Ból kolana

26 odpowiedzi
Witam
Od jakiegoś miesiąca boli mnie Kolano , najbardziej przy schodzeniu i wchodzeniu po schodach .
Przy zginaniu kolana coś w nim strzelam , wtedy też pojawia się ból
Smaruje Kolano ma ścią jest trochę lepiej ale nie wiem jak na długo
Co jest powodem że boli mnie Kolano , czy to może być coś poważnego ?
Witam serdecznie

Trudno jednoznacznie powiedzieć co jest bólem w stawie kolanowy. W stawie kolanowym jest wiele struktur które mogą powodować ból podczas obciążania. Strzelanie może być wynikiem nieprawidłowego poruszania się rzepki i jej niewłaściwym torze. Aby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym zbadać kolano i na tej podstawie postawić diagnozę.

Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, nie jestem zwolennikiem stawiania diagnozy przez internet. Proponował bym wizytę diagnostyczną/konsultację fizjoterapeutyczną na której badamy pacjenta i pomagamy stwierdzić co może być przyczyną dolegliwości lub kierujemy na badania. Z opisu na pewno mogę podpowiedzieć, że ból może dotyczyć wielu struktur stawu. Często ból tak opisywany dotyczy stawu rzepkowo-udowego.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 60 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
przyczyn opisywanych objawów może być wiele. Ciężko ocenić nie badając i nie widząc kolana.
Zapraszam na wizytę podczas, której będę mogła zbadać, przetestować i ocenić stan stawu kolanowego.

Pozdrawiam,
mgr Aneta Ficygowska
Witam.Do postawienia diagnozy wskazany wnikliwy wywiad,testy funkcjonalne.Zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty pracujący metodami z tkankami miękkimi,technikami powięziowymi.Pozdrawiam
Witam. Niestety przyczyn bólu kolana może być naprawdę całe mnóstwo, począwszy od nieprawidłowej biomechaniki samego stawu, przez dysbalans mięśni aż po ból przeniesiony do stawu kolanowego. Proponuję udać się do specjalisty, dokładne badanie wszystkich tych elementów powinno dać jasną odpowiedź .
pozdrawiam
Moim zdaniem szansa, że to coś poważnego nie jest bardzo duża i sięga ok 40%. Źródłem tych dolegliwości może być staw rzepkowo-udowy, więzadło właściwe rzepki (i okolice np. ciało Hoffy), łąkotka lub mięsień naprężacz powięzi szerokiej uda ze swoją końcówką (ITB). We Wrocławiu zajmuje się tym Adam Paluszak, w Warszawie Łukasz Kłos, a w Toruniu Emanuel Smoktunowicz.
Witam serdecznie, dziękuję za pytanie. Staw kolanowy jako największy nasz staw jest bardzo złożony, wymagający szczegółowej diagnostyki. Objawy bólowe, strzelanie oraz ból mogą być objawem uszkodzenia różnych struktur stawu. Czy to coś poważnego można stwierdzić w oparciu u badanie podmiotowe oraz badania dodatkowe. Zapraszam serdecznie na bezpłatną konsultację.
Witam,
najlepszą i najprostszą metodą będzie wykonanie badania USG stawu kolanowego w celu dokładnej diagnostyki.
Pozdrawiam
Witam. Niestety kolano wymaga bardziej szczegółowej diagnozy. Czy występuje obrzęk? Czy kolano boli w spoczynku? Czy potrafi Pan/Pani wskazać epicentrum bólu?
Witam, prawdopodobnie przyczyna leży w stawie rzepkowo-udowym i/lub więzadle rzepki (ścięgnie m. czworogłowego uda). W celu dokładnej diagnozy trzeba by było się udać do fizjoterapeuty. Pozdrawiam.
Lepiej tego nie bagatelizować. Interwencja medyczna na wczesnym etapie przeciążenia/zmian strukturalnych lepiej rokuje. Trzeba udać się do fizjoterapeuty lub/i ortopedy. Fizjoterapeuta powinien zbadać mechanizm powodujący ból/dysfunkcję i zaproponować leczenie poprawiające biomechanikę kolana. Ortopeda może dodatkowo zlecić badanie obrazowe - nie zawsze jest to konieczne, ale czasem może okazać się niezbędne.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, ból może być wywołany wieloma czynnikami. Warto sprawdzić kilkoma testami np przyciągnięcie kolana do brzucha, pięty do pośladka, pełnego przysiadu, chodu w kucki, wyskakuje i lądowaniu na zgiętym,później prostym kolanie, skręcanie się na boki stojąc jednonóż na lekko ugiętym kolanie. Jeśli przynajmniej 2 testy byłyby pozytywne zapraszam na wizytę, gdzie postaram się określić co i dlaczego boli w kolanie. Pozdrawiam
Najczęściej problem związany z aparatem więzadłowym kolana. Dość dobrze się to leczy. Zapraszam do gabinetu. GZ
Witam. Poważnego może nie, jednak warto udać się do fizjoterapeuty by znaleźć przyczynę bólu. Prawdopodobnie jest to spowododwane nieprawidłowym napięciem mięśniowym kończyny dolnej. Pozdrawiamy gabinet fizjoterapii FizjoStrefa
Trudno określić co może być powodem bez dodatkowych badań. Na pierwszy rzut oka wygląda to na objawy przeciążenia i tak należało by zacząć leczenie ale należy zastanowić się i zbadać co mogłoby być przyczyna tych zmian. Pozdrawiam
Dzień dobry,
na pewno wszelakie maści na dłuższą metę nie pomogą. Jedynie złagodzą objawy. Sądząc po opisie problem może leżeć w powierzchniach stawowych kolana oraz jego niestabilności. Zaznaczam że to nie jest diagnoza a teoria. konieczne było by przeprowadzenie badania oraz próbnej terapii. Myślę że rehabilitacja może tutaj pomóc i zniwelować dolegliwości.
Pozdrawiam i zapraszam Marcin.
Witam serdecznie,

