Mam bardzo niepokojące objawy i podejrzewam u siebie nerwicę lękową wraz z epizodami depresji.Mam 20

2 odpowiedzi
Mam bardzo niepokojące objawy i podejrzewam u siebie nerwicę lękową wraz z epizodami depresji.Mam 20 lat i miewam takie objawy które są już ze mną ok 2 lata
Zawroty głowy (omdlenia świat wiruje nie dam rady zapanować nad równowagą)
Ból głowy
Ciężkość w oddychaniu często zdążą mi się wziąć jeden głęboki
Dreszcze
Bezsenność
Strach/Lęk/ stres ciągły
Częste Epizody depresji
Izolowanie
Bardzo niskie poczucie własnej wartości aż się momentami siebie brzydzę i myślę o sobie jak najgorzej idąc ulicą nie patrze na ludzi boje się ich wzroku na mnie.
Zmiany nastroju (częste wybuchy gniewu)
Nadwrażliwość na kochanie/kasztanie jak słyszę jak ktoś kicha/kaszle powtarzać czuje dyskomfort i czuje ze zaraz wybuchnę
Wyrzuty sumienia z błachego powodu
Strach przed utrata bliskiej osoby przed śmiercią strasznie się tego boje jak słyszę ze ktoś z bliskich mówi ze coś go boli to już myśle o najgorszym
Dzień dobry, rzeczywiście opisuje Pani liczne objawy tzw.nerwicowe. Prawdopodobnie jest Pani bardzo trudno z taką intensywnością przeżyć, wyrzutami sumienia, lękami w obecnej sytuacji, z drugiej strony można zauważyć potencjał w umiejętnościach spostrzeżenia/nazwania ich w sobie. Czy rozważala Pani konsultację z psychoterapeutą, w celu dobrania odpowiedniej dla Pani psychoterapii? Praca nad sobą z czasem pomoże lepiej panować nad życiem emocjonalnym, złagodzi dużą część opisanych wyżej dolegliwości.
Zachęcam Panią do jak najszybszego kontaktu ze specjalistą i życzę owocnej pracy i ulgi przede wszystkim.
Pozdrawiam Beata Szulik Bomba

Witam Panią,
Myślę, że uwagi na przewlekły charakter i zdecydowaną trudność jaką Pani przeżywa warto podjąć leczenie psychiatryczno - psychoterapeutyczne (tj. psychoterapię indywidualną, a w razie dużego nasilenia objawów - ewentualne włączenie farmakoterapii (konsultując się z lekarzem psychiatrą)).

Deklaruje Pani rzeczywiście objawy mogące sugerować obraz zaburzenia depresyjno - lękowego.

Myślę, że nie powinna Pani się wahać i podjąć takie oddziaływania terapeutyczne, aby poprawić swój stan zdrowia.

Pozdrawiam ciepło,
Karolina Palczewska