Ból pleców

21 odpowiedzi
Mam siedzący tryb pracy. Ciągle bolą mnie plecy. Co robić? Do kogo się zgłosić? Jaki specjalista może mi w jakiś sposób pomóc?
zapraszam na leczenie osteopatyczne
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Jak najbardziej fizjoterapeuta jest w stanie pomóc. Posiadamy całą paletę zabiegów z masażem włącznie, które mogą przynieść ulgę.
Zapraszamy na wizytę na ktorej przeprowadzimy diagnostykę tego przypadku badanie i wtedy mozemy dobrać odpowiednie leczenie i terapie. Pozdrawiam serdecznie.
Dobry wieczór. Fizjoterapeuta to idealny wybór. Zapraszam Sławomir Piter
Witam serdecznie,
Tryb siedzącej pracy to nie jednostka chorobowa, nie Ty jedyna masz taką pracę. Osobiście zajmuję się Osteopatią oraz terapią manualną. Są to bardzo skuteczne i bezpieczne metody terapii. Ból pleców może być spowodowany wieloma innymi czynnikami a nie tylko pozycją siedzącą. Proszę się nie martwić tylko udać się do specjalisty.
Zapraszam do umówienia się na wizytę.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Dzień Dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty. Przeprowadzi niezbędne badania funkcjonalne i wykona zabieg. A gdyby w trakcie badania znalazł coś niepokojącego to pokieruje Pana/Panią do konkretnego innego specjalisty.
pozdrawiam
Proszę zgłosić się do terapeuty manualnego, fizjoterapeuty lub bardzo dobrego trenera personalnego na siłowni.
Witam
Najszybciej będzie umówienie się do fizjoterapeuty ( Wiadomo że kolejki do lekarzy specjalistów długie) w celu wykonania diagnostyki funkcjonalnej. Jeżeli pojawią się wątpliwości na pewno zaleci badania dodatkowe (RTG, REZONANS)i konsultacje z lekarzem.
Jeżeli mieszkamy nie daleko zapraszam do siebie.
Pozdrawiam.
Witam. Więcej aktywności ruchowej ( basen nordic walking,aktywność różniąca się od tej w pracy). FIZJOTERAPEUTA.Pozdrawiam.
Witam, dziękuję za pytanie. Siedzący tryb pracy i idące za nim zmiany i dolegliwości kręgosłupa to już choroba cywilizacyjna. Przyczyn bólu pleców w takiej sytuacji również może być kilka. Najlepiej zgłosić się do fizjoterapeuty, który pracuje z pacjentami o takim schorzeniu, przeprowadzi badanie, postawi diagnozę i będzie umiał pomóc. Zapraszam na bezpłatne konsultacje.
Witam. Sugeruję ortopedę, neurologa lub fizjoterapeutę.
Witam, polecam wizytę u fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Proponuję konsultacje u fizjoterapeuty - trzeba przeprowadzić badanie, omówić ergonomię pracy i czynności dnia codziennego, zaproponować terapię (terapia manualna najlepiej)
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z mojej strony polecam wizytę u fizjoterapeuty, pokaże na co zwrócić uwagę, pokaże podstawowe ćwiczenia zapobiegające występowaniu problemów bólowych.
Dobry wieczór,
To, co trzeba zrobić to udać się do fizjoterapeuty, który zwalczy bieżące dolegliwości, wyjaśni istotę problemu oraz pokaże ćwiczenia lecznicze. Siedzący tryb życia może być przyczyną różnych dolegliwości, a w konsekwencji może prowadzić nawet do zwyrodnień, dlatego w pierwszej kolejności należy zmienić nawyki ruchowe, choćby poprzez wprowadzenie pewnych łatwych ćwiczeń, które można bez skrępowania wykonywać nawet w pracy. Możliwe, że trzeba też będzie także przyjrzeć się organizacji stanowiska pracy, często dzięki prostym rozwiązaniom można poprawić komfort siedzenia i wyeliminować czynniki ryzyka. Dodatkowo można zastosować terapię manualną.
Serdecznie zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Marcin Sitarz
Na NFZ najlepiej najpierw ortopeda i prosić o skierowanie do fizjoterapeuty. Jeżeli jest promieniowanie do kończyn neurolog, prosić o skierowanie do fizjoterapeuty.
Można także prywatnie udać się do dobrego fizjoterapeuty, który zajmuje się bólami kręgosłupa, ponieważ większość dolegliwości bardzo dobrze się wycofuje przy pomocy metod tej specjalności (McKenzie, terapia manualna, terapia SM-System, wspomagająco fizykoterapia). W razie potrzeby w przypadkach wyglądających na stan zapalny fizjoterapeuta odeśle do lekarza.
Witam. Jeśli nie doszło wcześniej do urazu wstrzymał bym się z diagnostyką obrazową ( zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny). Udał bym się do osoby, która popracuje z ciałem, przeprowadzi testy funkcjonalne, oceni ciało i zaleci odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam Cezary
Witam aby pomóc musiałbym najpierw Pana/Panią zbadać więc zapraszam na wizytę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Dzień dobry,

Jeśli chodzi o problemy bólowe pleców w trakcie lub po długotrwałym siedzeniu, najczęściej mają związek z nie do końca zachowaną ergonomiczną pozycją siedzącą. Wymusza ona przeciążanie jednych partii mięśniowych i osłabianie ich antagonistów, w przypadku siedzenia to osłabianie mięśni brzucha, a przesilenie grzbietu.

Takie pozycje wymuszają przykurczanie mięśni oraz zwiększają prawdopodobieństwo konfliktów korzeniowo-dyskowych, co w konsekwencji może przynosić takie dolegliwości, jak chociażby rwa kulszowa.

Na samym początku spróbowałbym wizyty u fizjoterapeuty/osteopaty, który mógłby dokładnie ocenić Pani/Pana sylwetkę, opracować odpowiednią terapią miejsca bolesne i zalecić ćwiczenia, a także poinstruować o prawidłowej ergonomicznej pozycji siedzącej.

Zachęcam do poczytania o zdrowej pozycji siedzącej w artykule na moim blogu, oraz o badaniach prowadzonych przeze mnie na Politechnice Poznańskiej o pozycji siedzącej w pracy - na stronie ergonomicznych foteli które współtworzę:
www. physioart.pl/2016/07/17/blog/
www. ergonomicstools.com.pl/pl/ergonomia-pracy-siedzacej/

pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam
siedzący tryb życia bardzo obciąża układ mięśniowy, kostny czy też więzadłowy. Proszę udać się do fizjoterapeuty w celu odpowiedniego doradztwa. Powinno ono dotyczyć ćwiczeń, przeciwskazań i wskazań. W ten sposób można uniknąć dalszych konsekwencji tego trybu życia.
Pozdrawiam
Jeżeli ból pleców nie został wywołany przez uraz lub wypadek sugeruję udać się od razu do fizjoterapeuty. Jeżeli w trakcie badania wyjdzie coś niepokojącego to fizjoterapeuta zasugeruje konsultację u innego specjalisty, np. ortopedy.