Mam stwierdzona entezopatie badania zrobilem na wlasna reke poniewaz lekarze z NFZ dawali mi tylko t

8 odpowiedzi
Mam stwierdzona entezopatie badania zrobilem na wlasna reke poniewaz lekarze z NFZ dawali mi tylko tabletki przeciwbolowe. Dodam ze lekarze spławiali mnie 3/4 lata ok. i moje pytanie czy wyjde z tego po samych masażach czy bedzie potrzebna operacja juz? dodam rowniez ze rokowania wedlug mnie sa slabe poniewaz boli jeszcze bardziej
W takich przypadkach najlepsze efekty daje trening hsrt (ciężki wolny trening oporowy) lub trening ekscentryczny. Działanie masażu i stretchingu jest słabsze.

Dzień dobry.
Jakiej okolicy dotyczy entezopatia?
Operacja zazwyczaj potrzebna jest w 0.5%przypadków.
Prosimy o więcej informacji.
Entezopatia czego? Za mało informacji, aby cokolwiek doradzić i trzeba by było.przebadać Pana funkcjonalnie podczas wizyty fizjoterapeutycznej. Pozdrawiam!
Przy enrezopatiach bardzo pomocny bywa również głęboki masaż poprzeczny przyczepie ściągniętych, warto zaznaczyć czego jest to entezopatia????
Jak zaznaczyli koledzy powyżej, ważne czego entezopatia? Niestety zazwyczaj im problem dłużej trwa tym dłużej się go leczy. Aby osiągnąć poprawę, najpierw trzeba zredukować czynności i obciążenia które wywołują ból, wprowadzić terapie danej okolicy w połączeniu z odpowiednio dobrany treningiem ekscentrycznym o wzrastającym obciążeniu.
Witam, bardzo ważne jest napisanie której struktury dotyczy ta entezopatia. Ponieważ samo leczenie entezopatii zależy od okolicy, częstości przeciążenia i używania danej części ciała. Statystycznie w entezopatiach różnego rodzaju dobre wyniki daje terapia manualna połączona z zabiegami "suchego igłowania" oraz treningiem uwzględniającym wzmacnianie danej struktury oraz jej rozciągnięcia. Oczywiście czas na wyleczenie jest różny w zależności tak jak napisałem od wielu czynników jak: lokalizacja entezopatii, częstość przeciążenia, czynności dnia codziennego itp.
Myślę, że najlepszym dla Pana rozwiązaniem będzie udanie się do zaufanego fizjoterapeuty i ocenę przez niego możliwości leczenia.
Pozdrawiam Jarosław Komosa
Fizjoterapeuta
Entezopatie ale czego ?
Dzień Dobry, czego dotyczy entezopatia ?