Pytania pacjentów (15)
-
Witam mam 19 lat Mam zaburzenie lękowe I Nerwicę natręctw zdiagnozowaną przez lekarza Mam też
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po przeczytaniu wymienionych objawów i trudności, poza farmakoterapią, zalecałabym rozpoczęcie terapii. W tym konkretnym przypadku rekomendowałabym nurt poznawczo-behawioralny, który… Więcej
-
Witam, otoz mam 16 lat i od 4 miesiecy jestem z chlopakiem. Robi dla mnie wszystko i wiem ze lepszeg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Z tego co Pani opisuje, relacja trwa dopiero 4 miesiące, na początkowych etapach związku dwoje ludzi dopiero się poznaje, dowiadują się jakie są ich upodobania, co im pasuje,… Więcej
-
Jak zostać szefem "dla związku dwoch serc" albo chociaz kwazi szefem przy zalozeniu ze nie jest sie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dobra i zdrowa relacja powinna opierać się na partnerstwie, komunikacji i zaufaniu. Obie osoby w związku powinny być traktowane równoprawnie z uznaniem ich potrzeb, emocji… Więcej
-
Nie mam kontaktu ze sobą, chodzę na terapie od 2 lat od pół roku prawie nic nie mówię tylko płacze.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, opisana sytuacja musi być bardzo trudna i obciążająca emocjonalnie. Wystąpienie wątpliwości jest całkowicie normalne, skoro ma Pani takie poczucie od dłuższego czasu. Zastanowiłabym… Więcej
-
Witam, mam 22 lata, będąc w wieku szkolnym (15/16lat) stwierdzono u mnie nerwice, stany lękowe itp.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, izolacja społeczna jest ciężka do zniesienia, tym bardziej w sytuacji kiedy zostaje narzucona. Z tego co Pani opisuje, kwarantanna zaburzyła Pani rutynę, bezpieczny schemat postępowania,… Więcej
-
Witam, Od dawna cierpiałem na nerwicę natręctw w umiarkowanym zakresie. Ale teraz to prawdziwy koszm
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, przy zaburzeniach obsesyjno- kompulsyjnych dużą skuteczność ma terapia w nurcie poznawczo-behwioralnym, do której bardzo zachęcam. Terapia w tym nurcie oferuje szereg narzędzi, które… Więcej
-
Dzień dobry Moja corka skończyła 13 lat , od kilku dni wiem od meza ze córka rozmawiała z nim na t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
W opisywanej przez Panią sytuacji najpierw zalecałabym udać się do psychologa/psychoterapeuty, który pracuje z dziećmi/młodzieżą. Taki specjalista powinien przeprowadzić szczegółowy… Więcej
-
Witam jestem kobietą, mam 35 lat, prowadze malo aktywny tryb zycia lacznie z praca biurowa i pojawił
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Na podstawie objawów, które Pani opisuje ciężko orzekać, co dokładnie może się dziać. Zachęcam Panią do wizyty u psychologa lub psychoterapeuty, który działa w nurcie poznawczo-behawioralnym.… Więcej
-
Witam, Miesiąc temu podjąłem kolejną próbę rzucenia palenia z Desmoxanem. Kuracja minęła zaskakując
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
jeśli chodzi o uzależnienie od palenia ma ono dwie składowe: uzależnienie od substancji- nikotyny oraz uzależnienie behawioralne od czynności. Przy procesie rzucania palenia… Więcej
-
Poznałem dziewczynę miesiąc temu i wszystko było super nie byliśmy parą oficjalnie (ale zachowywaliś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, niestety nie mamy wpływu na zachowanie innych osób i nie jesteśmy w stanie odkryć czym motywowane są ich działania. W początkowych fazach relacji, czasami się tak zdarza, że jedna… Więcej
-
Dzień dobry, byłam w związku z partnerem ponad 3 lata, obydwoje jesteśmy po 40. Bylismy bardzo zakoc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sytuacja, którą Pani opisuje musi być dla Pani wymagająca emocjonalnie. Po zakończeniu relacji, tym bardziej, że trwała ona dłuższy czas, można odczuwać w pewnym sensie "żałobę",… Więcej
-
Witam serdecznie. Mieszkam w Gdańsku Jestem kobietą mam 22 lata. Piszę ponieważ ostatnio mam wrażeni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Karolino, To całkowicie normalne, każdego dopadają pewne frustracje, stres i inne negatywne emocje. Z tego co piszesz wynika, że ciężko pracowałaś aby znaleźć się w takim miejscu i zależy… Więcej
-
Dzień dobry, mam zaburzenia lękowe i od prawie czterech miesięcy chodzę na terapię w związku z czym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Proszę podzielić się tymi obawami ze swoim terapeutą. Bardzo ważne jest w procesie terapeutycznym rozmawianie o pojawiających się wątpliwościach czy doświadczanych trudnościach.… Więcej
-
Jak poradzić sobie z toksycznymi rodzicami? Wyprowadziłam się z domu mając 18 lat z powodu ciągłych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Widzę, że znajduje się Pani w bardzo trudnym położeniu i wyobrażam sobie, że musi to być dla Pani bardzo przykre doświadczenie. Z tego co Pani opisuje Pani granice są nierespektowane… Więcej
-
Dzień dobry.Mam problem z partnerem lub z sobą...postawiłam jasno granicę , nie chce żeby oglądał si
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Chciałabym zacząć od tego, że bardzo mi przykro, że doświadcza Pani takich nieprzyjemnych uwag ze strony partnera. Postawienie jasnej granicy i powiedzenie o swoich oczekiwaniach… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…