Po traningach bolą mnie stawy (kolana, łokcie) lub jakby "pykają" w trakcie ćwiczeń czy mogę sięgać

9 odpowiedzi
Po traningach bolą mnie stawy (kolana, łokcie) lub jakby "pykają" w trakcie ćwiczeń czy mogę sięgać po suplementy diety z kolagenem mając 16 lat?
Można to zrobić jeśli nie ma Pan przeciwwskazań. Jednak warto może zweryfikować poprawność wykonywania ćwiczeń i równowagę napięć w ciele które mogą prowadzić do powyższych objawów.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Problem nie musi być związany z kolagenem może w ciele występują duże dysbalanse mięśniowe lub brak odpowiedniej mobilność.
Dobra dieta oraz odpowieni trening powinny pomóc.
Nie wiem co znaczy sprawdzic dysbalanse mięśniowe bo jest to hipoteza bez dowodów. Wiem natomiast, żebraków suplementy nie maja udowodnionego działania w porównaniu do grup kontrolnych i placebo. Uważam, że nie warto. Zdecydowanie popracować nad elastycznością tkanek miękkich(Rozciąganie) i poprawnoscia wykonywania ćwiczeń. Pozdrawiam
Ból i ,,pykanie" czyli zjawisko kawitacji, może wskazywać na zaburzenie ciśnienia panującego w stawach, przez co region nie jest w stanie pozbyć się produktów przemiany materii, oraz odpowiednio się odżywiać. Prowadzi to do występowania mikro-stanów zapalnych, a w przyszlosci moze rzutować na wystepowanie poważniejszych dysfunkcji typu: urazy łąkotek, czy więzadeł. Sama suplementacja wydaje się nie mieć sensu w tej sytuacji. Polecam udać się na wizytę do osteopaty, który Panią zbada i zastosuje leczenie skierowane na wyrównanie rzeczonego ciśnienia.
Uważam, ze należy przyjrzeć się poprawności wykonywanych ćwiczeń. Być może wykonywany wysiłek jest zbyt duży, albo obciążenie nie odpowiednie do warunków fizycznych. Klikania w stawach mogą być związane z kondycją aparatu więzadłowo-mięśniowego danego stawu. Nie jestem zwolenniczką suplementów. Lepsze są jednak leki, które mają konkretne badania. Wydaję mi Się również, że za chrząstkę stawową bardziej odpowiada chondroityna, a kolagen jest lepszy iniekcjach dostawowych.W tym wypadku jednak skupiłabym się na technice ćwiczeń. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zamiast suplementów proponuje kombinacje żelatyny spożywczej z vit C w formie drinków przed ćwiczeniami będę wspomagały tworzenie włókien kolagenowych.
Pozdrawiam
Tak jak koledzy wyżej pisali w tym wieku raczej sensu nie ma. Po pierwsze należy sprawdzić czy masz prawidłowe zakresy ruchomości w stawach. Dla przykładu jeżeli będziesz mieć ograniczenie ruchomości w stawie barkowym np rotacji to zmuszasz mięśnie kończyny górnej do nieprawidłowej pracy przez co mogą występować siły ścinajace , które doprowadza do zbyt mocnego działania a to spowoduje Zaburzenie biomechaniki stawów „po drodze „ np do łokcia co się często zdarza . Technika musi być poprawna to następna sprawa. Najlepiej odwiedzić fizjoterapeutę, który dodatkowo jest trenerem personalnym lub zajmuje się osobami ćwiczącymi np na siłowni .
Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Zweryfikuje, gdzie jest problem. Czy w Twoim układzie ruchu, czy w poprawności wykonywanych ćwiczeń. Pozdrawiam!
Zgadzam się z odpowiedziami pani Anny Bogusz-Tomczak i pana Karola Filipa

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.