Witam czy osoba w wieku 69 lat wpadającą co 3 miesiące w ciągi alkoholowe które nieraz trwają do 9 d

5 odpowiedzi
Witam czy osoba w wieku 69 lat wpadającą co 3 miesiące w ciągi alkoholowe które nieraz trwają do 9 dni jest sama wyjść z ciągu alkoholowego.
Dzień dobry,
z podanej informacji wynika że z ciągu wychodzi co nie
świadczy o ty że leczona jest choroba alkoholowa .
Ten ktoś potrafi utrzymać abstynencję (?) przez 3 miesiące.
Do procesu zdrowienia potrzebna jest pomoc z zewnątrz
osobie uzależnionej i rodzinie.
Zapraszam na konsultację
Bogna Gadomska Karwacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Ciąg alkoholowy oczywiście można przerwac, ale jest to dla osoby uzależnionej niezwykle trudne. Po zaprzestaniu picia pojawia się zespół abstynencyjny (objawy takie jak drżenie, wymioty, biegunka, lęki) lub powikłany zespół abstynencyjny (padaczka, majaczenie alkoholowe), które są stanami zagrażającymi życiu. W takiej sytuacji można się udać do ośrodka leczenia zespołów abstynencyjnych (tzw.detoks- odtrucie), a następnie podjąć terapie uzależnień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry,
Uzależnienie od alkoholu to choroba, w której leczeniu potrzebne jest wsparcie profesjonalisty. Warto sprawdzić czy dotyczy to mężczyzny, o którym Pani pisze. Zapraszam na konsultacje online lub polecam zgłosić się do terapeuty uzależnień w miejscu zamieszkania. Ważne jest nazwanie problemu, dostrzeżenie go , a następnie szukanie przyczyny i ustalenie możliwych metod radzenia sobie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, alkoholizm jest chorobą, która musi być leczona w odpowiednich do tego warunkach i pod okiem specjalistów. Osoba uzależniona nie jest w stanie długotrwale i samodzielnie poradzić sobie z tą chorobą. Nawet zakładając sobie okresy abstynencji na jakiś czas, musi mieć chęć, aby zerwać z nałogiem na stałe i wytrzeźwieć. Alkohol jest bardzo szkodliwą substancją która negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, dlatego nawet kilkumiesięczne przerwy niczego nie zmienią. Potrzebne jest leczenie, które podtrzyma dezycję o pozostaniu w trzeźwości na stałe.
Dzień dobry, osoba wpadająca w częste ciągi alkoholowe, potrzebuje wsparcia i pomocy w wyjściu z nałogu. Pierwszym krokiem jest uzyskanie abstynencji, drugim terapia uzależnień.
Ciągi alkoholowe są dewastujące - zarówno na poziomie fizycznym (zdrowia fizycznego), jak i psychicznym (zdrowia psychicznego). Początkiem rozmowy o terapii i trzeźwości jest jednak wola i chęć osoby uzależnionej. Z tekstu nie wynika, ile lat jest w czynnym uzależnieniu i czy chce się leczyć.
Jeśli wolą i potrzebą osoby uzależnionej jest wejście w terapię, warto pomyśleć o stacjonarnej terapii w ośrodku leczenia uzależnień, lub w poradni leczenia uzależnień ambulatoryjnie. W obu przypadkach można skorzystać z leczenia na NFZ. Pozdrawiam serdecznie.

Eksperci

Anna Bąk

Anna Bąk

Psychoterapeuta, Psycholog

Lublin

Dorota Czok

Dorota Czok

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

Joanna Kirejczyk

Joanna Kirejczyk

Psychoterapeuta, Psycholog

Legionowo

Piotr Paczyński

Piotr Paczyński

Psychoterapeuta

Gdynia

Marzena Szymańska

Marzena Szymańska

Psychoterapeuta

Ostrołęka

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Internista, Reumatolog, Alergolog

Nowy Sącz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 63 pytań dotyczących usługi: alkoholizm
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.