Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 15 lat

Konsultacja online • 220 zł

Konsultacja psychologiczna • 220 zł

Psychoterapia • 220 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 15 lat

Konsultacja online • 200 zł

Konsultacja psychologiczna • 200 zł

Psychoterapia • 200 zł +3 więcej

Interwencja kryzysowa • 200 zł

Poradnictwo psychologiczne • 200 zł

Psychoedukacja • 200 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Podwale 62a/6, Wrocław

220 zł

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA


200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie TarasyPodwale 62a/6, Wrocław

220 zł

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA


200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie TarasyPodwale 62a/6, Wrocław

220 zł

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA


200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy

Pozostałe usługi


200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy200 zł

Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat nr 1164).
W gabinecie prowadzę psychoedukację. Jestem c...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Psychologia kliniczna
  • Terapia behawioralna

Znajomość języków

  • Angielski

13 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
B
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy Psychoterapia

Zdecydowanie polecam Panią Magdę jako towarzyszkę psychoterapii. W mojej opinii osoba empatyczna, zaangażowana, okazująca zrozumienie i pomagająca w konstruktywnym rozwiązywaniu problemów. Dzięki naszej wspólnej pracy wprowadziliśmy rozwiązania, które poprawiają moją jakość życia. Stałem się osobą bardziej asertywną, o wiele lepiej radzę sobie z prokrastynacją i nauczyłem się wielu przydatnych technik z zakresu psychoedukacji. W moim przypadku pracowaliśmy ścieżką Poznawczo Behawioralną oraz Terapią Schematu. Oprócz tego doceniam elastyczność Pani Magdy w ustalaniu terminów i ewentualnych sesjach Online.

H
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny, Ul. Krakowska 88cd lok 102, Budynek Krakowskie Tarasy Psychoterapia

Pani Magdalena jest niesamowicie empatyczną i utalentowaną psychoterapeutką. Jako osoba, która wysoko ceni naukę i fakty, myślę że lepiej trafić nie mogłem. Przez całość terapii czułem się, że środki wybierane przez Panią Magdalenę są efektywne i sprawdzone. Każdy mój problem Pani Magda potrafiła rozbić na czynniki pierwsze i zaoferować różne taktyki na radzenie sobie z nim. Terapeutka potrafi z łatwością zauważyć ciąg przyczynowo skutkowy zachodzący w głowie klienta(np. jak jakieś traumatyczne przeżycia, czy problemy w relacjach mogły przyczynić się do danego utrapienia). Nigdy jednak nie odniosłem wrażenia forsowania spostrzeżeń w moją stronę, często praca polega na sugestiach w stronę klienta by mógł sam spostrzec przyczynę problemu. Oprócz profesjonalizmu dużą zaletą terapii jest silne uczucie wsparcia. Po każdej sesji czułem progres względem poprzedniej. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Magdalenę. W moim przypadku w przeciągu kilku miesięcy moje życie przestało być przepełnione lękami i zamartwieniami i nawet jeśli się pojawiają, wiem jak sobie z nimi poradzić.

U
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Na wizyty do Pani Magdaleny chodziłam z przyjemnością, jest lekarzem zaangażowanym w terapię, pełnym empatii i dobrego podejścia do pacjenta. Terapia przebiegła bardzo przyjemnie i wszystko czego się chciałam dowiedzieć zostało powiedziane. Miejsce i lekarz godni polecenia! :)


P
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Z Panią Magdaleną Oleśniewicz odbyłem ponad 50 sesji. Mocne oraz słabe strony relacji terapeutycznej z Panią Magdaleną przedstawiam poniżej.

