lek.

Krystyn Czerniejewski

Psychiatra, Terapeuta

13 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
20 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Krystyn Czerniejewski. Jestem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kilka lat temu przeszedłem na emeryturę a do tego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Pan doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem ale tez konkretnym i rzetelnym. Dokładnie wysłuchał mnie, starał się jak najwięcej dowiedzieć,dopytać, ale nie czułam się przez to źle ani skrępowana jak to się zdarzało wcześniej u innego lekarza. Bardzo rzeczowy i pomocny. Odpisał na mojego sms,którego wysłałam ok 22 ( z pytaniem dotyczącym stosowania leku ) Polecam z całego serca.

  Krystyn Czerniejewski2018-03-02

  Mój kolega lekarz (ginekolog) w takiej sytuacji mawiał, że czuje się "jakby mu ktoś serce miodem smarował". Właśnie tak się czuje po przeczytaniu tej opinii. Dziękuję.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie u pana doktora Czerniejewskiego mogę podzielić się następującymi, pozytywnymi jak dla mnie, obserwacjami:
  - pan doktor nie tylko słuchał z zaangażowaniem, ale również reagował na to, co mówiłam; moja wizyta bardziej niż suche zbieranie wywiadu przypominała rozmowę, aczkolwiek ukierunkowaną na cel (zrozumienie problemów pacjenta), co pomogło mi bardziej otwarcie się wypowiedzieć
  - nie było z góry założenia, że pacjent kłamie
  - pan doktor przedstawił kilka opcji odnośnie leczenia farmakologicznego oraz psychoterapeutycznego i pozostawił możliwość wyboru, dając czas na podjęcie decyzji
  - nie czułam się krytykowana.

  Krystyn Czerniejewski2018-02-15

  Bardzo dziękuję z opinię. Rzeczywiście to jest mój sposób kontaktowania się z ludźmi szukającymi u mnie pomocy. Zanim zadecyduję czy mają być pacjentami, czy jestem im w stanie pomóc muszę najpierw wiedzieć coś o nich. Nie tylko o objawach chorobowych. Każdy człowiek, nawet ten ciężko chory "nie składa się" tylko z choroby!

 • K
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: choroba

  Super specjalista , potrafi odbierać telefon od pacjenta nawet w święta i słuzyc radą. Człowiek z sercem i lekarz z powołania. Polecam serdecznie

  Krystyn Czerniejewski2018-02-15

  Dziękuję za tak dobrą opinię. Choć czuję się nieco zażenowany. Ale to prawda, że proponuję pacjentom kontakt telefoniczny nie zależnie od dania.
  Jetem pewien, że to pomaga w leczeniu.
  Pozdrawiam

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo symaptyczny , otwarty. Słucha uważnie i z cierpliwością.Doradził mi konkretie do jakiego lekarza mam sie udać ze swoja dolegliwością .

  Krystyn Czerniejewski2016-11-24

  Bardzo się cieszę, że moja sugestia pomogła. Życzę zdrowia!

 • B

  Doctor Cristin Czerniejewski have VERY high competence , also he care much about his pasient !
  I am happy i went to him all the way from Norway :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty.Doktor cierpliwie wysłuchał , dopytywał, radził i dał nadzieję, że będzie lepiej. W razie jakichś wątpliwości mogę się konsultować telefonicznie. Wzbudził moje zaufanie . Barbara G.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona z pierwszej wizyty u pana doktora K. Czerniejewskiego. Jest człowiekiem zaangażowanym, pełnym zrozumienia, doradza, pyta, interesuje się człowiekiem. Kolejną wizytę mam w styczniu, na pewno pójdę, gdyż uważam, że trafiłam na odpowiedniego lekarza.

  Krystyn Czerniejewski2015-12-14

  Rad jestem, że tak dobrze oceniła Pani pierwszą wizytę. Chciałbym by kolejne też były oceniane podobnie. I dołożę wszelkich starań by tak się stało. Dziękuję!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwszą wizytę oceniam bardzo pozytywnie. Wizyta (byłam ostatnią pacjentką, godziny wieczorne) przeciągnęła się pół godziny poza godziny pracy doktora, ponieważ chciał zebrać dokładny wywiad. Widoczne zaangażowanie i zainteresowanie pacjentem. Na pewno wrócę.

 • P

  kiedyś leczyłam się z powodu depresji i silnych napadów lękowych.Trafiłam do dr.Czerniejewskiego i niestety mój stan zdecydowanie się pogorszył.Leki, którymi leczył mnie ten pan sprawiały ,że oprócz uzależnienia i nie możności normalnego funkcjonowania,nie przyczyniły się do poprawy mojego zdrowia.Pomogła mi młoda Pani doktor w poradni,gdzie trafiłam bo nie stać mnie było na płacenie za wypisanie recepty tyle co za wizytę. Pani doktor stwierdziła że głównie psychoterapia powinna być wdrożona a leki ,delikatnie uspokajające.Minęło 15 lat,od tamtej pory Pan Czerniejewski żle mi się kojarzy,niestety ale tylko z pazernością na pieniądze...:-(

