.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
A czy Pani widzi się u boku wspomnianego mężczyzny? Czy tego Pani chce? Odpowiedz twierdząca równoznaczna jest z podjęciem terapii. Jednak odpowiedzi na postawione pytania mogą zupełnie inne niż się spodziewaliście. "Mówił, że chce się upewnić, że podjął dobrą decyzję'" a gdzie w tym wszystkim jest Pani?? Pozdrawiam

Eksperci

Marta Zielke

Marta Zielke

Psycholog

Łódź

Marta Rzezak

Marta Rzezak

Psycholog

Kraków

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Bydgoszcz

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 49 pytań dotyczących usługi: kryzys w związku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.