Adres

Tatrzańska 112, pokój nr 2. Wejście przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dąbrowa, Górna , Łódź
Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza
42 293.....

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalizuję się w rehabilitacji pacjentów: - po udarze mózgu i urazach ośrodkowego układu nerwowego, - z dyskopatią, rwą kulszową, rwą barkową, bó...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 • The McKenzie Institute International
 • Fizjoterapia funkcjonalna po ogniskowym uszkodzeniu mózgu
Zobacz więcej

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski, Rosyjski

Usługi i ceny

Konsultacja fizjoterapeutyczna

100 zł


Tatrzańska 112, pokój nr 2. Wejście przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dąbrowa, Łódź

100 zł

Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka


Rehabilitacja

100 zł


Tatrzańska 112, pokój nr 2. Wejście przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dąbrowa, Łódź

100 zł

Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka częściowe bóle pleców przy kręgosłupie

Miesiąc temu byłem z wizytą u Pana doktora Janusza zaznaczam również, że nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z fizykoterapeutą to była moja pierwsza wizyta. Nie mam porównania z innymi ale jestem zadowolony z wizyty i zdecydowanie polecam innym. Od dłuższego czasu miałem bóle przy kręgosłupie w górnych częściach pleców. Pan doktor przeprowadził ze mną dokładny wywiad, dał cenne wskazówki oraz zalecił ćwiczenia, które wykonuję.

mgr Janusz Marchewka

Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka

Profesjonalista w każdym celu. Zanim przeszedł do demonstrowania ćwiczenia najpierw szczegółowo wytłumaczył dlaczego należy je wykonywać i co da. Na każde pytanie uzyskałem wyczerpującą odpowiedź. Pozostaje tylko polecać.

mgr Janusz Marchewka

Dziękuję za słowa uznania. Pozdrawiam.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka

zdecydowanie polecam! jestem bardzo zadowolona z wizyty, nie wiedziałam gdzie udac się z moim problemem, a Pan doktor udzielil mi rzetelnej i fachowej porady, przygotował dla mnie plan ćwiczeniowy więc polecam !

mgr Janusz Marchewka

Dziękuję za opinię :)


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka

Specjalista wysokiej kultury osobistej ,klasy.Każdą dolegliwość analizuje werefikuje Wspaniały .Jedyny z pośród licznych.

mgr Janusz Marchewka

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka rehabilitacja

Za wcześnie by mówić o efektach. Jednak Pan Janusz to prawdziwy profesjonalista, dokładny wywiad, dokładne informacje i dokładne wskazówki i zalecenia. Do tego wrażenie, że jest się tym jedynym, ważnym pacjentem. Tylko Pan Janusz sprawdził, czy moje codzienne ćwiczenia wykonuję prawidłowo. Nikomu wcześniej nie przyszło to do głowy.
Jestem bardzo zadowolona. Polecam i czekam na efekty.

mgr Janusz Marchewka

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka terapia przeciwbólowa

Do Pana Janusza wysłał mnie ortopeda gdyż mam duże problemy z kręgosłupem. Dłuższy czas dobieralismy ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu i w pracy. Cierpliwie tłumaczył jak je wykonywać prawidłowo. I jeszcze masaż, dokładny. Po nim nie czułam już bólu tylko rozluźnienie. Świetny specjalista z dobrym podejściem do pacjenta. Polecam

mgr Janusz Marchewka

Dziękuję bardzo za opinię. Pozdrawiam serdecznie.


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka bóle kręgosłupa

Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Janusza. Indywidualnie przeprowadzony szczegółowy wywiad z ogromnym naciskiem na konkretny problem. Ogromna wiedza, jestem pełna podziwu.

mgr Janusz Marchewka

Miło to czytać, dziękuję i pozdrawiam.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka omówienie wyników badań kręgosłupa, ćwiczenia

Jak zwykle mogłem liczyć na szczerość i zrozumienie. Czas który został mi pościecony był dobrze wykorzystany. Czułem się że ktoś się mną zajął i wyjaśnił problemy. Mam stwierdzoną przepuklinę kręgosłupa lędźwiowego oraz mniejsze schorzenia pozostałych części kręgosłupa (lat 38). Po przeanalizowanu badań Pan Janusz po kilku dniach odesłał mi propozycję ćwiczeń. Wykonuje je kiedy tylko mogę, zacząłem regularnie chodzić na basen. Czuje lekkie zmiany na dobre. Powoli patrzę na to wszystko bardziej optymistycznie. Chce za wszelką cenę uniknąć poddawania się jakiejkolwiek operacji. Pozdrawiam Pana Janusza

mgr Janusz Marchewka

Cieszę się, że pomoglem. Dziekuje za opinię.


