Czy to tylko stres?

3 odpowiedzi
Witam, od kilku miesięcy mam pewien problem tzn. nie potrafię cieszyć się życiem, wciąż wracają pesymistyczne myśli, momentami czuję ucisk w klatce piersiowej, nie mogę oddychać i czegoś się obawiam, boję, chcę zniknąć, nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie co dalej mam robić w życiu, wydaje mi się, że bez względu na decyzję zawiodę bliskich, czasem płaczę bez powodu, po prostu nie umiem pohamować łez, nie wiem jak rozpoznać czy to stres czy już coś znacznie poważniejszego?
Opisywane objawy wymagają konsultacji specjalisty, w pierwszej kolejności lekarza pierwszego kontaktu, w dalszej specjalisty w zakresie psychologii lub psychiatrii. A. Miżowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,

Z treści listu wynika, że stan ten trwa już od dłuższego czasu, co może sugerować jakiś poważniejszy proces niż tylko reakcja na stres.Problemy ze snem, stany lękowe, czy utrata wiary w sens życia to mogą być objawy stanu depresyjnego.Ale aby przyjrzeć sie dokładniej przyczynom, zbadać źródło takiego stanu rzeczy, a także zastanowić sis co dalej, sugerowałabym wizytę u specjalisty psychoterapeuty, który pomoże zdiagnozować kłopot. Zapraszam do swojego gabinetu, gdzie razem możemy podjąć ten wysiłek :-)

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Ciołkowska
Dzień dobry. Biorąc pod uwagę zgłaszane przez Panią objawy sądzę, że powinna Pani udać się na indywidualne spotkanie z psychologiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, badanie kliniczne i na tej podstawie postawi diagnozę oraz zaproponuje sposoby poradzenia sobie z Pani stanem emocjonalnym. Stwierdzenie, że to tylko stres i nie podejmowanie żadnych działań może doprowadzić do narastania problemu, który z czasem i tak zawiedzie Panią do specjalisty. Życzę spokoju i powodzenia. Ewa Bienert, skuteczny-psycholog.pl

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.