Witam mam 19 lat Mam zaburzenie lękowe I Nerwicę natręctw zdiagnozowaną przez lekarza Mam też

4 odpowiedzi
Witam mam 19 lat
Mam zaburzenie lękowe
I Nerwicę natręctw zdiagnozowaną przez lekarza
Mam też lęk Przed Przestrzenią Przy dużym zamyśleniu bywa że dostaje Deralizacji i Depersonalizacji
Często się Zamartwiam i ciężko mi się Skupić
Na drobnych rzeczach Często też szybko Zmieniam zdanie i mam Uczucie że kiedyś Przez to Zwariuje i przy dalszym wyjśćiu na Zewnątrz muszę sie wracać Spowrotem do domu z powodu nasilonego lęku leki zbyt nie pomagają chciałem Powiedzieć że mam to już 2 lata i ciężko z tym mi Sobie poradzić łatwo też wpadam w Emocje i się Wszystkim Przejmuje i chciał bym Prosić jak sobie z tym poradzić
Dzień dobry,
warto w takim wypadku skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Praca terapeutyczna pomoże nie tylko uregulować emocje, ale także lepiej poznać własną osobowość i style zachowania.

Zaburzenia lękowe (nerwica) to objaw psychopatologiczny, który może objawiać się na różne sposoby - objawy, które są powyżej opisywane mogą wynikać właśnie z tego zaburzenia. Niezbędne jest w tym wypadku wykluczenie przyczyn neurologiczno-fizjologicznych i oczywiście konsultacja z psychologiem. Rekomenduję także praktykować systematycznie relaksację (np. trening autogenny Schutza lub relaksację progresywną Jacobsona). Pozdrawiam i zapraszam do umówienia wizyty, Piotr Porada
Dzień dobry,

w przypadku trudności, które Pan/Pani doświadcza warto poznać myśli automatyczne, które się pojawiają. Kolejnym krokiem będzie pogłębienie wiedzy nt. zniekształceń poznawczych, które towarzyszą Pana/Pani myślom automatycznym. Następnie można przejść do pracy nad przekonaniami, tutaj potrzebna będzie pomocy specjalisty. Udowodnią skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych mają metody poznawczo-behawioralne. W razie pytań proszę o kontakt na czacie.

Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Tylek
Dzień dobry, po przeczytaniu wymienionych objawów i trudności, poza farmakoterapią, zalecałabym rozpoczęcie terapii. W tym konkretnym przypadku rekomendowałabym nurt poznawczo-behawioralny, który ma bardzo wysoką skuteczność przy leczeniu zaburzeń lękowych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw). W toku terapii, przy użyciu technik poznawczo-behawioralnych, modyfikuje się nieadaptacyjne myśli oraz zachowania we współpracy z terapeutą. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Monika Kujawińska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.