Mój mąż pije już 4 miesiące sprawę zgłosiłam do gopsu miał komisje na której powiedział że nie będzi

3 odpowiedzi
Mój mąż pije już 4 miesiące sprawę zgłosiłam do gopsu miał komisje na której powiedział że nie będzie już pił niestety nie dotrzymał słowa pani z opieki umowila go do psychologa ale czy to coś pomoże? Gdzie mam dalej szukać pomocy?
Szanowana Pani, jeśli mąż nie ma motywacji do podjęcia leczenia to wołami go Pani a tym bardziej GOPS nie przymusi. Być może chęci są ale brak silnej woli bądź innych czynników wspomagających trzeźwość. Proszę pamiętać, że w takiej sytuacji nie może Pani zapomnieć o sobie. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia poradni interwencyjnej. Dobrą alternatywą będzie skorzystanie ze wsparcia terapeuty ds. uzależnień. Aby odciążyła się Pani psychicznie i nabrała wewnętrznej siły w tej "średnio" komfortowej dla Pani sytuacji.

Witam,
Pani sposób dalszego postępowania jest bardzo ważny. Z dwóch powodów - być może będzie to miało wpływ na podjęcie terapii przez męża. I - co bardzo ważne - by zdołała się Pani wydostać z bardzo trudnej sytuacji, wzmocniła się i miała jasność jak postępować w chorobie alkoholowej męża.
Żeby było to możliwe - ważne jest wsparcie dla Pani.
Systematyczne, stałe wsparcie przyniesie Pani edukację dotyczącą choroby alkoholowej oraz jasność - jak postępować z osobą uzależnioną.
Wsparcie specjalisty pomoże Pani odzyskać siły, jasność widzenia realnej sytuacji i gotowość do przeprowadzenia zmian.
To bardzo ważne - w rodzinie z problemem alkoholowym wiele spraw "stoi na głowie". Powrót do normalności jest długim i żmudnym procesem, ale jest to możliwe. W tym procesie jest także ratunek dla Pani męża.
Wspieram kobiety na drodze takich przemian, więc mogę Panią uprzedzić, że nie jest to łatwa droga. Lecz jest możliwa. Właściwie - nie ma innej drogi, bo proszenie i nadzieja, że coś się zmieni - jak do tej pory zawiodły.
Proszę zapytać w GOPS, kto najbliżej oferuje pomoc terapuetyczną dla Pani w tej sytuacji. Bo to Pani zmiany mogą pociągnąć zmiany w całej rodzinie.
Życzę sił i wytrwałości na tej drodze. Szuka Pani wiedzy i to jest bardzo dobry znak.
Z wyrazami szacunku
BCC
Dzień dobry. Wykonała już Pani pewne działania. Może warto określić strategie dalszego postępowania i wzmacniać zaufanie do swoich decyzji. Pozdrawiam, Łukasz Krzysztoń