Jestem fizjoterapeutą, terapeutą manualnym. W 2009 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii na AWF w Warszawie. W 2010 roku uzyskałem tytuł Dyplomowanego Terape... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Szumy w głowie - gdzie się udać?

  Do jakiego lekarza należy udać się z osobą, która ma szumy w głowie, wysokie ciśnienie i do tego boli tył głowy w okolicach karku, jest zwyrodnienie szyjnych kręgów? Osoba w podeszłym wieku. Lekarz rodzinny wypisał tylko tabletki na nadciśnienie. Brak poprawy.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Boruc

  Fizjoterapeuta z dyplomem OMT (ortopedycznej terapii manualnej) lub z dyplomem osteopaty powinien sobie poradzić tym problemem

 • Poważne skręcenie kostki

  Witam, skręciłem bardzo poważnie kostkę w zeszłą sobotę więc dziś mija tydzień, do dziś nie jestem w stanie postawić ciężaru na chorej stopie, czy byłby Pan w stanie udzielić mi pomocy? Jeśli chodzi o diagnozę lekarską to było to typowe dla naszej służby zdrowia przyjęcie na sorze bezpośrednio po urazie,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Boruc

  To pewnie 2/3 stopień, trzeba cierpliwości aż się blizna zagoi. Zimne okłady (coldpack), bandażować/ orteza aircast'a, kule, może taping. Może da się się efektywnie popracować z powięzią w gabinecie… Więcej

Zobacz wszystkie (63) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem fizjoterapeutą, terapeutą manualnym. W 2009 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii na AWF w Warszawie. W 2010 roku uzyskałem tytuł Dyplomowanego Terapeuty Manualnego Kaltenborn-Evlenth Concept. Ciągle poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestniczenie w kursach oraz szkoleniach z zakresu terapii manualnej, osteopatii. Od ośmiu lat zajmuję się pacjentami z dysfunkcjami, bólami narządu ruchu (kości, stawy, mięśnie, powięzie, ścięgna, więzadła, układ nerwowy).
  Ukończone kursy i szkolenia:
  - Kurs masażu klasycznego, leczniczego i sportowego (AWF Warszawa)
  - Badanie i leczenie stawów kończyny dolnej (Mirosław Dębski)
  - Badanie i leczenie stawów kończyny górnej (Mirosław Dębski)
  - Badanie i leczenie miednicy oraz dolnej części kręgosłupa (Christian Gloeck)
  - Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa (Andreas Gattermeier)
  - Badanie i leczenie kończyny dolnej, techniki zaawansowane (Guenther Baumeister)
  - Badanie i leczenie kończyny górnej, techniki zaawansowane (Christian Gloeck)
  - Badanie i leczenie obręczy biodrowej i dolnej części kręgosłupa – kurs zaawansowany (Christian Gloeck)
  - Kurs podstawowy PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation) (Agnieszka Stępień)
  - Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych (Christian Gloeck)
  - 26.10.10 Dyplomowany Terapeuta Manualny Kaltenborn-Evjenth Concept (zdany egzamin)
  - Kurs rozwijający PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation) (Aleksander Lizak)
  - Techniki manipulacyjne kręgosłupa – koncepcja MLMR (Daryl Herbert)
  - Terapia manualna w obrębie kończyny dolnej oraz odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (John Langendoen)
  - Wnioskowanie kliniczne w ortopedii i traumatologii w oparciu o badania naukowe i stosowane metody operacyjne (Marcin Podwika, Marcin Łepski)
  - Terapia manualna w obrębie kończyny górnej oraz szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa (John Langendoen)

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ocena pacjentów:

6 opinii

 • MK

  Pan Paweł pomógł zdiagnozować problemy z kręgosłupem, których żaden ortopeda nie był w stanie określić. Dopiero Paweł przyczynił się do zrobienia rezonansu i okazało się, że miał racje. Dzięki jego pracy i ćwiczeniom, które mi zalecił, przy moich dość poważnych zwyrodnieniach, pojawiam się co najwyżej raz na rok. Polecam, wystarczy dać się poprowadzić, a napewno pomoże.

 • AP

  Bardzo dobry specjalista, zabieg poprzedzony jest bardzo szczegółowym wywiadem z pacjentem. W trakcie zabiegu, duża dokładność, precyzja. Szybko odnajduje źródło bólu i skutecznie go eliminuje.
  Bardzo polecam! :)

 • HJ

  Bardzo dobry fizjoterapeuta - najlepszy, na jakiego trafiłam podczas moich, już ponad czteroletnich, zmagań z bolącym kręgosłupem. Czasami podczas zabiegów miałam wrażenie, że Pan Paweł ma rentgen pod palcami - tak doskonale wie gdzie nacisnąć, rozmasować czy w inny jeszcze sposób potraktować problematyczne miejsce. Dziękuję i polecam:)

 • MP

  Ogarnięty specjalista. Korzystałem z usług przy okazji kontuzji sportowych, zawsze udało się mu poskładać mnie do kupy. Polecam szczególnie przy okazji typowo siatkarskich urazów.

 • ES

  Pan Pawel jest swietnym specjalista, rzadko zdarza sie zeby fizjoterapeuta tak doskonale znal ludzkie cialo. Mialam przewlekle bole glowy i kilka zabiegow naprawde porzynioslo ulge. Prowadze siedzacy tryb pracy i tez sporo biegam, dlatego kiedy tylko znajde chwile, korzystam z zabiegow.
  Bardzo polecam !!

 • MB

  Bardzo dobry fizjoterapeuta. Kompetentny i miły. Po porodzie, w okresie karmienia piersią, miałam silne bóle szyi. Wystarczyły trzy zabiegi i problem zniknął. Polecam!