  Krystyn Czerniejewski2015-05-03

  Mnie też jest przykro, że tak surowo zostałem oceniony. Zapłata za kolejne wizyty tak jak za poprzednie jest moim zdaniem uzasadniona bo wizyta u mnie to nie tylko "wypisywanie recepty"! Ta czynność to zakończenie wizyty. Mam też wątpliwość co do określenia "uzależnienie" od przepisanych leków. Na czymżesz to polegało? Tak czy inaczej cieszę się, że znalazła Pani lekarza, który Pani pomógł. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 • A

  Jako jedyny lekarz oddzwania, gdy nie może odebrać. Bardzo mi pomógł. Reprezentuje sobą bardzo wysoki poziom. Jest cierpliwy i kulturalny. Pacjent może czuć się pewnie i swobodnie. Gorąco polecam

  Krystyn Czerniejewski2014-06-16

  Bardzo dziękuję! Staram się o to, by pacjenci czuli się bezpiecznie i mniej cierpieli. Takie opinie mobilizują

Pytania pacjentów (550)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Mam taki problem i za bardzo nie wiem gdzie się zwrócić... W październiku tamtego roku robiłam rezonans, nic nie wyszło. Ale mam bóle głowy straszne, oraz.. no właśnie - wszystko zaczęło się od sytuacji, kiedy wzięłam papierosa od obcych ludzi, zapaliłam i poczułam że coś jest nie tak z nim - nie smakował jak papieros, ale wzięłam trzy buchy, po czym wyrzuciłam - po 40 minutach zaczęłam mieć przyspieszone bardzo bicie serca, miałam wrażenie że odchodzę, miał uczucie jakby mi głos zanikał, bardzo się bałam. Czułam na prawdę jakbym umierała, jakbym była totalnie w innej rzeczywistości.. pomyślałam że to dopalacz. Poszłam spać, ale od tego momentu moje życie uległo zmianie.. miałam szczękościsk, nogi jak z waty, czułam niepokój, szczególnie jak brałam w ten dzień tabletkę na tarczycę - na niedoczynność które później odstawiłam. Bałam się tych stanów, cały czas wrażenie jakby mi głos zanikal, no i ten niepokój.. oraz potrafiłam normalnie rozmawiac i nagle płakałam, bez powodu. Przerażało mnie to. Zrobiłam wyniki TSH odstawiłam tabletki bo TSH wyszło w normie. Objawy ustąpiły trochę, ale do dzisiaj mam sytuację że bez powodu nagle czuję się jakby w innej rzeczywiście, ale to po chwili mija, w sytuacji gdzie jest kłótnia czy jakikolwiek stres od razu serce mi wali jak zwariowane, mimo że po mnie nie widać zdenerwowana ani nic. Mrowieja mi nogi, a w sumie to stopy, dziwnie się czuję, mam bóle głowy, dziwnie mi się momentami kręci w głowie. I czuję się taka ciężka. Nie wiem czy to od witaminy D3 której mam niedobór, czy może wina leży w psychice i tym papierosie której zapaliłam, bo od tego momentu wszystko się zaczęło tak na prawdę. Nie wiem co robić, bo nie mogę przez to normalnie żyć. Robiłam USG serca, wyszło dobrze, gastroskopię brzucha, wyszło że dobrze. Wyniki krwi też są okej. Beroliozy też nie ma. Więc co to może być ? Nie radzę sobie już z tym momentami. I te bóle głowy mnie przerażają.. codziennie boli. Dodam że miałam jeszcze duszności, wrażenie jakbym się dusiła.. trzęsły mi się nogi, normalnie jak przy padaczce. Teraz te objawy są mniejsze, został tylko ból głowy, kręcenie momentami, dziwne postrzeganie rzeczywistości, jakbym była gdzie indziej trochę. Nie wiem czy to ta toksyna może mi nadal gdzieś siedzieć ? Czy to jakaś trauma ? Zaznaczam że wszystko pojawia się dopiero koło godziny 18-19 do tego momentu funkcjonuje normalnie, jedynie głowa boli. Czy to może być nerwica? Jeszcze miałam suchość straszna w ustach, wrażenie że nie mam śliny. Mówię, teraz zostało z tych objawów niewiele. Więc nie wiem czy to nie nadal ta toksyna ? Proszę o pomoc. Byłam u neurologa to mi dała skierowanie do psychiatry, bo uważa że to ta toksyna. Ale nie wiem czy może się mylić ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Nie ma ludzi nieomylnych. Ale sugestia neurologa by skonsultować to z psychiatrą wydaje się sensowna.
  Nie uważam, by jakaś "toksyna" nadal "gdzieś siedziała"! Nie wykluczone, że ma Pani podwyższony poziom lęku i to powoduje burzliwe objawy somatyczne. Przestrzegam przed wykonywaniem kolejnych badań dodatkowych! Szkoda czasu i pieniędzy! Badaniem psychiatrycznym czy psychologicznym (ale u psychologa klinicznego!) można postawić rozpoznanie i podjąć leczenie. Jeśli trzeba będzie to psychiatra też skieruje na jakieś badania. (ale nie psycholog - to nie jest lekarz!)
  Jetem przekonany, że objawy tak utrudniające Pani życie można zniwelować. Zaburzenia lękowe można i trzeba leczyć.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Proponuję dostosować się do zaleceń lekarza i zwiększyć dawkę do 3 x 1 tabl. To naprawdę nie jest zbyt wysoka dawka!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Krystyn Czerniejewski.
  Jestem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kilka lat temu przeszedłem na emeryturę a do tego czasu prowadziłem Oddział Nerwic i Zaburzeń Psychosomatycznych w szpitalu ogólnym w Oświęcimiu. Od 1970 roku z grupą kilkudziesięciu lekarzy i psychologów, brałem udział w przywracaniu psychoterapii w Polsce. Był to spontaniczny ruch dzięki któremu, znów można było zacząć stosować ten sposób leczenia po przerwie spowodowanej wojennym zdziesiątkowaniem kadry i ideologicznym zakazem władz PRL. Jestem superwizorem psychoterapii z certyfikatem PTP. Aktywnie biorę udział w sympozjach i konferencjach naukowych.
  Jestem żonaty, mam dwoje dzieci i troje wnucząt
  Jestem orzecznikiem w firmach ubezpieczeniowych. Wg umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wystawiam recepty z należnymi ulgami.
  Mam prawo do wystawiania druków o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby.
  Zacząłem publikować krótkie eseje o zaburzeniach psychicznych na portalu "Znany Lekarz"
  W związku z narastającymi problemami ludzi w wieku podeszłym proponuję pakiet pomocy dla tych osób oraz psychoedukację.
  W 2016 roku prowadziłem comiesięczne spotkania psychoedukacyjne w Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Dziękuję za udział. Mam nadzieję, że pomogło ono w zrozumieniu niektórych spraw związanych ze specjalnościami lekarskimi takimi jak neurologi i psychiatria jak różnicowaniu między psychiatrią a psychoterapią i psychologiem, dostarczyło fachowych informacji o niektórych schorzeniach i zaburzeniach psychicznych, ich leczeniu i profilaktyce.
  Nadal ordynuję w Oświęcimiu i Cieszynie. Niestety ze względu na wiek nie jestem w stanie nadal dojeżdżać do gabinetu w Krakowie!!
  Jestem psychoterapeutą przeto proponuję wziąć po uwagę tę formę leczenia. Jest to trudniejsza droga do zdrowia ale bez niej leczenie farmakologiczne jest mniej skuteczne.
  Spotykam się dość często z bezradnymi członkami rodzin ludzi zdradzających nie konwencjonalne zachowania, które dezorganizują życie. Ludzi ci sami odmawiają konsultacji psychiatrycznej z lęku przed stygmatyzacją. W tych przypadkach proponuję rodzinom konsultacje bez pacjenta nie po to by leczyć bez jego zgody ale by zastanowić się nad możliwymi sposobami rozwiązania takich sytuacji.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • CMUJ Kraków

