Pytania pacjentów (31)
-
Mam 23 lata. Od ok 6lat mam mocno obniżony nastrój, czeste zmiany nastroju, wszystko mnie przytłacza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
pisze Pani, że nie wie, czy to dobry czas na psychologa / psychiatrę, a jednocześnie boryka się Pani z uciążliwymi objawami od 6 lat. Kiedy w takim razie będzie dobry… Więcej
-
Proszę o podanie sposobów zwiększenia odporności na stres. Trudności życiowe zaburzają mi sen i rodz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
medytacja jak i trening autogenny mogą być dobrymi sposobami, aby radzić sobie ze stresem. Ważne jednak, że medytacja raczej działa, kiedy stosuje się ją długoterminowo… Więcej
-
Zauważyłam że od pewnego czasu dzieje się ze mną niedobrego. Chodzę ciągle przygnębiona, w ciągu sek
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
tak, objawy które Pani opisuje - poczucie przygnębienia, płaczliwość i drażliwość - mogą wskazywać na depresję, jeśli utrzymują się ponad 2 tygodnie. Oczywiście moja… Więcej
-
Od jakiegoś czasu czuję nieustanny smutek i przygnębienie. W głowie mam 100 myśli na minutę. Powoli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
proszę udać się do psychologa - psychoterapeuty, a jeśli terapeuta zaleci - to również do psychiatry.
Objawy, które Pani opisuje - smutek, chęć izolowania się,… Więcej
-
Dostalam diagnoze ze mam osobowosc na pograniczu, osobowosc niestabilna emocjonalnie. Mam problem z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
jeśli diagnozę wystawił specjalista - lekarz psychiatra - po szczegółowym wywiadzie, to zaufałabym tej diagnozie. Diagnozę zaburzeń osobowości wystawia się na podstawie… Więcej
-
Co może oznaczać, gdy w sytuacji stresowej nie można ustać na nogach, ciężko na nich ustać i sie trz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
te objawy mogą wskazywać na przeżywanie silnego lęku, niepokoju. Jednak zawsze warto wykluczyć podłoże somatyczne objawów. Zalecam wizytę u internisty, powiedzenie mu… Więcej
-
Mój 22- letni syn jest strasznym bałaganiarzem.Potrafi łączyć brudne ubrania z czystymi,nie przeszka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
przedstawia Pani bardzo ograniczoną liczbę informacji, więc można snuć jedynie hipotezy.
Ale po pierwsze warto wziąć pod uwagę, czy syn miał tak od zawsze,… Więcej
-
Mam 15 lat i nieustannie dręczą mnie źle myśli. Już w dzieciństwie męczyły mnie wstrętne myśli ( nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
warto porozmawiać z kimś bliskim i powiedzieć o tym, że potrzebujesz pomocy specjalisty.
To co opisujesz, to prawdodpobnie objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych… Więcej
-
Zastanawiam się nad terapią u psychologa już od jakiegoś czasu jednak zawsze próbuje sobie radzić ze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
zachęcam, aby zgłosiła się Pani na psychoterapię. Polecam psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Terapia w tym nurcie pomaga odkryć związki pomiędzy sposobem… Więcej
-
Mam bardzo niepokojące objawy i podejrzewam u siebie nerwicę lękową wraz z epizodami depresji.Mam 20
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
to musi być bardzo ciężkie żyć na co dzień z tymi objawami, które Pani wymieniła. Zachęcam, aby udała się Pani do specjalisty. Poprawa samopoczucia jest możliwa i wielu… Więcej
-
Mam w życiu pewną trudność, a mianowicie często trapią mnie przerażające myśli. Kiedy jestem w sklep
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
proszę udać się do specjalisty - psychiatry lub / i psychoterapeuty.
Opisywane przez Pana objawy z dużym prawdopodobieństwem mogą być wynikiem zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…