Adresy (2)

św. Mikołaja 56/57 pokój 309, Stare Miasto, Wrocław, Stare Miasto, Wrocław
Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Przelew na konto

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna • 120 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta) • 120 zł

Psychoterapia poznawczo-behawioralna • 120 zł +1 więcej

Psychoterapia indywidualna • 120 zł


Przyjmuję: dorosłych

Sposób płatności: Przelew na konto

Zapłacisz podczas umawiania konsultacji online. Czekamy na Twoją płatność 30 minut – jeśli w tym czasie nie zostanie zrealizowana, będziemy musieli odwołać Twoją rezerwację.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

Zapoznaj się z polityką odwołań i zwrotów.


Inne narzędzia do konsultacji wideo:
1. Konsultacje on-line odbywają się poprzez komunikator internetowy Skype<br/>
2. Po umówieniu konsultacji on-line proszę o dodanie mnie do kontaktów w Skype i przesłanie wiadomości. Moja nazwa użytkownika to live:michal.grasza_1<br/>
3. Przed wizytą proszę dokonanie opłaty, przelewając *** zł na konto numer: 17 **** **** **** **** **** **** i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres ***********************
4. To wszytko. Dziękuję za zaufanie !* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


Moje doświadczenie

O mnie

Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie, Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Depresja
 • Zaburzenia lękowe
 • Niskie poczucie własnej wartości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej CBT Edu
 • Szkoła Trenerów Biznesu &#34;Moderator&#34;

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Filmy


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


120 zł

Konsultacje Online


Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)


św. Mikołaja 56/57 pokój 309, Stare Miasto, Wrocław, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej


120 zł

Konsultacje Online


Psychoterapia poznawczo-behawioralna


św. Mikołaja 56/57 pokój 309, Stare Miasto, Wrocław, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej


120 zł

Konsultacje Online

Pozostałe usługi

Psychoterapia indywidualna


120 zł

Konsultacje Online

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
44 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Konsultacje Online Psychoterapia poznawczo-behawioralna

W trakcie około półrocznej terapii Pan Michał dał się poznać jako rzetelny, cierpliwy i życzliwy terapeuta. Prowadzone przez Pana Michała sesje miały ustrukturyzowany, schematyczny charakter, który jednak w miarę potrzeb, był płynnie adaptowany do kondycji emocjonalnej pacjenta. Atmosfera sesji była profesjonalna, niemniej jednocześnie swobodna, a gdy sytuacja temu sprzyjała, ze strony pana Michała można było liczyć na zdrową dozę luzu i humoru. Pan Michał dbał o czytelne wytłumaczenie założeń terapii kognitywno-behawioralnej oraz proponowanych strategii przezwyciężania problemów, co pozwoliło mi zbudować zaufanie do stosowanych metod terapeutycznych. Przełożyło się to na motywację do walki ze złymi nawykami myślowymi i w efekcie wywarło pozytywny wpływ na mój nastój i jakość życia.

Polecam serdecznie!


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Konsultacje Online psychoterapia indywidualna

Pan Michał jest świetnym psychoterapeutą i serdecznym człowiekiem. Sesje były prowadzone w sposób profesjonalny, według ustalonego planu. Atmosfera była swobodna, ponieważ Pan Michał oprócz ogromnej wiedzy, posiada również świetne poczucie humoru. Pan Michał zadaje trafne pytania, porusza określone obszary życia by dotrzeć do sedna problemu. Psychoterapia przyniosła zamierzony efekt szybciej niż się tego spodziewałam. A z takim "zmienionym myśleniem" żyję się o wiele lepiej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam!


