Dlaczego jestem sama?

2 odpowiedzi
Samotność doskwiera mi już od dawna. Nigdy jednak nie była aż tak nasilona. Chciałabym w końcu znaleźć kogoś, z kim mogłabym dzielić swoje życie, dlatego nie ukrywam, że szukam skutecznych porad, jak przezwyciężyć samotność. Chciałabym znaleźć przyczyny tego, że wcześniej nie udało mi się zaangażować w żaden związek. Myślę, że to mogłoby okazać się kluczowe.
Szanowna Pani zachęcam do spotkania z psychoterapeutą by bliżej przyjrzeć się odczuwanym emocjom, poczuciu samotności, temu w jaki sposób dotychczas tworzyła Pani relacje. Jakie temu tworzyszą emocje, przekonania, jak przeszłe doświadczenia wpływają na powstanie schematów które również mają istotny wpływ na to jak funkcjonujemy w relacjach.Wspólnie ze specjalistą może Pani poszukać możliwości nawiązywania nowych relacji i pokonania lęków jakie temu towarzyszą. Serdecznie zapraszam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Poczucie samotności może być trudne do zniesienia. Ma Pani naturalną potrzebę do dzielenia z kimś życia, która z jakichś powodów jest trudna do zaspokojenia. Zastanawiam się czy posiada Pani grono przyjaciół, znajomych? Budowanie takich relacji bardzo korzystnie wpływa na zadowolenie z życia, znika poczucie pustki, samotności. Myślę, że rzeczywiście dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad przyczynami tak dotkliwego odczuwania przez Panią samotności, przyczynami trudności zaangażowania w związek, modelowi życia jaki Pani prowadzi. Prosze się nie poddawać. Z poczuciem samotności można poradzić sobie na wiele sposobów. Warto porozmawiać o tym z psychologiem. Myślę, że spotkania przyniosłyby Pani ulgę, dały wsparcie a z czasem także pomogły w rozwiązaniu problemu. Proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam serdecznie

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.