Pijam często piwa jak zacznę potrafię pić kilka dni ale jeśli przestanę potrafię nie pic też kilka d

3 odpowiedzi
Pijam często piwa jak zacznę potrafię pić kilka dni ale jeśli przestanę potrafię nie pic też kilka dni czy to już problem alkoholizmu inni twierdzą że tak powiedzcie pomóżcie czy potrzebuje leczenia
Wpadanie w ciągi alkoholowe jest wystarczająco groźnym sygnałem, by zastanowić się nad leczeniem odwykowym. Nałóg nie polega na tym, że ktoś pije bez przerw, codziennie. Nałóg to stan w którym ktoś powtarza nie do końca akceptowane przez siebie zachowania. Ludzie uzależnieni często starają się wyszukiwać argumenty za tym, że uzależnienie ich nie dotyczy. Przekroczenie tego zwartego systemu zaprzeczeń jest pierwszym krokiem do zmiany przyzwyczajeń. Proponuję skontaktować się terapeutą ds. odwyku i z nim przedyskutować tę sprawę i ew. podjąć leczenie.
Pozdrawiam

Jeśli zdarza Ci się tracić kontrolę nad wypijaną ilością alkoholu i jeśli środowisko zewnętrzne komunikuje Ci takie spostrzeżenia to jest już alarm. Warto się udać do specjalisty jak najszybciej bo stan ten będzie się pogłębiał. Alkohol zacznie towarzyszyć ci przy każdej okazji.
Aby jednoznacznie stwierdzić uzależnienie od alkoholu, proszę skontaktować się ze specjalistą w miejscu zamieszkania. Konsultacja umożliwi postawienie diagnozy, pokieruje względem dalszego działania jeśli diagnoza była by jednoznaczna.
Istotny jest fakt, że cos w opisanym piciu niepokoi. To powinien być czynnik popychający do podjęcia działania.