Zalety:
1) wyraźne zaangażowanie ze strony terapeutki
2) empatia i próby zrozumienia sytuacji klienta
3) bardzo dobry poziom prowadzonych terapii w zakresie poznawczym (ugruntowanie w terapii schematu)
4) bardzo dobre posługiwanie się technikami typu "mury i mosty", pytania sokratejskie, technika pustego krzesła
5) priorytetyzowanie problemów bieżących klienta
6) wyrozumiałość (na jedną z sesji nie udało mi się dotrzeć i nie spotkałem się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami z tego powodu, a terapeutka okazała zainteresowanie sytuacją i dopytała mnie o samopoczucie)
7) dobry kontakt mailowy i telefoniczny (zmiany terminowe i godzinowe nie stanowią większego problemu jeśli grafik terapeutki na to pozwala, a w sytuacjach tego wymagających terapeutka okazywała wsparcie poprzez pocztę mailową)
8) jeśli wymaga tego sytuacja, terapeutka wydłuża czas sesji
9) obrazowe tłumaczenie zagadnień przy użyciu tablicy i zapisków tworzonych podczas sesji
10) terapeutka dzieli się pomocnymi materiałami, artykułami i filmami pomagającymi zrozumieć poruszaną problematykę
11) punktualność (sesje zawsze rozpoczynały się o czasie)
12) system rezerwacji sesji terapeutycznych oraz SMSowe przypomnienia o wizycie dzień przed spotkaniem
13) możliwość pracy zdalnej i otwartość na korzystanie z różnych cyfrowych form komunikacji

Wady:
1) bezkrytycznie zasugerowana metoda pracy behawioralnej (sugestia metody z pominięciem jej wad)
2) zasugerowanie metody, co do której terapeutka sama przyznała, że nie ma żadnej naukowej wiedzy nt. jej wpływu psychologicznego na stan klienta, a źródło informacji terapeutki o zasugerowanej mi metodzie to - jak sama stwierdziła, doświadczenia własne oraz klientów; metoda wprowadzona do terapii po konsultacji z superwizorem)
3) pominięcie szczegółowo opisanego przeze mnie, istotnego aspektu z życia (uchybienie w zakresie diagnostyki w CBT), będącego jedną z przyczyn mojej sytuacji; pominięcie tłumaczone przez terapeutkę zastosowanym nurtem poznawczo-behawioralnym (a nie psychoanalizą)
4) ograniczona wiedza prawna - terapeutka porównywała dokumentację psychologiczną do medycznej, nie miała świadomości o podziale dokumentacji psychologicznej na jawną oraz poufną, uniemożliwiła mi dostęp do dokumentacji poufnej zawierającej również moje prace własne (zważając na te aspekty, klientom zainteresowanym bezpieczeństwem swoich danych polecam korzystać z tzw. "prawa do bycia zapomnianym")
5) wymijające odpowiedzi na niektóre pytania (jeden z przykładów - zamiast uzyskania odpowiedzi na pytanie dot. uwag, oceny i kierunku terapii, uzyskałem odpowiedź, że terapeutka na bieżąco dzieli się ze mną takimi uwagami - dodaję, że mam świadomość istnienia standardu nieoceniania klienta w terapii, w efekcie pozostałem bez odpowiedzi)
6) łatwo wyzwalane mechanizmy obronne terapeutki i niska odporność na merytoryczną krytykę
-ustalenie faktów dot. terapii odczuwane przez terapeutkę jako atak; moje pytanie o odbytą psychoterapię własną terapeutki spotkało się efektem drżącego głosu i zmiany tonu rozmowy
-gdy zwróciłem uwagę dot. braku przedstawienia wad zasugerowanej metody i niezgodności tego faktu z Kodeksem Etyczno-Zawodowym PTP, spotkałem się z ofensywą (może Pan to zgłosić do PTP), zamiast z chęcią zweryfikowania problemu.

Pracę nad czynnikami poznawczymi Pani Magdalena poprowadziła u mnie bardzo dobrze, natomiast aspekty behawioralne były w mojej opinii mierne.
Kwestie z zakresu psychologii rozwojowej zostały u mnie zweryfikowane przez innego specjalistę i okazało się, że miały fundamentalne znaczenie (czego niestety nigdy nie usłyszałem w ramach ocenianej tutaj przeze mnie usługi) - zrzucanie pominięcia diagnostycznego w CBT względem psychoanalizy również nie ma tutaj przełożenia i uważam to za wadę w terapii prowadzonej przez Panią Magdalenę.

