dr

Piotr Ślifirczyk

verifiedCreated with Sketch.

Neurolog, Biegły sądowy

70 opinii +dodaj

Lekarz, specjalista neurolog. Wieloletnie doświadczenie szpitalne i ambulatoryjne. Pełnił funkcję zastępcy ordynatora, kierownika przychodni, kierownika medycznego, dyrektora medycznego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
70 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • U
  Lokalizacja: Gabinet WarszawaUsługa: konsultacje neurologiczne

  Serdecznie polecam. Lekarz dokładny, uprzejmy, przeznacza dla pacjenta bardzo dużo czasu, poradzi nie tylko z zakresu neurologii, ale spojrzy też na wyniki całościowo.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny CentrumUsługa: konsultacja neurologiczna 30 min

  Bardzo kompetentny lekarz, robi szczegółowy wywiad i odpowiada na wszystkie pytania. Ma też bardzo dobre podejście do pacjenta. Szczerze polec wizytę u tego lekarza.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet WarszawaUsługa: konsultacja neurologa 30 min

  Podejście doktora Ślifirczyka do pacjenta jest bardzo profesjonale. Podczas wizyty, doktor z dużą uwagą wysłuchuje pacjenta, zadaje dodatkowe pytania oraz przeprowadza dokładne badania neurologiczne. Zleca przeprowadzenie dodatkowych badań w celu pełnego zdiagnozowania problemu z którym zgłasza się pacjent. Jest do dyspozycji pacjenta poprzez cały czas diagnostyki i leczenia. Poza tym doktor Ślifirczyk jest miły i otwarty. Polecam konsultacje u doktora.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny CentrumUsługa: torbiel szyszynki

  Bardzo miły solidny Pan. Zbadał mnie pod każdym kątem, określił mój stan i zarys choroby. Troszkę mnie uspokoił . Poświęcił tyle czasu ile potrzeba to była moja pierwsza wizyta ale Pan doktor sprawił na mnie pozytywne wrażenie. czekają mnie dalsze konsultacje. Polecam szczerze.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny Ożarów MazowieckiUsługa: ból kręgosłupa szyjnego

  Moja pierwsza wizyta u P. Doktora przeszła najśmielsze oczekiwania . Pan doktor przeprosził za opóźnioną wizytę (nigdy u żadnego lekarza z czmś takim się nie spotkałam ) .Po wysłuchaniu powodu mojej wizyty i zbadaniu mnie ,P. Doktor wszystko mi dokładnie wytłumaczył a nawet narysował .Przesympatyczny człowiek ,szacunek do pacjęta i uśmiech na twarzy
  Polecam z czystym sumieniem

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor Ślifirczyk, neurolog, który wreszcie zaproponował konkretną metodę leczenia, przyjmowanie leków, stałą kontrolę nad chorobą. Dołączając do tego dokładny wywiad jaki przeprowadził podczas każdego ze spotkań, jest to prawdziwie, lekarz godny zaufania. Dla każdego pacjenta poświęca tyle czasu ile potrzeba, aby podjąć decyzję w sprawie leczenia i zachowania pacjenta podczas objawów.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta bez ograniczeń czasowych, badania neurologiczne dokładne. Zlecone badania dodatkowe niewątpliwie pozwolą postawić diagnozę i wdrożyć prawidłowe leczenie. Polecam każdemu, kto potrzebuje pomocy lekarza o tej specjalności.

