dr n. med.

Monika Hyper-Ochalik

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Psychoterapeuta

6 opinii +dodaj

Drodzy pacjenci lekarką jestem od 2001 roku, kiedy to ukończyłam studia medyczne na Uniwersytecie medycznym w Katowicach, od 2006 roku posiadam tytuł doktora nauk medycznych. W 2009… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: Monika OchalikUsługa: Depresja

  Długo czekałam na moment, aby dokonać tego wpisu. Chciałam być szczera i żeby wpis był poparty faktami. Leczyłam się na depresję od trzech lat. Najpierw przed ponad rok u innego lekarza, który owszem też chciał pomóc, ale był dla mnie mało przekonywujący. Do Pani Doktor trafiłam na terapię przypadkowo i od tamtego czasu, jest to już moja lekarka, a leczenie ruszyło " z kopyta". To dzięki niej jestem teraz zdrowa, tak się czuje:). Pani Doktor dobrała mi lekarstwa, które postawiły mnie na nogi, potem skierowała na psychoterapię. Pani Monika jest psychiatrą z niesamowitą intuicją. Jeśli jej się zaufa i ma się chęć wyzdrowienia to z Panią Doktor to się uda. Sugestie Pani Doktor mogą czasem zaskoczyć, ale trzeba się nad nimi pochylić i przeanalizować. Wszystko co mówi nam Pani Doktor to dla naszego dobra, chociaż czasem wydaje się, że jest to nie po naszej myśli. Dzisiaj nie biorę żadnych leków, śpię w nocy a wizyty u Pani Doktor są już niepotrzebne..., aczkolwiek mimo wszystko je lubiłam , bo zawsze po nich czułam się dobrze. Szczerze polecam dr. Monikę Hyper-Ochalik.

  Monika Hyper-Ochalik2018-07-22

  Dziękuję.
  Ma Pani rację, terapia jest dobra, kiedy jest prawdziwa.
  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję osiągnięcia celu.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzetelna lekarka, potrafi podejść porządnie nawet do małych problemów. W końcu przespałam noc i mogłam zregenerować siły bardzo dziękuję za wszystko.

  Monika Hyper-Ochalik2017-12-05

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 • D
  Lokalizacja: Monika Ochalik

  Trafiłam przypadkowo. Z internetu. Jednak ktoś czuwa nad moją osobą, bo lepiej nie mogłam trafić. Powrót znad krawędzi trwał dwa lata. Najpierw wizyty w gabinecie i leki, później, jak byłam już gotowa - psychoterapia. Pani doktor jest osobą wyjątkową głównie przez to, że oczywiście oprócz swojej ogromnej wiedzy i profesjonalizmu, widzi po drugiej stronie osobę, człowieka, któremu towarzyszy w dostrzeżeniu i rozwiązaniu problemu i zrozumieniu samego siebie. Nie naucza, nie poucza i sprzedaje gotowych rozwiązań. No i inteligencja, chylę czoła. Rozmowa to przyjemność. Dziękuję jeszcze raz i wracam żyć. Daria

  Monika Hyper-Ochalik2017-09-27

  Pięknie dziękuję i pozdrawiam.

 • Z
  Lokalizacja: Monika Ochalik

  Na pierwszej wizycie gdzie było to 4 lata temu Pani dr. Monika poświęciła mi dużo czasu i uwagi, uważnie wysłuchała wszystkiego co mnie męczy. Bardzo cieszę się, że poznałam Panią Doktor w swoim życiu. Miły i przytulny gabinet, a także uśmiechnięta i przyjazna Pani Doktor już na wejściu dały mi poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zawsze celne, chodź taktowne pytania, dawka humoru właściwa do sytuacji,oraz ogromna wiedza, profesjonalizm i poczucie, że znajduję się we właściwych rękach, sprawiły, że każda wizyta u Pani Doktor to moje "małe święto" Pani Monika jest bardzo ciepłą osobą, ma bardzo dużo empatii, niesamowitą łatwość w nawiązywaniu kontaktu sprawiają, że wizyta u Psychiatry nie jest stresująca. Lekarz z powołania, inteligentna, wyrozumiała i poszukująca przyczyn i możliwości wyleczenia. Pani Doktor z pewnością zasługuje na uznanie i polecam Ją z całego serca każdemu, kto zagubiony oraz zrezygnowany szuka pomocy. Warto przemóc się i spróbować, bo jest to Lekarz przede wszystkim skuteczny. U Pani Doktor Moniki leczę się już dłuższy czas i nie zamieniłabym Jej na żadnego innego specjalistę. Poza tym Pani Doktor jest też znakomitym, profesjonalnym psychoterapeutą czego mogłam także doświadczyć :) Oby więcej takich Lekarzy i terapeutów z powołania. Pozdrawiam gorąco Marlena.

