lek.

Łukasz Firkowski

verifiedCreated with Sketch.

Gastrolog, Internista

11 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
726 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dodatkowa informacja i rejestracja telefoniczna pod numerem: 508:690:067: (od poniedziałku do piątku 09:00-20:00). Zapraszam do gabinetu w Będzinie, ul. Piłsudskiego 99 (budynek ProMedica),… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Wyczerpujący opis diagnozy i leczenia
Skuteczność leczenia
Diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Gastroenterologiczny

  Pan Doktor to bardzo kompetentny, rzeczowy a także sympatyczny i skuteczny lekarz. Wizyta przebiega w milej atmosferze.Szczegółowo analizuje wyniki badań, wszystko dokładnie tłumaczy.Jestem bardzo zadowolona z tej wizyty. Polecam!

  Łukasz Firkowski2018-06-20

  Bardzo dziękuję za bardzo dobrą opinię. Pozdrawiam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet GastroenterologicznyUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Pan Doktor świetny specjalista,była to moja pierwsza wizyta u Niego w gabinecie.Bardzo rzetelny i solidny z dużą empatią,szanujący pacjenta.Polecam wszystkim chorym mającym problemy gastrologiczne.Dziękuje Panie Doktorze. Artur Będzin

  Łukasz Firkowski2018-06-14

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię.

 • D
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Gastroenterologiczny

  Super lekarz o wielkiej wiedzy. Potrafi wytłumaczyć co i jak . Oby wiecej takich lekarzy. Podejscie do pacjenta wrozcowe. Polecam z czystym sumieniem

  Łukasz Firkowski2018-06-07

  Jest mi ogromnie miło, że Pan tak ocenił moją pracę. Z całego serca dziękuję i życzę dużo zdrowia.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet GastroenterologicznyUsługa: problemy gastrologiczne

  To była pierwsza wizyta. Pan Doktor bardzo cierpliwie słuchał, choć moje problemy są dość skomplikowane. Miał swój pomysł na to, co może mi dolegać. Spotkamy się jak zrobię zlecone badania i wybiorę leki, aby móc coś wykluczyć bądź potwierdzic. Mam nadzieję, że, Pan Doktor pomoże mi znaleźć przyczynę moich dolegliwości oraz pomoże w ich leczeniu. Dziękuję.

  Łukasz Firkowski2018-06-07

  Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Mam nadzieje, że moje sugestie i proponowane leczenie okażą się pomocne.

 • M

  Miałam przyjemność poznać Pana Doktora w szpitalu w DG. Wspanialy lekarz. Serdeczny człowiek. Jego przekaz informacji jest zrozumiały dla przeciętnego śmiertelnika.

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Bardzo dziękuję.

 • R

  Wizyta w gabinecie tego lekarza to był szczał w 10. Postawił diagnozę odmienną od poprzedniego lekarza i zmienił sposób leczenia, co najważniejsze była to dobra zmiana. Wysłuchał uważnie pacjenta i okazał mu duży szacunek.

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Cieszę cię, że mogłem pomóc.

 • K

  Pan doktor jest serdecznym człowiekiem. Wizyta jest bezstresowa a sam Pan doktor wspiera pacjenta. To czego mi brakowało to skierowanie na bardziej specjalistyczne badania w celu rozszerzenia diagnostyki. Jestem sceptyczna do stawiania diagnoz na podstawie samego wywiadu.

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Za właściwie postawioną diagnozę w głównej mierze odpowiada dobrze zebrany wywiad i badanie fizykalne. Badania dodatkowe mają jedynie znaczenie pomocnicze i nie zawsze są potrzebne.
  Dziękuję za opinię.

 • K

  Lekarz z prawdziwym powołaniem. Rzetelnie i dociekliwie zajmuje się pacjentem, otacza opieką. Pan doktor wykazuje się ogromną wiedzą, a pacjentowi przekazuje ją w sposób jasny i zrozumiały. Lekarz godny polecenia!

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Dziękuję

 • A

  Bardzo dobry lekarz, sumienny. Bardzo dobra atmosfera w trakcie wizyty. Empatia, solidność. Dziękuję Panie Doktorze!

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Bardzo dziękuję za te słowa.

 • P

  Pana Doktora znam od kilku lat i miałam okazję spotkać go zarówno na terenie szpitala jak i korzystać z jego pomocy w pogotowiu i powiem jedno: fantastyczny i opanowany lekarz z dużą wiedzą. Przywrócił mi wiarę w publiczną służbę zdrowia.

