Pytania pacjentów (31)
-
boje sie podjąć nowej pracy nawet jeśli warunki i płaca mi odpowiada w ostatniej chwili rezygnuje bo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, poprzednie negatywne doświadczenia z pracy mogą wywoływać u Pani lęk i niepokój, dlatego warto byłoby skonsultować się z psychologiem w celu przepracowania tej sfery (odkrywania lęku,… Więcej
-
Dzień dobry. Od bardzo długiego czasu (jakieś 10 lat) cierpnie na bardzo niską samoocenę. Uważam, że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli przez długi czas ma Pan niską samoocenę i trudności w odczuwaniu emocji to spotkanie z psychologiem na pewno pozwoli na lepsze zrozumienie Pana sytuacji i trudności. Dzięki temu… Więcej
Sugeruję wizytę
140 zł
-
Mama jest bardzo wrażliwa na krytykę, nie ma dystansu do siebie, nie uznaje żartów, często się obraż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, myślę, że warto poruszyć ten temat z mamą w wspierający sposób, zapytać jak się czuje czy jak można ją wesprzeć. Warto również powiedzieć o swoich odczuciach w tej sytuacji i zaproponować… Więcej
-
Witam. Mam 33 lata i cały czas mieszkałam z rodzicami. Ponad 2 lata temu umarł mój tata, widać, że m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w Pani sytuacji myślę, że warto porozmawiać z mamą o swoich odczuciach, emocjach i potrzebach. Możliwe, że Pani mama nie ma świadomości jak to na Panią wpływa. Jeśli Pani mama boryka… Więcej
-
Dzień dobry, Od pewnego czasu mój partner powoduje wiele nieporozumień w naszym związku, na moje p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w takiej sytuacji warto popracować nad komunikacją - mówić o tym co Pani czuje i jakie ma Pani potrzeby, ale także spróbować zachęcić partnera do otwartej komunikacji, która opiera… Więcej
-
Mój chłopak wychodzi sam na spotkania z koleżankami, są ta dziewczyny z pracy, ze studiów itp. Jest
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, uważam, że warto poruszyć ten temat z Pani chłopakiem i powiedzieć o swoich uczuciach z tym związanych. Partner może nie wiedzieć o tym, że może to Pani przeszkadzać, dlatego warto… Więcej
-
Witam, proszę o pomoc mój partner obserwuje dziewczyny na tik toku. W ciągu tyg z 5 profili. Ja mu u
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, myślę, że warto porozmawiać z partnerem o tym po Pani czuje w takiej sytuacji. Ważne, żeby rozmowa była spokojna, bez obwiniania i oparta na Pani odczuciach. Warto również zastanowić… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Witam, Czy Zmęczenie emocjonalne i fizyczne, wybuchowość z drobnych powódek, spontaniczna płaczli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, myślę, że w takiej sytuacji warto udać się do specjalisty. Przyczyny trudności mogą być różne, psycholog pomoże Pani w ich ustaleniu i wskazaniu możliwych działań w celu poprawy Pani… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Witam. Mam 34 lata. Mieszkam z rodzicami, ponieważ nie jestem w stanie sam się utrzymać. W przesz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry! W sytuacji gdy nie stać Pana na wizyty u psychologa, może spróbować Pan zapisać się na wizyty w ramach NFZ. Myślę, że rozmowa z psychologiem pomogłaby Panu w odnalezieniu przyczyn… Więcej
-
Co zrobić jeśli terapeuta przez swój agresywny atak zabrał honor, nie wprost ale pośrednio. Trudne e
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, warto omówić swoje odczucia i emocje z terapeutą, ponieważ może nie być on świadomy całej sytuacji. W terapii powinna być zapewniona akceptacja i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli po… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
co robić jesli jest taka sytuacja ze na spokojnie zona daje gleboka wiez psychiczna i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, każdy podczas odczuwania stresu reaguje inaczej, czasem ktoś nie potrafi opanować stresu i funkcjonować pod jego działaniem (np. dać wsparcie). Myślę, że jest to zależne od sytuacji,… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
stany zawieszenia, czyli częsty silny stres, silny lęk czy strach. Odgrywa się ten stan z czasów dzi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie da się w pełni kontrolować występującej ilości stresu w codziennym życiu, a jego całkowite unikanie może skutkować kolejnymi trudnościami. Warto udać się na wizytę do psychologa… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Dzień dobry Co mam zrobić gdy mój chłopak po 4 latach udanego związku opartego na miłości w przeci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
warto podjąć próbę otwartej komunikacji, zachęcając jednocześnie chłopaka do podzielenia się jego przemyśleniami i emocjami, bez presji i oceniania, wyrażając szacunek do siebie… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Od dłuższego czasu mam problemy z pamięcią, koncentracją, skupieniem uwagi ( co skutecznie utrudnia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, przyczyn tych trudności może być wiele np. stres, przemęczenie, trudna sytuacja życiowa. Myślę, że warto udać się do psychologa i przekazać mu więcej informacji w celu zdiagnozowania… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Witam Mam ostatnio problem w domu związanym z tym, że matka wymyśliła sobie, iż ja mam chodzić spać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
rozwiązywanie konfliktów i nieporozumień w rodzinie może być czasem trudne, szczególnie gdy w grę wchodzą, różne opinie, preferowany styl życia i obustronne oczekiwania. Warto… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Czy pomimo tego, że nie jestem skrajnie szczupła ani otyła mogę mieć anoreksje lub coś podobnego? (m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Nie ma określonej wagi, od której zaczyna się złe samopoczucie. Choroba postępuje etapowo, może to być jej początek. Ważny jest stosunek do jedzenia, do ciała i ogólne myślenie… Więcej
-
Dzień dobry. Mam pytanie czy powinnam zgłosić się do psychologa czy psychiatry..? Kiedy nie radzę so
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli jest Pani ciężko w tej sytuacji i nie radzi sobie Pani, to warto sięgnąć po pomoc specjalisty, który pomoże przyjrzeć się trudnościom i znaleźć możliwe rozwiązania wraz z Panią.… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Witam mam 19 lat w tym roku Moim problemem stało się moje zycie wszystko zaczęło się zmieniać mam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po opisie Pana/i sytuacji ciężko stwierdzić skąd wziął się brak sensu w działaniu - przyczyny mogą być różne. Polecam zapisać się do psychologa i szerzej o tym porozmawiać. Pomoże… Więcej
Sugeruję wizytę
100 zł
-
Moj partner od około pół roku jest nie w nastroju, głównie narzeka, na brak zleceń w pracy, że przez
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sytuacja może być dla Pani trudna i wyczerpująca w momencie, gdy partner przez dłuższy czas znajduje się w obniżonym nastroju, a jednocześnie to właśnie Pani jako osoba najbliższa… Więcej
-
Witam , Mam problem moja reakcja jakoś się zmieniła z kolegą . Nie chcę naciskać na niego . Zawsze j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, cisza między bliskimi potrafi ranić głębiej niż jakiekolwiek słowa. Szczególnie, gdy wcześniej kontakt był regularny, ciepły, a obecność drugiej osoby dawała poczucie bezpieczeństwa. Gdy… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…