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Chodzilem na spotkania do Pana Michala prawie caly rok, i moge z latwoscia powiedziec ze to jest najlepszy psychoterapeta do jakiego chodzilem. Mialem bardzo ciezki przypadek leku spolecznego. To jest jedyna osoba ktora mi byla w stanie pomoc a chodzilem juz do 5 innych psychoterapeutow w przeszlosci. Podczas spotkania panuje bardzo przyjemna atmosfera , nie czulem sie az tak zdenerwowany i to mi pomagalo bardziej sie otworzyc przed kims. Pan michal uwaznie sluchal , i stosowal bardzo efektowne metody ktore pomogly osiagnac mi rezultaty szybko. Bardzo polecam pana Michala i jezeli tez masz lek spoleczny, to prosze uwierzyc mi na slowo, ze to jest najlepsza osoba ktora moze ci pomoc. Bardzo dziekuje panie michale, pomogl mi pan odmienic moje zycie na lepsze :) Bede wdzieczny do konca zycia.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Pan Michał Grasza jest najlepszym terapeutą, z jakim miałam okazję pracować; już krótkoterminowa terapia poznawczo-behawioralna z nim pomogła mi bardziej niż ponadroczna terapia psychodynamiczna. Jeśli ktoś nie zauważa wymiernych efektów i nie odnajduje się w długoterminowych terapiach opartych na psychoanalizie, metoda w ramach której pracuje Pan Michał Grasza może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że Pan Michał jest konkretny, bystry, przenikliwie inteligentny i – co równie ważne – ma poczucie humoru. Wszystko to pomaga mu szybko reagować i nadążać/podążać za pacjentem. Podczas sesji nie ma tematów tabu i panuje bardzo dobra, zdrowa, przyjemna, bezpretensjonalna atmosfera. To co było dla mnie najcenniejsze, to dialog, skupienie oraz bardzo aktywna praca terapeuty – czas każdej sesji był wykorzystany do maksimum. Wszystko to stanowiło miłą odmianę po terapii psychodynamicznej, która często nie miała ram i sprowadzała się do moich monologów. Polecam z pełnym przekonaniem!


G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacje Online

Pana Michała mogę polecić z czystym sumieniem. Byłam w terapii już u kilku psychologów/psychoterapeutów i nie potrafili mi pomóc, z Panem Michałem wreszcie udało mi się nie tylko uchwycić sedno moich problemów, zrozumieć emocje, ale też porprawić jakość życia. Skończyły się moje ataki paniki i problemy ze snem. Pan Michał od początku wzbudza zaufanie, bardzo dobrze się z nim rozmawia, dzięki czemu łatwo się otrworzyć i być szczerym. Przez całe lata swojego życia usiłowałam się „nie przejmować” a po rozmowach z Panem Michałem wreszcie udało mi się wprowadzić to w życie – myślałam już że to niemożliwe... Myślę że jeszcze sporo pracy przede mną ale teraz mam narzędzia którymi mogę się posłużyć - a gdyby była taka potrzeba - wrócić po pomoc. Odpowiadał mi też ustrukturyzowany sposób prowadzenia terapii, cały czas miałam wrażenie że Pan Michał panuje nad sytuacją, ma plan, wie do czego rozmowy zmierzają i nie jest to strata czasu. Bardzo dziękuję i polecam!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Pan Michał pomógł mi w bardzo ciężkim okresie mojego życia. Dzięki jego profesjonalizmowi oraz bardzo dobremu podejściu do pacjenta udało mi się w bardzo krótkim czasie powrócić do równowagi. Pan Michał bardzo dobrze rozumiał moje problemy i potrzeby. Spotkania prowadził cierpliwie i z pełną uwagą. Dzięki swojemu podejściu, swoim metodom pracy z pacjentem i dzięki dużej wiedzy sesje dawały mi dużo energii i spokoju. Pana Michała mogę polecić każdemu.


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Cieszę się, że trafiłam do Pana. Pomógł mi Pan zrozumieć moje emocje i pogodzić się z sytuacjami na które nie ma się wpływu. Wizyty były dobrym i owocnym doświadczeniem. Pan Michał ma pełne empatii podejście i dysponuje szeroką wiedzą. Potrafi pomóc.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Do p. Michała chodziłam na terapię przez około pół roku i cieszę się, że nie spędziłam na niej ani minuty dłużej. Podczas pracy ze mną p. Michał nie potrafił zrozumieć i wytłumaczyć mi mojej wysokiej wrażliwości i nadał etykietę zaburzenia, w którą w końcu sama uwierzyłam. Nie rozumiał moich emocji, błędnie interpretował zdarzenia z mojej przeszłości. Za to ja jako osoba empatyczna przejmowałam jego niezadowolenie i inne trudne emocje, w dodatku brałam całą winę za tę nieudaną relację na siebie. Terapia była prowadzona bardzo schematyczne. Na początek pytanie o samopoczucie w skali od 1 do 10 (do dziś nie odkryłam po co), a na końcu o wnioski z sesji, można było się poczuć prawie jak w szkole. P. Michał był empatyczny, miły i wyrozumiały, dzięki czemu łatwo zdobył moje zaufanie. Niestety gdy jego metody terapeutyczne nie działały, tracił on cierpliwość i swoją mocną reakcją wzmacniał wrażenie, że jestem ciężko zaburzona i nic mi nie pomoże. Moje problemy były traktowane jak wyzwanie i zadania do odhaczenia. Jednak gdy coś nie szło zgodnie z planem p. Michała, włączały mu sie jego własne nieadaptacyjne schematy, mające na mnie destrukcyjny wpływ. Wielokrotnie wychodziłam rozbita z sesji, terapia wzmocniła mi stany depresyjne, które p. Michał po prostu kazał mi przeżywać bez jakiegokolwiek ich zrozumienia. Na pierwszych sesjach byłam żywym emocjonalnym człowiekiem, na końcu nie potrafiłam się odezwać na sesji, tyle lęku powodowały we mnie te wizyty. Na koniec p. Michał nie potrafił zdrowo zakończyć relacji. Zamiast 1-2 sesji pożegnalnych, nagle bez uprzedzenia, zakończył terapię w połowie spotkania. Na koniec wysłał mnie też do psychiatry, zrzucając brak własnej kompetencji na mój lęk, który zresztą sam powodował. Ponadto zawiesił terapię w ciężkim dla mnie momencie. Dokładnie wtedy gdy byłam ofiarą przemocy emocjonanej własnego partnera. Na szczęście znalazłam inną terapeutkę, która dała mi dużo wsparcia i pomogła w najtrudniejszych momentach. Za to pan Michał swoimi metodami jedynie wzmacniał we mnie poczucie bycia osobą ciężko zaburzoną. A ja nigdy nią nie byłam, to tylko moja intuicja szalała, bo żyłam pod jednym dachem z osobą, która mnie celowo i podstępnie wyniszczała. I takich osób dziś już unikam.

