Zastanawiam się nad terapią u psychologa już od jakiegoś czasu jednak zawsze próbuje sobie radzić ze

2 odpowiedzi
Zastanawiam się nad terapią u psychologa już od jakiegoś czasu jednak zawsze próbuje sobie radzić ze swoimi problemami sama. Wiem jednak, że dobre słowo znajomych czy przyjaciół nie zastąpi rozmowy z profesjonalistą. Co jakiś czas wracają do mnie stany, z którymi sobie nie radzę. Pojawia się niechęć do wszystkiego, narastająca irytacja i złość, lęki przed tym że zawiodę wszystkich wokół mnie, brak ochoty na jakąkolwiek formę bliskości i ogólne poczucie beznadziei. Odsuwam też wtedy od siebie ludzi, często wpadam w złość bez większego powodu. Przeważnie dzieje się to w momentach stresujących lub gdy mam dużo na głowie. Zawsze tłumaczyłam sobie to chwilowym gorszym okresem, jednak ostatnimi czasy mocno zaważyło to o rozstaniu z partnerką, na której mi zależy. Chciałabym odkryć sedno mojego problemu, dlaczego pewne rzeczy nieustannie wracają? Czy w takiej sytuacji warto się zgłosić do psychologa?
Witam Panią,

Jak najbardziej! Zachęcam Panią do tego typu kontaktu, bo może się on okazać niezwykle pomocny i twórczy w zrozumieniu siebie i swoich trudności (zwłaszcza jeżeli mają charakter nawracający).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości!
Karolina Palczewska

Witam,
Zdecydowanie są to trudności które są przedmiotem konsultacji i ewentualnie później terapii psychologicznej. Problemy o których Pani pisze mogą się wiązać z tematami poczucia własnej wartości, zarządzania stresem i emocjami mówiąc dość ogólnie, bo trzeba by się było przyjrzeć trochę szerzej sytuacji. W tej chwili wielu specjalistów proponuje usługi online co też często pomaga w podjęciu decyzji o spotkaniu z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie.