Od kilku dni zacząłem odczuwać dziwne mrowienie z przodu prawego uda, na zewnątrz - mniej więcej w p

8 odpowiedzi
Od kilku dni zacząłem odczuwać dziwne mrowienie z przodu prawego uda, na zewnątrz - mniej więcej w połowie wysokości. Mrowienie pojawia się na dość małej powierzchni, mniej więcej co 5 sekund. Dodatkowo, gdy przesuwam dłonią po przedniej części uda mam wrażenie jakby spiętej skóry, uczucie w jakimś sensie podobne do skóry zbyt długo wystawionej na słońce w lecie. Być może istotne dla sprawy jest to, że przez ostatni tydzień brałem antybiotyk Clindamycin oraz Enterol na osłonę.
Czy są to objawy czegoś poważniejszego? Do jakiego lekarza powinienem się udać i jakie badania wykonać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Dzień dobry. Objaw, który Pan opisuje może mieć różne przyczyny.
W pierwszej kolejności poleciłabym wizytę u dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty w Pana miejscowości, ponieważ często takie dolegliwości związane są z przeciążeniem struktur kręgosłupa (więzadeł, mięśni czy całego segmentu ruchowego). Biorąc pod uwagę, że był Pan chory i zapewne leżał, miał katar i kaszlał mogło dojść właśnie do przeciążenia tych struktur. Fizjoterapeuta po wykonaniu badaniu albo od razu wykona terapię albo jeśli zauważy coś niepokojącego odeśle Pana do konkretnego specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
Objawy mogą wskazywać na dysfunkcję układu nerwowego w obrębie korzenia L3/L4. Jednym z przyczyn może być choroba dyskowa lub ucisk na nerw na obwodzie. Wizyta u fizjoterapeuty powinna dać odpowiedź w czym jest problem i pomóc w zaplanowaniu leczenia.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Kuligowski
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 69 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Objaw, który pan opisuje sugeruje najprawdopodobniej podrażnienie/ucisk nerwu skórnego bocznego uda. Wiele czynników może wpływać na to podrażnienie wiec należy dokładnie przeanalizować obszar przez który ten nerw przebiega włączając w to dokładne badanie kręgosłupa i brzucha. Fizjoterapeuta lub osteopata będzie wstanie udzielić odpowiedniej pomocy.
Potwierdzam opinię kolegów, należy udać się do dobrego fizjoterapeuty bądź osteopaty, który wykona dokładne badanie. Podrjrzewane mogą być w tym przypadku korzenie nerwowe, ale również obciążenie układu trawiennego związane z antybiotykiem. Po odpowiedniej diagnostyce roznicowej w gabinecie bardzo szybko okaże się czy da się z tym pracować manualnie czy konieczna będzie wizyta u innego lekarza specjalisty.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Odczekać minimum 7 dni od ostatniej dawki antybiotyku. Jeśli nie przejdzie udać się do fizjoterapeuty na dokładne badanie. Antybiotyk może powodować różne efekty uboczne, jednak może to nie jest przyczyna.
należałoby zrobić u fizjoterapeuty testy na kręgosłup lędźwiowy, pasmo biodrowo-piszczelowe i więzadła miednicy oraz staw biodrowy i skonsultować się z neurologiem...pytanie czy prędzej tez występowały takie dolegliwości , kiedy zauważył Pan pojawienie się problemu , co towarzyszyło pojawieniu się dolegliwości
pozdrawiam
Marcin Kaszyński
Wizyta u wykwalifikowanego fizjoterapeuty powinna rozwiązać problem. Pozdrawiam!
Opisywane przez Pana objawy niemal zawsze ustępują samoistnie bez pomocy specjalisty. Proszę sprawdzać czy obszar mrowienia i częstotliwość zmniejszają się.
Objaw może być związany z podrażnieniem małej (malutkiej) gałązki czuciowej. Fizjoterapia w takich przypadkach jest skuteczna.