  Łukasz Firkowski2018-04-28

  Bardzo dziękuję

Pytania pacjentów (22)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Po 2 badaniach stwierdzono u mnie: "duodenitis chronica superficialis, metaplasia gastrica" (gastroskopia) oraz "colitis chronica activa mediocris gradus" (kolonoskopia). Mam przepisane: Controloc 20 mg (zapalenie żołądka) oraz Asamax 0,5 (zapalenie jelita).
  Chciałbym się dowiedzieć jakie artykuły spożywcze mogę spożywać przy takich dolegliwościach. Z tego co się orientuję to nie mogę jeść rzeczy smażonych i tłustych, surowych pokarmów (owoców, warzyw), pić soków owocowych, warzywnych. Natomiast dozwolone są gotowane warzywa, mięso; białe pieczywo.
  W związku z powyższym chciałbym dopytać, czy wskazane wyżej produkty faktycznie mogę jeść;
  oraz czy mogę spożywać:
  1) nabiał w postaci mleka, kefiru, maślanki, śmietany, jogurtów?
  2) kiszone ogórki, kiszoną kapustę?
  3) pić alkohol (oczywiście sporadycznie) czy jest to wykluczone w 100%?
  4) palić papierosy?
  Wszelkie wskazówki dot. prawidłowego odżywiania przy tego typu schorzeniach będą bardzo mile widziane.
  Bardzo proszę o rozwinięcie tematu co mogę spożywać, a czego nie powinienem (raczej, kategorycznie).

  Z góry dziękuję za udzieloną pomoc
  Pozdrawiam
  SB

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Łukasz Firkowski

  Wyniki histopatologiczne można interpretować tylko i wyłącznie z pełnym opisem wykonanego badania, a takich opisów Pani nie załączyła w pytaniu. Trudno jest też cokolwiek radzić nie wiedząc jakie ma Pani dolegliwości. Sama przedstawiona przez Panią histopatologia nie budzi niepokoju i nie daje wskazań ani do stosowania leków, ani diety. Dlatego do postawienia diagnozy i wydania zaleceń konieczny jest pełny wywiad, badanie fizykalne i pełne wyniki wykonanych badań dodatkowych

 • Mam problem z krtania caly czas czerwona i teraz jeszcze doszly obrzeki mam 31 lat lecze sie na nadcisnienie i astme i rok temu wykryto mi refluks i przepukline i od roku mam problem z ta krtania dawniej astma niedawala mi oznak teraz caly czas na refluks biore dexilan a na astme fostex jedni lekarze mowia ze to jest od refluksu drudzy ze od wziewow na astme ze za dlugo biore ten sam lek oprócz tego chodze na psycho terapie bo mam depresje moze to nerwica przytykanie w gardle i zaczerwienienie teraz do tego doszlo w klatce piersiowej zezi mi jak bym mial flegmy duzo oprócz tego swisty w krtani prosze o porade bo juz nie wytrzymuje

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Objawy laryngologiczno-płucne mogą być tak zwanymi poza przełykowami objawami refluksu. Jeżeli stosowanie inhibitora pompy protonowej np. Dexilant w maksymalnej dawce dobowej powoduje zmniejszenie lub ustąpienie zgłaszanych objawów to raczej potwierdza to, że przyczyną jest refluks czyli zarzucanie kwaśnej treści z żołądka do przełyku i gardła. Natomiast powikłaniem stosowania wziewnych leków sterydowych mogłaby być grzybica przełyku, ale byłaby ona widoczna w wykonanej gastroskopii.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dodatkowa informacja i rejestracja telefoniczna pod numerem: 508:690:067: (od poniedziałku do piątku 09:00-20:00).
  Zapraszam do gabinetu w Będzinie, ul. Piłsudskiego 99 (budynek ProMedica), I piętro, gabinet nr 4.
  (Jeżeli bardzo zależy Ci na wizycie na najbliższą środę, a nie widzisz już wolnych terminów zadzwoń)
  Więcej informacji na stronie: http://gastrolog.info.

  Jestem lekarzem, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiadam specjalizację z chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Praca, którą wykonywałem w swojej karierze zawodowej, zarówno w oddziale szpitalnym, izbie przyjęć jak i w pogotowiu ratunkowym pozwoliła mi na poznanie szerokiego wachlarza trudnych przypadków i natychmiastowe podejmowanie działań nakierowanych na szybką i skuteczną pomoc pacjentom, zarówno medyczną jak i udzielanie wsparcia psychicznego, by mogli oni jak najszybciej powrócić do zdrowia. Moją mocną stroną jest umiejętność efektywnej komunikacji z pacjentem, cierpliwość, rzetelność, punktualność, wysoka kultura osobista i empatia. Jestem osobą stale dokształcającą się zarówno samodzielnie, jak i poprzez udział w licznych konferencjach naukowych, wykładach i sympozjach itp. Ukończyłem min. kurs endoskopii górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopii i kolonoskopii), kurs zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych, kurs ultrasonografii jamy brzusznej etc.

Specjalizacje

 • Gastroenterologia
 • Hepatologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna w Katowicach

Znajomość języków

 • angielski