dr n. med.

Marta Leńska-Mieciek

verifiedCreated with Sketch.

Neurolog

10 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1997r. pracuje w Klinice Neurologii i Epileptologii Szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Jednocześnie jest… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Nadzwyczajny lekarz. Oprócz niekwestionowanych kompetencji niesłychanie życzliwa, spokojna, swoim zachowaniem sama "leczy pacjenta". Zarazem informuje o diagnozie, leczeniu i jego przebiegu w sposób wnikliwy. Czujesz się leczony, a jednocześnie traktowany indywidualnie, troskliwie i b. b. życzliwie. Dziękuję

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Bardzo miła osoba. Podeszła do mojego tematu z zaciekawieniem. Dokładnie przeprowadziła wywiad, a następnie badanie neurologiczne. Pani dr wyjaśniła mi również szczegóły z tomografu. Zdecydowanie polecam!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Pani doktor jest miła, konkretna i posiadająca bardzo dobre podejście do pacjenta. W czasie badania bardzo jasno tłumaczy co może być przyczyną dolegliwości i jak je najlepiej wyleczyć. Takich lekarzy należy bardzo cenić i głośno polecać innym pacjentom. Dziękuję.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo miły w stosunku do pacjenta ,oprócz tego że słucha pacjenta także posiadający bogate doświadczenie i wiedzę (przyszedłem w sprawie padaczki)
  Lekarz jest bardzo wyrozumiały w stosunku do pacjenta ,przepisał mi leki które od wielu lat biorę na padaczkę jak również dał zalecenia co do zażywania ,czego unikać przy tych lekach
  oraz zalecił abym pokazał się na kontroli za 4mce jak będzie w porządku to przepisze leki na kolejne 8mcy i później zrobi badania EEG.
  Reasumując jestem bardzo zadowolony z wizyty i lekarza.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Bardzo sympatyczna i rzeczowa Pani doktor. Zostałem wysłuchany, przebadany oraz mimo faktu, że tak naprawdę powinienem trafić do internisty, zostały mi przedstawione zalecenia. Polecam.

 • A
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Bardzo dobra pani doktor! Przeprowadziła dokładny wywiad, szczegółowo mnie zbadała i zleciła potrzebne badania dodatkowe. Oprócz tego miła i cierpliwa - wszystko wyjaśniła poświęcając mi tyle czasu ile potrzebowałam. Z czystym sumieniem - polecam !

 • Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Dr Marta Leńska-Mieciek - lekarz idealny, przykład profesjonalnej pomocy medycznej na najwyższym poziomie. Doktor szczerze zaangażowana w sprawę pacjentki (mama po udarze), niesamowicie pomocna, cierpliwa, sympatyczna, mówiąc krótko - takich lekarzy nam trzeba!
  Pacjentka z rodziną ogromnie dziękuje za pomoc, pozdrawiamy serdecznie :)

 • K
  Lokalizacja: Gabinet lekarski

  Super miła i sympatyczna lekarka,do tego rzeczowa i z dużą wiedzą. Wizyta w luźnej i sympatycznej atmosferze. Dokładnie bada i wszystko cierpliwie wyjaśnia. Po zastosowanym leczeniu duża poprawa. Po prostu bardzo polecam.

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Macromedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje neurologiczne

  Do dr Leńskiej trafiłam za rekomendacją mojej dr rodzinnej. Każdemu, kto szuka dobrego neurologa w Warszawie polecam właśnie tę Panią doktor! Przesympatyczna i miła osoba, a do tego doskonały lekarz.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani doktor Leńska jest świetnym lekarzem i bardzo miłą i empatyczną osobą. Wizyta przebiegła w spokojnej i sympatycznej atmosferze. Pani doktor dokładnie zebrała wywiad i cierpliwie wysłuchała moich wątpliwości. Przeprowadziła bardzo dokładne badanie. Zleciła badania dodatkowe,Wszystko dokładnie wytłumaczyła. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony co do leczenia. Polecam tego lekarza.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.
  Od 1997r. pracuje w Klinice Neurologii i Epileptologii Szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Jednocześnie jest adiunktem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego .
  Posiada specjalizację z neurologii.

  Przedmiotem jej pracy doktorskiej były zaburzenia układu krążenia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Praca w Klinice pozwoliła jej na zdobycie doświadczenia w opiece nad chorymi z udarami mózgu, chorobami układu pozapiramidowego (chorobą Parkinsona, zespołem niespokojnych nóg , drżeniem samoistnym itd.), padaczką, bólami głowy i kręgosłupa oraz innymi schorzeniami neurologicznymi.

  Pani Doktor wykonuje również badania ultrasonograficzne tętnic dogłowowych oraz badania
  przezczaszkowe obrazujące tętnice mózgu. Jej doświadczenie poparte jest Międzynarodowym
  Certyfikatem w dziedzinie neurosonologii uzyskanym po zdaniu egzaminu organizowanego przez European Society of Neurosonology and Cerebral Hemodynamics.

  Jako nauczyciel akademicki jest wykładowcą na wielu kursach przeznaczonych dla lekarzy w trakcie specjalizacji z neurologii i neurologów. Jej biogram ukazuje się w amerykańskim wydawnictwie
  Marquis Who's Who in the Medicine and Healthcare.

  W naszej placówce Pani Doktor zajmuje się problemami pacjentów z chorobą Parkinsona, zespołem niespokojnych nóg, drżeniem samoistnym i innymi chorobami układu pozapiramidowego, bólami głowy i kręgosłupa, chorymi po udarach mózgu, z padaczką oraz innymi chorobami neurologicznymi.

Specjalizacje

 • Neurologia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Publikacje

 • Jędrzejczak J, Leńska-Mieciek M, Tomik B. Wieloletni przebieg naturalnego rozwoju nierozpoznanej padaczki - trudności diagnostyczne. Epileptologia 2002, 10:163-176.
 • Leńska-Mieciek M. Podstawowe objawy i zespoły neurologiczne. W: Fiszer U, Michałowska M (red.). Podstawy neurologii z opisami przypadków klinicznych. Termedia Wydawnictwo Medyczne, Poznań 2010, 28-44.
 • Leńska-Mieciek M, Derecka-Charzyńska I, Fiszer U, Królicki L,Kułakowski P. Syncope and autonomic cardiovascular dysfunction in Parkinson disease. Neurologia i Neurochirurgia Polska 2011; 45(4): 335-341.

Nagrody i wyróżnienia

 • Srebrny Krzyż Zasługi- Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - 2016
 • nagroda zespołowa I stopnia Dyrektora CMKP za osiągnięcia dydaktyczne- 2011