Publikacje

 • ok. 16 opublikowanych doniesień naukowych, liczne wystapienia na zjazdach w Polsce i zagranicą.

Nagrody i wyróżnienia

 • Dyplom Internetional Coliege of Psychosmatic Medicine.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • do egazminów specjalizacyjnych odbywałem staż w Klinice Psychiatrii Dorosłych CMUJ
 • Psychoterapii uczyłem się razem z kilkunastu osobami wprowadzającymi psychoterapię w Polsce po 1970 r. Praktykę psychoterapii poznawałem w Oddziale Nerwic IPiN w Warszawie, kierowanym przez prof. S. Ledera i i Klinice Psychiatrii CMUJ w okresie gdy kierował nią prof. A. Kępiński

Certyfikaty

 • Krystyn Czerniejewski, psychiatra w mieście Oświęcim - Certyfikaty
 • Krystyn Czerniejewski, psychiatra - Certyfikaty
 • Krystyn Czerniejewski, Oświęcim - Certyfikaty

Choroby

więcej

Artykuły

 • Niecierpliwość – czekanie – relaks

  7 grudnia 2015

  Wszystko na tym świecie wymaga czasu. Sprawy układają się wzdłuż jego lini07i. Nie można być nasyconym póki się nie zje. Nie można sprawnie prowadzić samochodu...
 • Depresja – czym jest ta choroba?

  13 lipca 2015

  Powszechnie uważa się, że dramatyczne przeżycia prowadzą do obniżenia nastroju, pogorszenia samopoczucia i funkcjonowania lub wycieńczenia. Depresja ma...
 • 9 porad, które pomogą zrealizować noworoczne postanowienia

  5 stycznia 2015

  Z początkiem nowego roku często podejmujemy postanowienia. Niektórzy z nasuwielbiają to – można wyznaczać sobie nowe cele, pozbywać się złych przyzwyczajeń,...
 • Depresja – co to takiego?

  16 listopada 2014

  Depresji nie ma! Są cierpiący ludzie. Ludzie cierpiący z różnych przyczyn, na różne sposoby, różnie długo. Ani wiek ani płeć nie mają znaczenia. Co najczęściej...