I
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Rehabilitacji Janusz Marchewka konsultacja fizjoterapeutyczna

Pierwszy raz byłem u Pana Janusza. Z wizyty jestem bardzo zadowolony. Poświęcil dużo czasu na wysłuchanie mojego problemu, wyjaśnienie na czym on polega, wykonanie masażu i zlecenie ćwiczeń do wykonywania samodzielnie.

mgr Janusz Marchewka

Bardzo dziękuję za opinię :)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Wspaniały rehabilitant! Obserwując od paru miesięcy pracę p. Janusza z mamą i sam korzystając z jego rad, mogę polecić rehabilitację domową z nim pacjentom po udarze i operacjach neurochirurgicznych. Razem ze swoim asystentem zapewnia poczucie bezpieczeństwa ćwiczącym. Dostosowuje rehabilitację do możliwości pacjenta. Wie jak zmotywować człowieka do ćwiczeń. Ma też niekończącą się inwencję w zakresie wymyślania ćwiczeń i umie wytłumaczyć jak działa cały proces rehabilitacji, do czego są potrzebne dane ćwiczenia i jak usprawniają pacjenta. Nie boi się wyzwań, potrafi postawić pacjenta leżącego na nogi. Do tego świetny kontakt telefoniczny, dostępny i gotowy doradzić. Moim zdaniem (piszę to mając porównanie z kilku miejsc) rehabilitacja domowa u Pana Janusza to zdecydowanie lepsza opcja niż szpitalny oddział rehabilitacyjny (i to nieważne czy państwowy czy prywatny).

mgr Janusz Marchewka

Bardzo dziękuję za obszerną opinię :)


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

90 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Bardzo proszę o ocenę niniejszego RMI:
  Badanie wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji SPAIR i DRIVE HR.
  Zniesienie lordozy szyjnej z tendencją do kyfozy.
  Nieznaczne obniżenie tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6, poza tym wysokość tarcz międzykręgowych w granicach normy.
  Poziom C3/C4: niewielka centralno-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego na drobnych osteofitach w stawie unkowertebralnym z uciśnięciem lewego brzusznego korzenia nerwowego C3 i worka oponowego oraz z modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego; wymiar strzałkowy kanału kręgowego ok. 10 mm.
  Poziom C4/C5: centralno-obuboczna protruzja krążka międzykręgowego z uciśnięciem worka oponowego i brzusznych korzeni nerwowych C4 oraz z modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego; wymiar strzałkowy kanału kręgowego ok. 9 mm.
  Poziom C5/C6: centralno-obuboczna protruzja krążka międzykręgowego na osteofitach z uciśnięciem brzusznych korzeni nerwowych C5 i worka oponowego oraz brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego; wymiar strzałkowy kanału kręgowego ok. 8 mm.
  Na pozostałych poziomach bez dyslokacji tarcz międzykręgowych.
  Trzony kręgowe bez cech przebudowy zwyrodnieniowej, z osteofitozą krawędziową.
  Rdzeń kręgowy bez widocznych zmian ogniskowych.
  Pogrubienie śluzówki zachyłków zębodołowych objętych badaniem fragmentów zatok szczękowych.
  Od ok. 10 miesięcy podlegam intensywnej rehabilitacji (zabiegi terapii manualnej 2-3 razy w tygodniu + zalecone do domu ćwiczenia metodą McKenziego), w wyniku której ustąpiło występujące poprzednio drętwienie rąk, a bóle szyi i karku znacznie się zmniejszyły.
  Wizytę u neurochirurga mam wyznaczoną dopiero za pół roku. Stąd prośba o wstępną ocenę, czy kontynuować rehabilitację, czy też raczej podjąć kroki w kierunku operacji. Nadmienię, że mam 57 lat i przez 30 lat miałam pracę biurową.

  Sądzę, że rehabilitację należy kontynuować. Z zabiegu zawsze będzie można zrezygnować.

  mgr Janusz Marchewka

 • Prosiłbym o wstępną analizę wyniku badania MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa - głównie jakie są zalecenia oraz jakie sporty mogę uprawiać, a których unikać? Dotychczas trenowałem na siłowni, również sztuki walki(boks), biegałem i jeździłem rowerem. Którego z tych sportów wystrzegać się z moim urazem?

  Badanie MR kręgosłupa L/S wykonane aparatem Siemens Spectra 3T w sekwencji SE, FSE, obrazy T1-, T2- zależne, w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej, wykazało:
  dyskretna skolioza lewowypukła w odcinku L kręgosłupa
  pogłębienie lordozy lędźwiowej
  zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych L4-L5
  duża tylna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 - wpukla się do kanału kręgowego na ok. 5 mm, z modelacją worka oponowego i zwężeniem otworów międzykręgowych
  Tendencja do ześlizgu tylnego na wys. L4-L5
  Stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo
  Blaszki graniczne trzonów kręgów L4, L5 o nieco nierównych obrysach
  Prawidłowy sygnał szpiku elementów kostnych kręgosłupa
  Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich i tylnych powierzchniach trzonów kręgowych w odcinku L kręgosłupa
  Ostre ustawienie kości krzyżowej

  Aktywność fizyczna jest konieczna, jednak należy unikać dużego obciążania odcinka lędźwiowego. Ćwiczenia aerobowe będą bardzo dobre.

  mgr Janusz Marchewka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalizuję się w rehabilitacji pacjentów: - po udarze mózgu i urazach ośrodkowego układu nerwowego, - z dyskopatią, rwą kulszową, rwą barkową, bó...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 • The McKenzie Institute International
 • Fizjoterapia funkcjonalna po ogniskowym uszkodzeniu mózgu
Zobacz więcej

Certyfikaty znanylekarz.pl


Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Staże

 • 20 lat pracy w Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Pawła II w Bełchatowie
 • Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski, Rosyjski

Profile społecznościowe