Staw kolanowy to staw który pod względem anatomicznym jest najbardziej skomplikowanym stawem odnośnie ilości struktur które go otacza. Przyczyn może być bardzo dużo i jednoznacznie ciężko stwierdzić po opisie co w danym stawie jest uszkodzone czy patologicznie zmienione. Po wnikliwym badaniu klinicznym możemy stwierdzić bliżej co faktycznie się dzieje w obrębie owego stawu. Maści, tabletki zastrzyki to jedynie rozwiązanie problemu bólowego na chwilę. Jest to walka z skutkiem a nie przyczyną a co za tym idzie "zamiatanie problemu pod dywan".
Zalecałbym terapię manualną aby stwierdzić co faktycznie dzieje się w stawie.

Zapraszam do gabinetu w Warszawie ul. Dzika 4a lok. 3

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Tego typu problemy najczęściej powoduje chondromalacja stawu rzepkowo-udowego, ale stwierdzenie stanu chrząstki w tym stawie, różnicowanie z innymi problemami i leczenie przyczynowe wymaga dokładnego wywiadu, badania klinicznego, a także USG st. kolanowego i/lub rezonansu magnetycznego. W przypadku problemów z chrząstką można spróbować preparatów chondroprotekcyjnych, dostępnych często bez recepty w każdej aptece.
Witam. Podstawowe pytanie czy byl uraz? Jeśli nie było urazu nalezy poszukac rozwiazania problemu w całym układzie ruchu staw skokowy, biodrowy. Sugeruje wizyte u fizjoterapeuty, ktory oceni stan kolana pod kątem jego funkcji oraz postawe ciala i dobierze odpowdni rodzaj terapii włącznie z ćwiczeniami . Pozdrawiam Cezary
Witam mogą to być problemy powięziowe bądź z łąkotką niestety bez sprawdzenia ciężko będzie mi powiedzieć coś dokładniej. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Dobry wieczór,

Jeśli chodzi o bezpośrednie przyczyny bólu, może ich być faktycznie dużo i tutaj wymagana by była trochę bardziej szczegółowa diagnostyka, wywiad poglądowy który mógłby przybliżyć co konkretnie dzieje się w kolanie. Są pewne testy funkcjonalne określające z jakimi strukturami mogą być problemy.

Zazwyczaj taka bolesność podczas chodzenia po schodach tyczy się więzadła właściwego rzepki, albo łąkotek. Ewentualnie może to być także zbyt duże napięcie pasma biodrowo-piszczelowego, które może wymuszać nieprawidłową pracę, usytuowanie powierzchni stawowych podczas ruchu.

Pomimo niepełnej wiedzy na temat kolana, mogę polecić rolowanie pasma biodrowo-piszczelowego, rozciąganie mięśni okolicy miednicy i uda (np. czworogłowy, grupa kulszowo-goleniowa, biodrowo-lędźwiowy, przywodziciele) oraz mobilizację rzepki. Wszystko można spokojnie znaleźć na popularnym serwisie youtube ;) ewentualnie zastosować kinesiology taping dla rzepki.

pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam
Niestety jest to zbyt ogólny opis by postawić diagnozę. Zalecam wizytę w celu ustalenia przyczyny bólu stawu kolanowego.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 110 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Prawdopodobnie źródłem dolegliwości jest konflikt rzepkowo-udowy. Nieleczony może stać się uciążliwym problemem i sprzyjać zmianom zwyrodnieniowym kolana. Ocena fizjoterapeutyczna powinna ostatecznie rozwiać wątpliwości i umożliwić dobranie odpowiednich metod terapeutycznych.
Uważam, że leczenie powinno się rozpocząć od wizyty u ortopedy.
Szanowna/y Pani/e,
przyczyn może być naprawdę wiele. Zaczynając od prostych zniekształceń powięzi mięśniowych, poprzez "błędy" w napięciach mięśni otaczających kolano (np. boczne przyparcie rzepki), kończąc na zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych.
W zależności od przyczyny leczenie może obejmować 1, 5, 10 wizyt, a w cięższym uszkodzeniu stawu kolanowego nawet operację.

Zapraszam na konsultację, na której postaram się rozwiać Pana/-i wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, z opisu wiele wskazuje na zmiany chondromalacyjne. Aczkolwiek trzeba było by poszerzyć diagnostykę. Może to też wskazywać na nieprawidłowe przyparcie rzepki. Kolano trzeba obejrzeć i zająć się jego diagnostyką i leczeniem. Proszę pamiętać że każdy ból oznacza że coś w ciele się dzieje co wymaga jakiejkolwiek formy leczenia. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.