W lipcu miałem wypadek komunikacyjny, miałem poważnie słuczoną prawą nogę, stłuczone kolano i staw s

5 odpowiedzi
W lipcu miałem wypadek komunikacyjny, miałem poważnie słuczoną prawą nogę, stłuczone kolano i staw skokowy, w marcu miałem rozpocząć rehabilitację, ale z wiadomych względów została odwołana i nie wiadomo jaki teraz bedzie jej termin, obecnie ćwiczę nogę w pozycji lezącej podnosząc nogę i jednocześnie zginając ją w kolanie, ćwiczę ją 5-6 razy dziennie po 5-7 serii po 5-6 powtórzeń, do tego chodzę na spacery, chodzę na spacery po 2-3 razy, każdy spacer trwa 30-45 minu.

Czy mogliby Państwo polecić mi jeszcze jakieś ćwiczenia, które bym mógł wykonywać w domu w oczekiwaniu na rehabilitację?
Dobranie ćwiczeń wymaga konsultacji przynajmniej telefonicznej. Można jednak samemu ułożyć plan, kierując się zasadą progresji obciążeń: stopniowo i stale zwiększać obciążenie. Ćwiczenia powinny być bardzo intensywne i prowadzić do zmęczenia ale nie bólu. Proszę poszukać techniki wykonywania następujących ćwiczeń:
- przysiad
- spacer farmera
- burpee (padnij-powstań)
- skip A (bieg z wysoko unoszonymi kolanami) po schodach w górę

Niestety zapomniał Pan napisać najważniejszej rzeczy. Czyli z czym jest problem? Czy mogą Pana boli, jeśli tak, to kiedy?; czy może pojawiają się nawracające opuchnięcia nogi?; czy zauważył Pan sztywność w tej nodze?

Nie znając odpowiedzi na powyższe i inne pytania, nie da się doradzić konkretnych, celowanych ćwiczeń.

Natomiast...
Każda bezpieczna aktywność fizyczna, będzie korzystnie wpływała na regenerację kończyny. Rower stacjonarny, delikatne rozciąganie mięśni, spacery/szybkie spacery, przysiady, wspięcia na palce, chód na palcach z asekuracją ściany lub innego domownika.

W razie pytań, jestem dostępny.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
mgr fizjoterapii Mateusz Stec
Dzień dobry, zapraszam do skorzystania z opcji konsultacji online, do której potrzebuje Pan stabilnego łącza internetowego oraz komputera z kamerką.
Proszę o odp. czy jest Pan zainteresowany wtedy wyślę ofertę.
Witam
Zapraszam na konsultację online po wywiadzie, dokładnie powiem i pokaże co robić w formie terapii w domu.
Pozdrawiam z Poznania
Wiktoria Kolecka Gałka
Proszę najpierw skonsultować się z fizjoterapeutą, aby dokładnie zapoznał się z Pańskim stanem oraz dobrał i wytłumaczył ćwiczenia. Pozdrawiam!