Problem z blokadą psychiczna w związku

5 odpowiedzi
Jest problem związany z blokadą psychiczną w postępie w nowym związku. Nie potrafię przełamać bariery w zbliżeniu się do partnerki. Jestem dwa lata po rozwodzie z żoną. Obyło się niby bez żadnych problemów, ponieważ nie było dzieci, ani specjalnie żadnego nie wiadomo jakiego majątku. Co najlepiej zrobić? Partnerka mi poradziła żebym udał się do psychologa.
Postrzega pan problem po swojej stronie, można się również zastanowić w ramach terapii par co razem możecie zrobić by osiągnąć zmianę? czy wspólnie macie jakiś na zmianę wpływ? powodzenia Bartosz Lamch

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dziękuję za zadanie pytanie.
Z tego co rozumiem to jest Pan w związku. Ma Pan jak wnioskuję motywację do bycia w bliskiej relacji z kobietą. Zapewne warto zastanowić się czy to samemu czy to ze wsparciem psychologa nad tym dlaczego chce Pan się zbliżać i nie zbliżać za bardzo jednocześnie. Czy bardziej chodzi o uzyskanie "korzyści" jakie daje bycie razem czy chodzi o uniknięcie "kosztów" jakie wynikają z życiem bez związku z kimkolwiek. Pana obawy mogą być bardzo racjonalne. Ma Pan powody by bać się zbliżyć. Najpewniej jednak i tak najwartościowszą drogą będzie ta w której zbuduje Pan kiedyś nowy związek, być może jest Pan w trakcie jego tworzenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Szymon Czapliński
Witam serdecznie!
Rozwód wywarł na Pana duży wpływ. Stwarza barierę w rozwoju nowego związku. Mam wrażenie, że czuje się Pan bezradny wobec tego stanu. Skorzystanie z pomocy psychologa to z pewnością dobry pomysł. Życzę wszystkiego dobrego :)
Jolanta Szynkarczuk
Myślę, że faktycznie dobrym pomysłem, tak jak poradziła Panu Partnerka, byłaby wizyta u psychologa bądź psychoterapeuty. Mimo iż tak jak Pan opisał - Pana rozstanie z żoną przebiegło w możliwie spokojnej jak na rozwód atmosferze, to jest to jednak tak znacząca zmiana w życiu, związana również ze zmianami także w naszej psychice, że jeżeli faktycznie widoczne są dalsze jej konsekwencje ( a "bariera w zbliżeniu się do partnerki" nią jest), należałoby skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże Panu odkryć prawdziwe przyczyny obecnej sytuacji i jeśli rzeczywiście związana jest ona z relacją z przeszłości" -poukładać" emocje oraz poprawić jakość obecnego związku.
Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Czy dobrze rozumiem że zależy Panu na budowaniu bliskości w relacji z partnerką? Taka bliskość może stanowić solidny fundament związku.
Propozycja partnerki może pomóc w przełamaniu bariery, proponuję aby rozważyli Państwo wspólną wizytę.
pozdrawiam,
Szymon

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.