Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 49 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem magistrem fizjoterapii, dyplomowanym terapeutą manualnym MT zajmującym się pracą z pacjentami w celu kompleksowego leczenia ich bólu i dysfunkcji narządu ruchu. Moje do... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • czy można codziennie krótko ćwiczyć na hantlach?

  Chciałem zapytać otóż ćwiczę ok 10-15 minut na hantlach wieczorem tylko 3 kg-jeden czy przy tak krótkich ćwiczeniach należy robić dzień przerwy od ćwiczeń czy mogę codziennie tak ćwiczyć?Pytam gdyż czasami spotkałem się z opiniami że po ćwiczeniach trzeba dać 1 dzień kolejny na odpoczynek na regenerację… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Tomasz Fijołek

  każdy mięsień potrzebuje pewien czas na regenerację - w zależności od tego jak dużą grupę mięśniową Pan ćwiczy na pewno regeneracja jest potrzebna. Dla mięśni nóg np. po solidnym treningu potrzeba nawet… Więcej

 • Ćwiczenia a uszkodzenie SLAP

  Dzień dobry, mam uszkodzony obrąbek stawu barkowego (typu SLAP). Jestem przed operacja. Czy ćwiczenia z fizjoterapeutą przed operacją pomogłyby mi w utrzymaniu dobrej sprawności stawu? czy może nie poleca się jakiegokolwiek ruchu przy takim uszkodzeniu?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Tomasz Fijołek

  Bardzo indywidualna sprawa. Jeśli można i tak terapeuta zadecyduje to powinno się przystąpić do zabiegu w jak najlepszej sprawności i mobilności oraz sile ręki. Wszystko zależy od danego przypadku ma ile… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem magistrem fizjoterapii, dyplomowanym terapeutą manualnym MT zajmującym się pracą z pacjentami w celu kompleksowego leczenia ich bólu i dysfunkcji narządu ruchu.

  Moje doświadczenie zdobywałem poprzez kilkuletnia pracę w placówkach wrocławskich oraz działając prywatnie.
  Obecnie od około 6 lat prowadzę gabinet terapii manualnej.

  Od października 2014 roku wrocławski gabinet będzie istniał jako pierwsza placówka FizjoTerapia HD.

  Cały czas kształcę się także zawodowo i odbywam szkolenia z nowoczesnych metod fizjoterapii. Obecnie razem z Łukaszem jesteśmy na zaawansowanym 4 letnim szkoleniu OMT na certyfikowanego terapeutę manualnego.

  Projekt FizjoTerapia HD powstał z myślą o niesieniu pomocy wszystkim ludziom w każdym wieku, którym towarzyszą problemy bólowe oraz inne dolegliwości ich organizmu. Jest także swojego rodzaju darmową platformą istniejącą jako kanał na YouTubie oraz profil społecznościowy na Facebooku, w której umieszczamy filmy HD prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu Terapii Manualnej oraz Fizjoterapii i Medycznego Treningu Terapeutycznego.

  Skupiamy się na leczeniu przyczyn, a nie jedynie objawów. Nasze gabinety to nowoczesne miejsce, gdzie pod nadzorem wykwalifikowanego i doświadczonego terapeuty, mogą Państwo skorzystać z najnowszych metod leczenia.

  Specjalizuję się w terapii manualnej, rehabilitacji ortopedycznej, pourazowej oraz personalnym treningu medycznym. Moim celem jest także edukacja pacjenta co do codziennej poprawnej ergonomii pracy oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze 2007-2010
 • Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu 2010-2011

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Zaawansowany cykl szkoleń z zakresu Terapii Manulanej OMT od 2013 roku
 • Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski Siatkarzy Niepełnosprawnych
 • 1,5 roczny staż w Przychodni Rehabilitacyjnej RESURS we Wrocławiu

Certyfikaty

 • Tomasz Fijołek, fizjoterapeuta w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Tomasz Fijołek, fizjoterapeuta - Certyfikaty
 • Tomasz Fijołek, Wrocław - Certyfikaty
 • Tomasz Fijołek, fizjoterapeuta w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Tomasz Fijołek to fizjoterapeuta najwyższej klasy, który doskonale wie jak porozumieć się z pacjentem. Pomaga mi w rehabilitacji po niedawnym zwichnięciu stawu barkowego. Po rozmowie i rozpoznaniu problemu od razu przeszliśmy do ćwiczeń, które pomogą mi w jak najszybszym czasie osiągnąć pełną sprawność barku. Otrzymałem także serię ćwiczeń do wykonywania samodzielnie wraz z instruktarzem. Serdecznie polecam

 • Tomasz is a very kind person, well trained and professional. I am doing rehab after a shoulder operation and I am getting better really quickly. 100% satisfied, nothing bad about him and his working procedure.
  Have a nice day, Aldrovandi Mattia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Tak miła osoba jaką jest p. mgr Tomasz Fijołek i fachowcem w swojej dziedzinie to rzadkość. O wcześniejszych schorzeniach po 2 wizytach ani śladu. Jestem w trakcie rehabilitacji z innego powodu i jestem dobrej myśli. Życzę dużo zdrowia i siły bo to nie lada duży wysiłek ,trzeba się mocno napracować by był efekt. by nam Pan służył w naszych potrzebach. Można by było pisać więcej ,ale to już by było podlizywanie się. Miłego dnia i do zobaczenia. Barbara l......

  Tomasz Fijołek2017-02-07

  Dziękuje Pani Basiu za miłe słowa :) życzę powodzenia w sprawach, o których rozmawialiśmy.

 • Profesjonalista w każdym calu, z ogromną wiedzą.Byłem u Tomka na niejednej wizycie i po każdej czułem ulgę w bólu.Polecam szczerze wszystkim którzy zastanawiają się nad wizytą!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalny fachowiec, wystarczała tylko jedna wizyta aby uporać się w bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
  W trakcie wizyty zdiagnozowana odrazu przyczyna bólu. Otrzymałem pełen instruktaż aby uniknąć tego typu bólu w przyszłości.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Super terapeuta , ogromna wiedza i bardzo dobre podejście do pacjenta.
  Polecam Pana Tomasz za szczerość i fachowe podejście.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Tomek to bardzo dobry fizjoterapeuta. Przede wszystkim bardzo profesjonalnie podchodzi do pacjenta. Zadaje sporo pytań dzięki czemu stawia dobra diagnozę. Jest spokojny, wszystko mi wytłumaczył a co najważniejsze ból ustąpił. Polecam wszystkim którzy się zastanawiają nad wizyta.

  Tomasz Fijołek2016-11-19

  Dziękuję bardzo za miłe słowa i cieszę się, że mogłem pomóc.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty, borykam się z łokciem tenisisty, już w drugiej ręce. Pierwszą Tomek wyprowadził mi po 4 wizytach, teraz po tej wizycie czuję mniejszy ból , polecam tego fizjoterapeutę to fachowiec.

 • E

  Bardzo dziekuje za pomoc! Po wizycie moja szyja znow sie rusza w prawo i w lewo, a bol nie promieniuje mi juz przez bark do reki :) Oczywiscie polecam - znakomity kontakt.

 • Rzeczowo, konkretnie i skutecznie. Bardzo dobry kontakt z pacjentem. Pełen profesjonalizm, gorąco polecam.