Pytania pacjentów (138)
-
Mam problem w dolnej części pleców - czuję ból, który może być spowodowany małą wypukliną (ze słów t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zajmuję się terapią manualną i treningiem medycznym. Zapraszam.
-
Boli mnie w okolicy mostku klatki piersiowej. ogólnie jestem zdrowy nic mnie nie boli nie kaszle nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ból może wynikać z małego problemu między kręgosłupem, a żebrem lub problemu z mięśniem piersiowym. Należy pójść do fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną. W Mikołowie przyjmuje Witold… Więcej
-
Witam, po podjęciu regularnych ćwiczeń w zaciszu domowym i wprowadzeniu zbilansowanej diety udało si
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Brak symetrii jest czymś naturalnym. Widoczny wałeczek na skórze może być objawem skrzywienia kręgosłupa lub większej siły i masy mięśniowej jednej z kończyn. Tłuszczak może zostać wykryty tylko… Więcej
-
Mialam robione RTG kręgosłupa szyjnego. Opis badania mówi o odcinku czynnym kregoslupa w wpłaconej l
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Samo RTG nie jest wskazaniem do leczenia. Proszę zdecydować, czy potrzebuje Pani pomocy, czy sama poradzi sobie Pani z objawami.
-
Cchciałbym otrzymać opinię do opisu USG kolana. Wysięk wokół odcinka ścięgna m. półścięgnistego na d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Według mojej opinii, ten opis USG kolana jest wystarczająco szczegółowy i może dobrze uzupełnić całe badanie. Nie musi Pan szukać innego specjalisty od USG.
-
Na ostatnim robionym RTG otrzymałam następujący opis: płytkie esowate skrzywienie kręgosłupa lewowyp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Skrzywienia kręgosłupa i objawy z tym związane to typowy obszar działania fizjoterapeuty. Już pierwsza wizyta powinna sporo Pani rozjaśnić.
-
Od kilku dni zacząłem odczuwać dziwne mrowienie z przodu prawego uda, na zewnątrz - mniej więcej w p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisywane przez Pana objawy niemal zawsze ustępują samoistnie bez pomocy specjalisty. Proszę sprawdzać czy obszar mrowienia i częstotliwość zmniejszają się.
Objaw może być związany z podrażnieniem… Więcej
-
Po traningach bolą mnie stawy (kolana, łokcie) lub jakby "pykają" w trakcie ćwiczeń czy mogę sięgać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zgadzam się z odpowiedziami pani Anny Bogusz-Tomczak i pana Karola Filipa
-
Mam stwierdzona entezopatie badania zrobilem na wlasna reke poniewaz lekarze z NFZ dawali mi tylko t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W takich przypadkach najlepsze efekty daje trening hsrt (ciężki wolny trening oporowy) lub trening ekscentryczny. Działanie masażu i stretchingu jest słabsze.
-
Wstaję rano ze zdrętwiałymi rękami i czasami obiema nogami. Lewa ręka czuje blokadę i lekki ból, jak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zgadzam się z panem Dominikiem Zakrzewskim i panią Dominiką Woźniak.
-
Czy przyśrodkowy fałd błony maziowej może spychać rzepkę do boku dając ból i przeskakiwanie po zewnę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zgadzam się z panem Szczepanem Figatem
-
5 miesiac nie biegam, bo mam "kolano skoczka" od niedawna robie cos konkretniej(cwiczenia na silowni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sprawdzona metoda dla więzadła rzepki to HSRT (ciężki-wolny-trening-oporowy). 3 razy w tygodniu, 12 tygodni. Ćwiczenia w łańcuchu otwartym i zamkniętym. Progresja obciążenia. Najprościej będzie… Więcej
-
Czy powinnam przejmować się zespołem trzaskającego biodra? Mam 25 lat, żadnych dolegliwości bólowych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zgadzam się z panią Dominiką Woźniak. Odradzam artroskopię.
-
Mam lewoboczne ugięcie kręgoslupa z rotacją kręgów w osi i początkowe zmiany zwyrodnieniowe miałem t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Możliwe, że coś jeszcze wywołuje objawy lub że Pańskie nawyki sprzyjają nawrotom. Po wizycie u fizjoterapeuty ból zniknął, to znaczy że pracował on w dobrym kierunku. Proszę wrócić do niego, na… Więcej
-
Mam problem Od wczoraj boli mnie w udach z przodu. Jest to rwący ból. Pojawił się rano po nocy i t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyną może być czynność, której Pan nie pamięta (dzieje się to bardzo często), która mogła mieć miejsce dzień lub dwa przed wystąpieniem objawów. Sprzątanie w piwnicy, praca w ogrodzie lub… Więcej
-
Zawsze byłam aktywna fizycznie, tańczę od 13 lat, a mam 20. Nigdy nie miałam żadnej kontuzji związan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję skonsultować się telefonicznie lub internetowo z fizjoterapeutą, żeby uzupełnić wywiad. Wiele z opisywanych przez Panią objawów świadczy o problemie czysto funkcjonalnym (fizjoterapeutycznym). Więcej
-
W lipcu miałem wypadek komunikacyjny, miałem poważnie słuczoną prawą nogę, stłuczone kolano i staw s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobranie ćwiczeń wymaga konsultacji przynajmniej telefonicznej. Można jednak samemu ułożyć plan, kierując się zasadą progresji obciążeń: stopniowo i stale zwiększać obciążenie. Ćwiczenia powinny… Więcej
-
Mam dwie przepukliny w odcinku lędźwiowym. Słyszałam ostatnio o matach do akupresury. Chciałam zapyt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Działanie mat masujących i mat do akupresury nie jest potwierdzone naukowo. Dlatego ich stosowanie nie ma medycznych wskazań. Oznacza to, że decydując się na taki zakup należy kierować się własnymi… Więcej
-
Pół roku temu miałem niewielkie pęknięcie obrabka w stawie biodrowym po leczeniu rehabilitacji i wol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli objawy są takie same i miejsce jest takie samo, to możliwe że podrażnione jest znów ta sama struktura. Dyskomfort może być oczywiście spowodowany kontuzją innej struktury. W obu przypadkach… Więcej
-
Czy przy napadzie spowodowanym przepuklina (na odcinku L5-S1) mozna chodzić o kulach aby odciążyć kr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Osobie aktywnej polecałbym pas, ale sugeruję potraktować sprawę z należytą uwagą i pozbyć się napadów. Tak jak pozbywają się ich inni.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…