Witam czy osoba w wieku 69 lat wpadającą co 3 miesiące w ciągi alkoholowe które nieraz trwają do 9 d

5 odpowiedzi
Witam czy osoba w wieku 69 lat wpadającą co 3 miesiące w ciągi alkoholowe które nieraz trwają do 9 dni jest sama wyjść z ciągu alkoholowego.
Dzień dobry,
z podanej informacji wynika że z ciągu wychodzi co nie
świadczy o ty że leczona jest choroba alkoholowa .
Ten ktoś potrafi utrzymać abstynencję (?) przez 3 miesiące.
Do procesu zdrowienia potrzebna jest pomoc z zewnątrz
osobie uzależnionej i rodzinie.
Zapraszam na konsultację
Bogna Gadomska Karwacka

Ciąg alkoholowy oczywiście można przerwac, ale jest to dla osoby uzależnionej niezwykle trudne. Po zaprzestaniu picia pojawia się zespół abstynencyjny (objawy takie jak drżenie, wymioty, biegunka, lęki) lub powikłany zespół abstynencyjny (padaczka, majaczenie alkoholowe), które są stanami zagrażającymi życiu. W takiej sytuacji można się udać do ośrodka leczenia zespołów abstynencyjnych (tzw.detoks- odtrucie), a następnie podjąć terapie uzależnień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry,
Uzależnienie od alkoholu to choroba, w której leczeniu potrzebne jest wsparcie profesjonalisty. Warto sprawdzić czy dotyczy to mężczyzny, o którym Pani pisze. Zapraszam na konsultacje online lub polecam zgłosić się do terapeuty uzależnień w miejscu zamieszkania. Ważne jest nazwanie problemu, dostrzeżenie go , a następnie szukanie przyczyny i ustalenie możliwych metod radzenia sobie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, alkoholizm jest chorobą, która musi być leczona w odpowiednich do tego warunkach i pod okiem specjalistów. Osoba uzależniona nie jest w stanie długotrwale i samodzielnie poradzić sobie z tą chorobą. Nawet zakładając sobie okresy abstynencji na jakiś czas, musi mieć chęć, aby zerwać z nałogiem na stałe i wytrzeźwieć. Alkohol jest bardzo szkodliwą substancją która negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, dlatego nawet kilkumiesięczne przerwy niczego nie zmienią. Potrzebne jest leczenie, które podtrzyma dezycję o pozostaniu w trzeźwości na stałe.
Dzień dobry, osoba wpadająca w częste ciągi alkoholowe, potrzebuje wsparcia i pomocy w wyjściu z nałogu. Pierwszym krokiem jest uzyskanie abstynencji, drugim terapia uzależnień.
Ciągi alkoholowe są dewastujące - zarówno na poziomie fizycznym (zdrowia fizycznego), jak i psychicznym (zdrowia psychicznego). Początkiem rozmowy o terapii i trzeźwości jest jednak wola i chęć osoby uzależnionej. Z tekstu nie wynika, ile lat jest w czynnym uzależnieniu i czy chce się leczyć.
Jeśli wolą i potrzebą osoby uzależnionej jest wejście w terapię, warto pomyśleć o stacjonarnej terapii w ośrodku leczenia uzależnień, lub w poradni leczenia uzależnień ambulatoryjnie. W obu przypadkach można skorzystać z leczenia na NFZ. Pozdrawiam serdecznie.