 • Z
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny Ożarów MazowieckiUsługa: konsultacja neurologa 30 min

  Byłam u Pana doktora poraz drugi na wizycie. Wszyscy którzy potrzebują zainteresowania problemem pacjenta oraz obszernym udzieleniem informacji o stanie zdrowia gorąco polecam pana doktora. Jeszcze nigdzie nie czułam się tak bezpiecznie mimo dolegliwości . To człowiek ogromnego serca. Wychodząc z gabinetu nie mamy dodatkowych pytań. Wizyta jest omówiona w najdrobniejszym szczególe. Czas poświęcony pacjentowi jest taki jaki jest potrzebny a nie tyle ile powinno przysługiwać. Polecam gorąco . Ocena najwyzsza

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny Ożarów Mazowiecki

  byłem na wizycie kontrolnej żeby pokazać wyniki po pobycie w szpitalu ...w szpitalu oprócz wypisu nie dostałem nic , żadnej informacji co dalej , skierowań itd.Rozumiem trochę że dużo pacjentów i mało czasu ale....właśnie....; A P. Piotr to lekarz moim zdaniem bardzo kompetentny wszystko mi wyjaśnił , zbadał i wypisał zalecenia co dalej robić a mój lekarz rodzinny w całości jego poparł ,. . Ja jestem zadowolony z wizyty / byłbym bardziej jakby wszystko było ze zdrowiem ok. (: /, ale osobiście polecam tego lekarza każdemu...

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurologiczny Ożarów MazowieckiUsługa: konsultacja neurologa 30 min

  Genialny specjalista. Nigdy nie zostawi człowieka z jego problemem zdrowotnym, jaki on by nie był. Wnikliwy, skrupulatny i bardzo kompetentny. Leczę się u niego długo i nie wyobrażam sobie innego lekarza. Polecam !!!

Pytania pacjentów (25)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Gdzie mogę dostać skierowanie na TK kręgosłupa lędźwiowego na kasę chorych w rejonie Zgorzelca

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr Piotr Ślifirczyk

  Skierowanie w zakresie NFZ na badanie TK kręgosłupa lędźwiowego, o ile jest takie wskazanie, powinien wydać lekarz specjalista z poradni specjalistycznej (najpewniej ortopedycznej lub neurologicznej). Możliwości wykonania badania w danej lokalizacji można zweryfikować na stronie lub na infolinii NFZ.

 • Mam 40 lat Od pewnego czasu pobolewala mnie głowa A od paru dni chodzę cały czas poddenerwowana miewam podwyższony puls 93 byłam na pogotowiu robiono mi ekg wynik w pożądku lekarz przepisał mi tabletki uspokajające hydroxizinum biorę po dwie na dzień. Gdy rano wstanę cała się trzesę mięśnie napięte.Odsuwam myśl że to może być na tle nerwowym chciałabym wrócić do normalnego życia.Gdzie się udać po poradę dlaczego tak się dzieje

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr Piotr Ślifirczyk

  Biorąc pod uwagę wskazane objawy - bóle głowy, poddenerwowanie, tachykardia, uczucie trzęsących się i napiętych mięśni rano wydaje mi się, że neurolog jest najbardziej odpowiednią osobą do pokierowania dalszej diagnostyki. Przypuszczam, że w trakcie różnicowania objawów wskazane będzie także wykonania badań laboratoryjnych krwi. W tym wypadku badania mógłby zlecić lekarz neurolog lub także lekarz pierwszego kontaktu/lekarz internista.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz, specjalista neurolog. Wieloletnie doświadczenie szpitalne i ambulatoryjne. Pełnił funkcję zastępcy ordynatora, kierownika przychodni, kierownika medycznego, dyrektora medycznego w różnych placówkach. Diagnostyka i leczenie neurologiczne oraz leczenie bólu zgodnie z zasadami EBM (medycyny opartej na faktach). Biegły lekarz sądowy w zakresie specjalizacji z neurologii z kilkuletnim doświadczeniem orzeczniczym.

Specjalizacje

 • Neurologia

Ukończone szkoły

 • II Wydzia Lekarski Akademia Medyczna w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

 • Botoks - nowy sposób na migrenę? [wywiad dla magazynu Elle]
 • Demencja Św. Mikołaja. Niezwykła kampania w walce z Alzheimerem [wywiad w TVN24 Bis]

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Rektora Akademii Medycznej w Warszawie