Mam problem Od wczoraj boli mnie w udach z przodu. Jest to rwący ból. Pojawił się rano po nocy i t

4 odpowiedzi
Mam problem
Od wczoraj boli mnie w udach z przodu. Jest to rwący ból. Pojawił się rano po nocy i tak utrzymuje się do dzisiaj. Nie uprawialam żadnego sportu ani nie miałam wysiłku fizycznego. Gdy chodzę bol jest mniejszy. Najgorzej jest gdy siedzę i leżę.Jest to bardzo mocny rwący bol.
Przez internet nie powinno się diagnozować. Pasuje zrobić kilka testów. Proszę spróbować wykonać test Mackiewicza . Lub żeby ktoś pomógł może leży teście . Rzadko się zdarza obustronna rwa udowa ale warto sprawdzić . Jeżeli test będzie pozytywny - poczujesz ból, który Ci towarzyszy . W razie braku prowokacji proszę pisać bezpośrednio . Pozdrawiam

Być może zrobił się przykurcz zgieciowy od dłuższego siedzenia czy innej czynności. Proszę spróbować usiąść tzw. siadem na piętach ze złączonymi kolanami. Jeśli już ciągnie wytrzymać troche w pozycji, wstać rozchodzić i powtórzyć kilka razy. Jeśli ciągnięcie się zmniejszy to podczas siadu zwiększac wychylenie poprzez podpór z tyłu najpierw na rękach a pogłębiając rozciąganie na przedramionach. W przypadku bardzo silnego bólu już na początku - nie wykonywać. Jeśli uda się zastosować moją potadę i coś pomoże to proszę o informację. Będzie mi miło, że trafiłam na odległość i pomogłam pozbyć się dyskomfortu.
Witam, objawy o których Pani pisze najprawdopodobniej mają charakter płynowy (związane są z gospodarką płynową organizmu - po ludzku pisząc z hydrauliką organizmu, gdzieś może być zastój ;)) Należałoby zapytać w wywiadzie od razu czy dzieje się coś ze strony układu pokarmowego: jakieś zaparcia, wzdęcia, biegunki, objawy refluksu, problemy z układem moczowo-płciowym. Skoro nie było urazu jak Pani napisała, to nie jest podłoże przeciążeniowe, a raczej może być związane z nieprawidłową funkcją któregoś z układu. Objawy obustronne w udach świadczą o dysfunkcji w okolicach przejścia Th/L - i wszystkim co z tym regionem jest związane: narządy wewnętrzne, ich unerwienie, ukrwienie. Tam bym szukał przyczyny gdybyśmy pracowali na żywo. Oczywiście to wszystko hipotezy ze względu na kwestię "diagnozowania" przez internet. W razie czego służę pomocą :) Pozdrawiam
Przyczyną może być czynność, której Pan nie pamięta (dzieje się to bardzo często), która mogła mieć miejsce dzień lub dwa przed wystąpieniem objawów. Sprzątanie w piwnicy, praca w ogrodzie lub nawet kilka przysiadów. W ciągu następnych dni przejdzie samo. Jeśli nie przejdzie to proszę skorzystać z konsultacji telefonicznej.