Dobry wieczór Mam problem z alkoholizmem mam 3 oruby samobujcze przez alkochol wszysko straciłem rod

2 odpowiedzi
Dobry wieczór Mam problem z alkoholizmem mam 3 oruby samobujcze przez alkochol wszysko straciłem rodzinę i dom jestem z rodziny DDA wiecie o co chodzi nie wiem co mam zrobić chcę się zaszyć ale nie wiem czy to jest dobre a leczenie nie wiem czy pomoże mi
Na początek proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry (nie potrzebne jest skierowanie). On skieruje Pana na dalsze leczenie (w ośrodku zamkniętym lub ambulatoryjnym) i będzie mógł przepisać odpowiednie środki farmakologiczne, jeżeli uzna je za pomocne. Po ukończonej terapii dobrze będzie kontynuować terapię indywidualną (odpłatną) oraz uczestniczyć w grupie wsparcia (AA lub dla DDA).

Dzień dobry,
tak zwana "wszywka", o której Pan pisze, nie zaszkodzi, natomiast to nie rozwiąże Pana problemów. To jest metoda pomocnicza w niektórych przypadkach. Najbardziej skuteczną metodą leczenia uzależnień jest odbycie detoksu oraz pełnego cyklu terapii w przychodni leczenia uzależnień lub ośrodku stacjonarnym. W ośrodku stacjonarnym, program terapeutyczny trwa 6do8 tygodni (program podstawowy). Po ukończeniu, z wypisem dostaje Pan zalecenie kontynuacji terapii w programie pogłębionym ambulatoryjnie, czyli w poradni leczenia uzależnień (na NFZ nieodpłatnie) lub prywatnie we własnym zakresie (odpłatnie). W poradniach leczenia uzależnień i ośrodkach stacjonarnych odwykowych, zatrudnieni są też lekarze psychiatrzy, którzy udzielą Panu równoległej pomocy psychiatrycznej.
Pozdrawiam.