Witam, Od dawna cierpiałem na nerwicę natręctw w umiarkowanym zakresie. Ale teraz to prawdziwy koszm

4 odpowiedzi
Witam, Od dawna cierpiałem na nerwicę natręctw w umiarkowanym zakresie. Ale teraz to prawdziwy koszmar. 1 kwietnia byłem w wyjątkowo niechlujnym gabinecie stomatologicznym na piaskowaniu zębów. Podczas piaskowania zębów bardzo krwawiłem. Przestraszyłem się że zaraziłem się wirusem hiv. Pojechałem do szpitala, powiedziałem ze miałem nie zabezpieczony stosunek z mężczyzną. Dostałem receptę na pep. To takie leki przeciw hiv. trzeba je brać 28 dni. Potem dokupiłem następne bo wkręciłem sobie że wcześniej brałem zioła i muszę brać trochę dłużej. Pytałem lekarza kazał odstawić pep. Teraz jest faza zatyczek do uszu. Wkręcam sobie że miałem zatyczki do uszu i krew z leskim nie płynęła przez uszy i mam nerwicę natręctw by kupić następne opakowanie. Błagam o pomoc jestem na granicy szaleństwa wpadam w panikę na samą myśl o odstawieniu. Jest już na skraju wytrzymałości.
Jak wyjść z tej pułapki?
Witam Serdecznie,
czy jest Pan pod opieką lekarza psychiatry? Możliwe, że lekarz zaleciłby leki tzw. inhibitory, aby poprawić funkcjonowanie.
Nerwica jest bardzo złożonym procesem poza widocznymi objawami mogą być do przepracowania terapeutycznego również inne głębsze aspekty.
Zachęcam do konsultacji stanu zdrowia z lekarzem psychiatrą oraz wizyty u psychologa/ psychoterapeuty w celu rozpoczęcia terapii.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Drogi Autorze. Twoja wiadomość jest niezwykle emocjonalna. Widać, że opisywane przez Ciebie trudności bardzo mocno wpływają na Twoją psychikę i codzienne funkcjonowanie. Zmaganie się z tak dużym natłokiem myśli, lęków i obaw musi być bardzo trudne. Często jest też tak, że im bardziej staramy się udawać, że wszystko jest w porządku tym bardziej wchodzimy w pułapkę naszych lęków. W psychologii nazywa się to efektem kuli śnieżnej - jedna mała myśl zaczyna nabierać rozpędu z czego powstaje coraz więcej wyobrażeń, a później nie idzie zatrzymać tej lawiny. To co zdecydowanie pomaga w opisywanych przez Ciebie trudnościach to terapia oraz farmakologia. Rozpoczęłabym od wizyty u psychiatry, który dobierze Ci odpowiednie leki oraz zadba o wyciszenie i osiągnięcie spokoju. Następnie wizyta u terapeuty. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj terapia poznawczo-behawioralna która w obszarze nerwicy natręctw sprawdza się bardzo dobrze. Psychoterapeuci tego nurtu posiadają sporo narzędzi pomagającym z natłokiem myśli, a także ogromną ilością obaw z którymi się mierzysz. Połączenie tych dwóch czynników powinno pomóc Ci i dać ukojenie. Jestem dumna, że napisałeś tutaj i szukasz dla siebie pomocy - to ważny krok do zmiany, a niekiedy jest on właśnie tym najtrudniejszym i najbardziej wymagającym. Życzę Ci jak najlepszych rezultatów i jak najwięcej spokoju!
Dzień dobry, w przypadku nerwicy natręctw czy też inaczej zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego, kluczowe i najbardziej efektywne w leczeniu objawów oraz ich źródeł jest rozpoczęcie psychoterapii i farmakoterapii (tj. skorzystanie ze wsparcia zarówno psychoterapeuty jak i psychiatry). Zachęcam do konsultacji u specjalistów. Farmakoterapia pomoże Panu uporać się z doświadczanymi objawami, a odpowiedni terapeuta wypracuje z Panem metody radzenia sobie z opisywanym natłokiem myśli oraz pomoże dotrzeć do źródła wskazanych przez Pana problemów. Trzymam za Pana kciuki i życzę wszystkiego dobrego! Pozdrawiam
Dzień dobry, przy zaburzeniach obsesyjno- kompulsyjnych dużą skuteczność ma terapia w nurcie poznawczo-behwioralnym, do której bardzo zachęcam. Terapia w tym nurcie oferuje szereg narzędzi, które pomagają w uporaniu się z natarczywymi myślami, kłębiącymi się emocjami oraz zachowaniami kompulsyjnymi. Dodatkowo warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i być może rozpocząć proces farmakoterapii. Kombinacja psychoterapii i farmakoterapii ma bardzo wysoką skuteczność w leczeniu. Życzę wszystkiego dobrego. Monika Kujawińska