mgr Michał Grasza

Szanowna Pani,

1. W terapii CBT terapeuta określa problem pacjenta w kategoriach jednego z zaburzeń opisanych w klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (DSM5) lub Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10). Nie zrobiłem tego, by „nadać Pani etykietę zaburzenia”, tylko aby dobrać odpowiedni dla Pani problemu protokół leczenia.

2. Schematyczność sesji terapeutycznych jest standardem terapii CBT - każda sesja ma swoją powtarzalną strukturę, a jej brak jest błędem w sztuce.

3. Stałe elementy sesji to min. kontrola samopoczucia pacjenta. Terapeuta prosi o określenie samopoczucia na skali 0-10, aby móc obserwować zmiany w samopoczuciu na przestrzeni kolejnych sesji oraz, jeśli to konieczne, modyfikować plan terapii.

4.Dziękuję, że zauważyła Pani to, że byłem empatyczny, miły i wyrozumiały. To dla mnie ważne.

5. W terapii CBT kluczowym czynnikiem odpowiadającym za postęp w leczeniu jest aktywne uczestnictwo pacjenta w terapii. Jeżeli go brakuje, proces terapeutyczny nie zachodzi i kontynuowanie pracy nie jest możliwe. W tych okolicznościach poinformowałem Panią, że nie jestem w stanie Pani pomóc.

6. 1-2 sesje pożegnalne faktycznie obowiązują, tyle że w sytuacji gdy proces terapeutyczny zmierza ku końcowi, a nie gdy dzieje się sytuacja opisana w punkcie 5.

7.W sytuacji, gdy silny lęk uniemożliwia pacjentowi aktywne uczestnictwo w terapii, wskazana jest konsultacja psychiatryczna w celu włącznie farmakoterapii, która pozwoli na obniżenie lęku- do poziomu umożliwiającego dalszą pracę.

8.Zadaniem terapeuty jest konfrontowanie pacjenta z jego bolesnymi doświadczeniami, z zachowaniem delikatności i wrażliwości na jego cierpienie. Wzmacnianie unikania doświadczania trudnych przeżyć byłoby podtrzymywaniem jednej z przyczyn problemu, a co za tym idzie- byłoby działaniem na szkodę pacjenta.

9. Proszę mi wierzyć, że zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby Pani pomóc. Przykro mi, że to okazało się niewystarczające. Cieszę się, że jest Pani w satysfakcjonującej relacji terapeutycznej. Życzę powodzenia w dalszej pracy !


