łączenie leków przeciwpsychotycznych z przeciwdepresyjnymi

3 odpowiedzi
Witam, w związku ze zdiagnozowaniem u mnie schizofrenii paranoidalnej i utrzymujących się niektórych objawów mój lekarz zdecydował się na wprowadzenie dwóch leków przeciwpsychotycznych tj. zopridoxinu w dawce 15 mg i apry w dawce 10 mg. W ostatnich 3 tygodniach moje funkcjonowanie znacznie pogorszyło sie i lekarz przepisał mi lek o nazwie Trittico (75 mg). Czy branie jednoczesnie tylu lekow jest bezpieczne?
Witam. Nie wiem w jakim celu zastosowano Trittico (bezsenność?objawy lękowe, depresyjne?)może wystarczyłoby zmodyfikować leki, które były brane dotychczas. Zeby to ocenić konieczna jest wizyta. Co do bezpieczeństwa takich połączeń - czasami stan pacjenta wymaga stosowania wielu leków, ważne, żeby nie wchodziły ze sobą nadmiernie w interakcje.

W uzasadnionych klinicznie sytuacjach stosuje się kilka leków o różnym mechanizmie działania - wyżej wymienione leki mogą być przyjmowane jednocześnie., podane dawki nie są jeszcze maksymalne.
Stosowanie razem leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych jest obecnie akceptowane. Nie wydaje się by było niebezpieczne. Dodanie każdego nowego leku wymaga uwagi i czujności pacjenta - w razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów - trzeba zgłaszać lekarzowi leczącemu. Proszę nie niepokoić się nowym zleceniem. Myślę, że leczący z uzasadnieniem przepisał Panu lek dodatkowy. Życzę powrotu do zdrowia!