  Monika Hyper-Ochalik2017-08-09

  Dziękuję i pozdrawiam.

 • Lokalizacja: Monika Ochalik

  U Pani doktor leczę się od około półtora roku. Pani doktor jest człowiekiem bardzo spokojnym, słuchającym i myślącym. Nie ignoruje pacjenta, nie patrzy na zegarek podczas wizyty. W umówione dni można dzwonić do Pani doktor, aby porozmawiać o ewentualnych problemach w trakcie brania leków. Spokojnie tłumaczy co zrobić i jak się w danej sytuacji zachować. Gdyby nie ona, teraz byłbym strzępkiem człowieka. Z każdym kolejnym miesiącem leczenia czuję się coraz lepiej. Wraca pogoda ducha i perspektywa na lepsze jutro. Jestem jej dozgonnym dłużnikiem za przywrócenie mnie do "życia" sprzed choroby. Nadmieniam jeszcze że wcześniej próbowałem leczyć się u innych lekarzy , ale nie tylko nie pomogli , ale nawet nie potrafili ustalić prawidłową diagnozę - pomimo różnych badań : TK głowy , MRI głowy , badanie błędników i wiele innych… Mogę z czystym sumieniem polecić Dr Monikę każdemu który potrzebuje pomocy naprawdę dobrego, uczciwego lekarza. Szkoda tylko że Ona jest jedna , a nas chorych dużo .
  W mojej ocenie to bardzo dobry fachowiec.

  Monika Hyper-Ochalik2017-08-09

  Dziękuję i pozdrawiam.

 • K
  Lokalizacja: Monika Ochalik

  Polecam dr Monikę. Posiada bardzo duże kompetencje. Pacjent czuje się przy niej wysłuchany i zrozumiały. Pani Monika widzi w swoim pacjencie, który jest w gabinecie, nie "kolejny przypadek medyczny", ale człowieka, który ma problem. Dzięki Pani Monice wierzę, że ktoś może pomóc w cierpieniu - jakim jest ból psychiczny.

  Monika Hyper-Ochalik2017-08-09

  Dziękuję i pozdrawiam.

Pytania pacjentów (20)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Drodzy pacjenci lekarką jestem od 2001 roku, kiedy to ukończyłam studia medyczne na Uniwersytecie medycznym w Katowicach, od 2006 roku posiadam tytuł doktora nauk medycznych.
  W 2009 roku zdobyłam tytuł specjalistki Psychiatry.
  Jednak moją największą pasją jest wspieranie Was poprzez psychoterapię.
  Naukę tej fascynującej dziedziny rozpoczęłam w 2005 roku i kontynuuje do dzisiaj. Aby zapewnić Państwu jak najlepszą opiekę, szkolę się u superwizora.
  Przez kilkanaście lat zdobywałam doświadczenie medyczne w poradniach zdrowia psychicznego, oraz na oddziale Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach.
  W moim życiorysie zawodowym mam okres pięcioletniego kierowania oddziałem dziennym psychogeriatrycznym, oraz pracę środowiskową, co zostało uwieńczone zdobyciem certyfikatu psychiatry środowiskowego.
  Zapraszam do mojego gabinetu w poniedziałki na konsultacje psychiatryczne, oraz w czwartki na wizyty psychoterapeutyczne. Leczenie w postaci oddziaływań psychoterapeutycznych odbywa się po wcześniejszym badaniu kwalifikacyjnym w poniedziałki.
  Pozdrawiam Wasza Psychiatra.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Edukacja

 • Sląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie

Znajomość języków

 • angielski