Witam, od dłuższego czasu zacząłem doznawać dziwnych ataków przy konkretnych sytuacjach. Mianowicie

6 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu zacząłem doznawać dziwnych ataków przy konkretnych sytuacjach. Mianowicie gdy ktoś się specyficznie do mnie uśmiechnie bądź zacznie mówić do kogoś innego szeptem zaczyna mi zatykać uszy, odczuwam kołatanie serca, wysychają mi usta, robię się blady i odrealniony, jakbym tracił czucie w kończynach. Na domiar złego parę osób zaczęło robić sobie ze mnie w ten sposób "żarty", nie jestem nawet w stanie zareagować. Próbowałem skupiać myśli na czymś innym, zmieniać podejście, nic nie działa. To się dzieje w pracy. Nie mam myśli że ktoś mnie obgaduje czy coś, szczerze to nie przejmuje się zbytnio opinią innych ale dla mnie jest to jakaś abstrakcja, kompletnie nie potrafię tego zrozumieć. Za tydzień mam umówioną wizytę z psychologiem, chciałbym się dowiedzieć wstępnie jakie mogą być przyczyny i co mogę zrobić?
Dzień dobry, przykro mi słyszeć, iż współpracownicy przejawiają lekceważącą postawę wobec Pana trudności. Podjął Pan słuszną decyzję zapisując się do specjalisty, który po zebraniu szerszego wywiadu będzie w stanie pomóc w przyjrzeniu się przyczynom doświadczanych objawów i wypracowaniu sposobów radzenia sobie z nimi. W trakcie terapii istotna jest psychoedukacja dotycząca lęku, a następnie rozpoznawanie i weryfikowanie myśli wywołujących lęk w sytuacjach społecznych.

Dzień dobry. Z tego co rozumiem dolegliwości, które Pan doświadcza znacznie utrudniają Panu codzienne życie. Cieszy mnie wiadomość, iż wykazał się Pan dużą odwagą i umówił na wizytę do specjalisty. Psycholog prawdopodobnie przeprowadzi z Panem wywiad, wspólnie będziecie państwo poszukiwać sposobów radzenia sobie z lękiem. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, niewątpliwie sytuacja w której się Pan znalazł jest trudna i niekomfortowa. Zrobił Pan jednak pierwszy, najważniejszy i prawdopodobnie najtrudniejszy krok w walce o swoje zdrowie psychiczne - umówił się Pan do psychologa. Trzymam kciuki aby udało Panu przy wsparciu terapeuty rozwiązać trudności i leki, które Pan opisuje.
Pozdrawiam
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam skontaktować się ze specjalistą i omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam
Dzień dobry, przykre objawy, które Pan opisał mogą być i najprawdopodobniej są związane ujawniającym się zaburzeniem lękowym. Lęk w sytuacjach napadowych ma postać ostrą i dosłownie "odcina" fizycznie. Utrata czucia, przyspieszone tętno,a także poczucie bycia poza sobą to typowe objawy przy tzw. "atakach paniki". Wyobrażam sobie, że ta sytuacja musi być bardzo trudna dla Pana, dodatkowo spotyka się Pan z niezrozumieniem w kontakcie z innymi. Pocieszającym jest, że zaburzenia lękowe można leczyć, a przy podjęciu działań z Pana strony, możliwe jest całkowite odzyskanie komfortu codziennego życia. Warto skontaktować się ze specjalistą, który pomoże odnaleźć źródło niepokoju i przeprowadzi Pana przez proces powrotu do pełni sił. Pozdrawiam serdecznie, życząc ukojenia.
To, co opisujesz, może być związane z lękiem społecznym, które objawia się silnym stresem w sytuacjach społecznych. Ważne jest, że już umówiłeś się na wizytę z psychologiem, co jest bardzo dobrym krokiem.

Przyczyny takich ataków mogą być różne, od doświadczeń z przeszłości po skomplikowane mechanizmy myślowe. Psycholog będzie w stanie przeprowadzić dokładną ocenę i diagnozę na podstawie rozmowy z Tobą. Pamiętaj, żeby otwarcie podzielić się z psychologiem wszystkimi swoimi uczuciami i obawami.

W międzyczasie, możesz również zastosować kilka strategii radzenia sobie z lękiem społecznym na co dzień:

1. **Ćwiczenia oddechowe:** Praktykuj głębokie oddechy, aby uspokoić się w trakcie ataku lęku.

2. **Mindfulness:** Skup się na teraźniejszości. Próby utrzymania uwagi w chwili obecnej mogą pomóc złagodzić objawy.

3. **Pozytywne myślenie:** Pracuj nad tym, aby zmieniać negatywne myśli na bardziej pozytywne. Unikaj katastrofizowania sytuacji.

4. **Eksponowanie:** Stopniowo narażaj się na sytuacje społeczne, zaczynając od tych mniej stresujących. Stopniowo zwiększaj trudność sytuacji.

5. **Zapisywanie myśli:** Prowadź pamiętnik, w którym zapisujesz myśli i uczucia związane z sytuacjami społecznymi. To może pomóc zidentyfikować myśli wywołujące stres.

Pamiętaj jednak, że te sugestie nie zastąpią profesjonalnej pomocy psychologa. Specjalista będzie w stanie dostosować strategie leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Trzymam kciuki za Twój rozmowę z psychologiem i życze Ci skutecznej pomocy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.