Pytania pacjentów (17)
-
Mam 14 lat. Chciałabym zapytać czy to mogą być objawy depresji a jeśli nie to czego? Nie chce mi się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
przykro mi, że tak się czujesz. Poczucie braku sensu życia może pojawiać się, gdy nie posiadamy celu, do którego czujemy, że warto dążyć. W życiu można znaleźć wiele takich… Więcej
-
Tata ostatnio dziwie się zachowuje. Ma 69 lat. Jest osobą która zawsze się martwi, na wszystko patrz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
zaburzenia depresyjne mogą wynikać z bardzo wielu powodów. Najczęściej depresja jest sumą różnych przyczyn, nakładających się na siebie. Objawy taty, które Pani podaje… Więcej
-
Witam od długiego czasu czuje że nie jestem sobą raz jestem szczęśliwa a raz smutna i nie potrafię s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
to, co Pani opisuje, czyli wahania nastroju, poczucie nie bycia sobą, trudność w czerpaniu przyjemności ze spotkań i brak zrozumienia ze strony bliskich to sygnały, które… Więcej
-
Witam mój synek 4.5 roku od września poszedł do przedszkola 1 tydzień chodzi po 2 godziny bo tak zas
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
to, co Pani opisuje, jest dość typowe przy adaptacji dziecka w przedszkolu. Czas spędzony w grupie, zajęcia na dywanie czy praca w większej grupie są zupełnie innym doświadczeniem… Więcej
-
Czy jeśli wspomne na telefonie zaufania, ze mialam probe samobojcza dwa tygodnie temu to czy wezwa p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
sama informacja o próbie samobójczej sprzed dwóch tygodni nie jest powodem do wzywania pomocy przez telefon. Konsultanci reagują interwencją tylko wtedy, gdy ktoś jest… Więcej
-
Witam, poszukuje porady co mógłbym robić źle w wychowaniu córki lub może miał ktoś z państwa podobną
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
widać, że bardzo zależy Panu na dobru córki i że włożył Pan z żoną dużo wysiłku w jej wychowanie. To, co Pan opisuje, jest trudne i w tym wieku wiele dzieci reaguje w podobny… Więcej
-
Witam, Córka ma 4 lata uczęszcza do przedszkola, opiekę nad dzieckiem przejąłem gdy córka miała 3 la
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
widzę, że naprawdę zależy Państwu na dobru córki i że włożyliście Państwo dużo wysiłku w jej wychowanie. Sytuacja nie jest łatwa i reakcje dziecka, czyli płacz, awantury… Więcej
-
Pytanie o mojego syna - niespełna 4 letniego. Od zawsze był bardzo energicznym, ciekawym dzieckie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
na podstawie Pani opisu syn jest bardzo energicznym, ciekawym świata dzieckiem, co w tym wieku jest często całkowicie naturalne. Widać u niego prawidłowy rozwój (bogata… Więcej
-
Witam Mam ostatnio czas gdzie płacze o nic, bardzo chciałabym się odciąć od wszystkiego, przestałam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
przykro mi, że Pani tak się czuje. Na wstępnie proponuję wizytę u specjalisty, gdyż ciężko jest pomóc samemu sobie w sytuacji niskiej motywacji do czegokolwiek. Zawsze… Więcej
-
Hej, mam 27 lat, boje się życia. Chciałabym polecieć do chlopaka nawet na wakacje na parę dni ale bo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
jedną z najpowszechniej stosowanych metod przy walczeniu z lękami jest metoda ekspozycji. Podejmowanie małych kroków, które przybliżają nas do głównego lęku jakim jest… Więcej
-
Z jednej strony mam ochotę zakończyć związek bo ilekroć chce z narzeczonym sexu to tylko mi mówi że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
z pytania rozumiem, że ma Pani obawy przed założeniem rodziny oraz boi się Pani zaczynać wszystkiego od nowa po ewentualnym rozstaniu. W związku dobrze jest mieć wspólne… Więcej
-
Od miesiąca biorę pramolan mam dziwne lęki nogi mi się uginają uciski w głowie a zwłaszcza w czole j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
jeżeli lęki pojawiły się po tym, jak zaczęła Pani przyjmować Pramolan, proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Powinien doradzić, co można zrobić w takiej sytuacji.… Więcej
-
Ja mieszkam w Oławie na mieszkaniu socjalnym i umowa jest na mojego partnera a rodzinny nie mam wszy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
z całą tą sytuacją musi być Pani bardzo ciężko. Proszę jednak pamiętać, że nie jest Pani winna i że nie jest Pani sama. Uważam, że to dobrze, iż założyła Pani Niebieską Kartę… Więcej
-
Od 2 tygodni występują u mnie myśli o nieuniknionej śmierci, szybko lecącym czasie. sensie życia itp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
taka reakcja na zdanie sobie sprawy z naszej nieuniknionej śmierci jest całkiem naturalna. Ludzie od zawsze próbowali jakoś poradzić sobie z faktem końca. Jednak życie… Więcej
-
Witam Niedawno moja dziewczyna postanowiła zakończyć nasz 7letni związek, odbyło się to podczas zwy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
rozumiem, że całkiem nagłe zerwanie związku może być co najmniej szokujące. Decyzja o takiej zmianie swojego życia, jaką podjęła Pana była partnerka, nie przychodzą jednak… Więcej
-
Dzien dobry. Pomóżcie mi, bo mam chyba ogromny problem! Zakochałam się w 27-latku... Nie mogę spać,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
przede wszystkim dziękuję Pani za szczerość. Rozumiem, że aktualne emocje mogą być trudne do udźwignięcia. Fakt tego, że w Pani wieku pojawiły się uczucia związane z zakochaniem… Więcej
-
Zdarza się, ze 4 latka podczas jakiejś czynności nagle zatrzymuje wzrok najczęściej na drzewie i prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
zdarza się, że dzieci w tym wieku na chwilę „odpływają” myślami albo wpatrują się w coś, co przyciągnęło ich uwagę. To zwykle naturalny etap rozwoju, bo czterolatki mają… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…