Dlaczego jestem sama?

2 odpowiedzi
Samotność doskwiera mi już od dawna. Nigdy jednak nie była aż tak nasilona. Chciałabym w końcu znaleźć kogoś, z kim mogłabym dzielić swoje życie, dlatego nie ukrywam, że szukam skutecznych porad, jak przezwyciężyć samotność. Chciałabym znaleźć przyczyny tego, że wcześniej nie udało mi się zaangażować w żaden związek. Myślę, że to mogłoby okazać się kluczowe.
Szanowna Pani zachęcam do spotkania z psychoterapeutą by bliżej przyjrzeć się odczuwanym emocjom, poczuciu samotności, temu w jaki sposób dotychczas tworzyła Pani relacje. Jakie temu tworzyszą emocje, przekonania, jak przeszłe doświadczenia wpływają na powstanie schematów które również mają istotny wpływ na to jak funkcjonujemy w relacjach.Wspólnie ze specjalistą może Pani poszukać możliwości nawiązywania nowych relacji i pokonania lęków jakie temu towarzyszą. Serdecznie zapraszam

Witam. Poczucie samotności może być trudne do zniesienia. Ma Pani naturalną potrzebę do dzielenia z kimś życia, która z jakichś powodów jest trudna do zaspokojenia. Zastanawiam się czy posiada Pani grono przyjaciół, znajomych? Budowanie takich relacji bardzo korzystnie wpływa na zadowolenie z życia, znika poczucie pustki, samotności. Myślę, że rzeczywiście dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad przyczynami tak dotkliwego odczuwania przez Panią samotności, przyczynami trudności zaangażowania w związek, modelowi życia jaki Pani prowadzi. Prosze się nie poddawać. Z poczuciem samotności można poradzić sobie na wiele sposobów. Warto porozmawiać o tym z psychologiem. Myślę, że spotkania przyniosłyby Pani ulgę, dały wsparcie a z czasem także pomogły w rozwiązaniu problemu. Proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam serdecznie