E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Spotkania u Pana Michała dużo mi dały, rozmowy prowadzone w sposób otwarty i przystępny. Porady skuteczne, przyczyniły sie do mojego lepszego funkcjonowania.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej

Pan Michał już na pierwszym spotkaniu był w stanie zbudować odpowiedni poziom zaufania co pozwoliło na transparentna komunikacje w dobrej atmosferze. Kilkanaście spotkań pozwoliło mi dużo lepiej zrozumieć jakie mechanizmy wpływaja na moje emocje i zachowania i odkryć kwestie, do których nigdy nie doszedłbym sam. Każde spotkanie przebiegało w bardzo dobrej i profesjonalnej atmosferze. Z pełną odpwiedzianością mogę stwierdzić, że warto było rozpocząć psychoterapie w gabinecie Pana Michała.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

13 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam jako dziecko zachorowałam na raka. Kilka lat pózniej na weselu kuzynki zostałam zgwałcona. Mam nocne koszmary w nocy z tych dwóch trudnych dla mnie momentów. Mam wrażenie że żyję za grubą ścianą, nie potrafię sie uśmiechać, cieszyć. Moje życie jest owinięte wspomnieniami, bólem,cierpieniem. Często płaczę. Jestem po 2 próbach samobójczych.
  Nie wiem co mam zrobić, jak dalej żyć..??
  Moje życie straciło sens. Psychiatra rozpoznał jakieś PTSD-nie wiem co to takiego.
  Boję się że to choroba psychiczna.
  Powinnam się zgłosić do terapeuty by przepracować z nim te dwie traumatyczne sytuacje ale strasznie sie boję...
  a może powinnam zniknąć z tąd na zawsze..

  Dzień dobry,

  Dziękuję, że zadała Pani to pytanie - to ważne, że mimo tych strasznych doświadczeń szuka Pani pomocy i się nie poddaje. To zrozumiałe i naturalne, że bardzo się Pani boi . Z całego serca zachęcam do umówienia się choćby na jedną konsultację z terapeutą poznawczo - behawioralnym. Nie ma Pani nic do stracenia a może zyskać wiele, bo przyszłość bez cierpienia jakie Pani teraz odczuwa. Proszę dać sobie szansę i się nie poddawać. Wierzę, że znajdzie Pani terapeutę, któremu Pani zaufa i który przeprowadzi Panią przez proces powrotu do zdrowia.

  Życzę Pani sił i wiary w przyszłość bez cierpienia.

  Michał Grasza

  mgr Michał Grasza

 • Witam, cały czas się zadręczam pytaniem czy moje problemy są na tyle poważne aby zawracać głowę specjalistą...

  Pracuję jako zastępca kierownika sklepu odzieżowego, praca nie jest lekka do tego ciągle rotacje pracowników, wszystko na mojej głowie... Od dłuższego czasu tylko dom praca praca dom, a wracając do domu myślami ciągle w pracy czy ktoś nie przyniesie zwolnienia, czy nie przyjedzie prezes, czy mój dzień wolny faktycznie będzie wolny... jak widzę na telefonie że dzwonią ze sklepu mam skurcz żołądka i od razu muszę o najgorszym, czasami po prostu nie odbieram a potem do końca dnia męczą mnie myśli co się stało że dzownili. Do tego dochodzą problemy w domu, niestety w dzisiejszych czasach ciężko iść na swoje wiec mieszkam z rodzicami... pół życia ojciec pił, awantury i ciągle wypominanie że to jego, jego pieniądze to on za wszystko płaci... nigdy nikomu nie mowiłam o tym co się dzieje w domu, nawet własnemu narzeczonemu powiedziałam dopiero po 4 latach... A jakby tego wszystkiego było mało narzeczony pracuje za granicą, a ja nie potrafiąc sobie poradzić sama ze sobą często wieczorami siedzę i płacze

  Dzień dobry,

  Bardzo dziękuję za to pytanie. Wygląda na to, że Pani przeszłość i teraźniejszość pełna jest stresu i cierpienia. Tego co było już nie zmienimy, ale możemy wspólnie spróbować przywrócić lepsze samopoczucie w przyszłości. Proszę pamiętać, że gabinet terapeutyczny to miejsce gdzie w bezpiecznej atmosferze może Pani opowiedzieć o tym wszystkim czego się Pani boi, co jest bolesne i czego Pani dotychczas doświadczyła. Samo "wygadanie" się może przynieść ulgę, ale terapia to coś więcej - to wspaniała przygoda, która pozwala na poznanie przyczyn złego samopoczucia, jego stopniowa poprawa oraz zdobywanie nowych umiejętności na całe życie. Gorąco Panią zachęcam do skorzystania z pomocy terapeutycznej. Odwagi !

  Pozdrawiam serdecznie,
  Michał Grasza

  mgr Michał Grasza

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Witam Cię serdecznie drogi Pacjencie, Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Depresja
 • Zaburzenia lękowe
 • Niskie poczucie własnej wartości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej CBT Edu
 • Szkoła Trenerów Biznesu &#34;Moderator&#34;

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia

Certyfikaty


Filmy


Publikacje i artykuły

Publikacje (3)

Powiązane wyszukiwania