Mój ogólny subiektywny odbiór Pani Magdaleny z perspektywy klienta - empatyczna i zaangażowana terapeutka z dużym potencjałem, wyraźnie chcąca pomóc klientowi, weryfikująca swoje doświadczenie i wiedzę.
Zważając na sytuację odrzucenia przez Panią Magdalenę koncepcji, że niedoinformowanie klienta o wadach sugerowanej metody oraz braku wiedzy naukowej na jej temat może być błędem, moja ocena rzetelności świadczonych usług oraz zaufanie do specjalistki znacznie się obniżyły.

Bardzo chciałbym wystawić wyższą ocenę z uwagi na empatię i zaangażowanie Pani psycholog, ale wady relacji terapeutycznej, o których wspomniałem są niestety nie do przeskoczenia.

Mam ponadto nadzieję, że mój komentarz przyczyni się do dalszego rozwoju zawodowego Pani Magdaleny oraz weryfikacji stosowanych w terapii metod.
Serdecznie pozdrawiam

Magdalena Oleśniewicz

Dziękuję za podzielenie się swoimi refleksjami. Trudno mi się odnieść do Pana wątpliwości dot. metod terapii behawioralnej-jedną z nadrzędnych wartości w mojej pracy jest praktyka oparta na dowodach naukowych (evidence based practice). Dlatego też wybrałam nurt poznawczo-behawioralny. Szkoda, że nie mogliśmy omówić tego bardziej szczegółowo na żywo w trakcie terapii. Mimo wszystko klient zawsze ma prawo, by nie chcieć skorzystać z proponowanej metody i ma prawo zadawać pytania co do konkretnych technik czy celu ich stosowania. Co do pytań o terapię własną-wydaje mi się, że odpowiedziałam na Pana pytanie, podkreślając, że są to pytania, które są jak najbardziej na miejscu i klient ma prawo je zadawać. Możliwe, że były wyczuwalne emocje w tonie mojego głosu-bo nieodłącznym elementem tej pracy są emocje, które naturalnie pojawiają się w każdej relacji, również tej terapeutycznej.
Dokumentacja w gabinecie-jest należycie chroniona, a notatki niejawne mają chronić klienta.
Tak sobie myślę, że terapia zakłada współpracę i z założenia jest ona ograniczona w czasie, ale rozumiem, że czasami pojawia się potrzeba zmiany stosowanych metod. Niemniej cieszę się, że skorzystał Pan z naszej dotychczasowej wspólnej pracy i życzę powodzenia w dalszej Pana drodze. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam, MO.


Z
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Z Panią Magdą pracowałyśmy razem nad moimi zaburzeniami odżywiania, depresją, prokrastynacją i wieloma innymi problemami. Podczas sesji zyskałam bardzo dużą wiedzę praktyczną i merytoryczną, która umożliwiła mi kompleksowe poradzenie sobie ze wszystkimi problemami i przede wszystkim lepsze zrozumienie i zaakceptowanie samej siebie.
W tej chwili mam poczucie większej sprawczości nad swoim życiem i wiem jak radzić sobie w sytuacjach, które wcześniej mnie przerastały.
Pani Magda jest cierpliwa, zaangażowana i stwarza przyjazną atmosferę na sesjach, przez co czułam się komfortowo i nie bałam się mówić o swoich problemach.

Jednym słowem: polecam!


M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Pani Magda jest osobą pełną empatii oraz profesjonalizmu. Przez ponad rok pomogła mi między innymi zrozumieć moje emocje oraz pokazała techniki które pomagają w ich opanowaniu.

Czuję zauważalną poprawę komfortu mojego życia, relacji z innymi ludźmi oraz zrozumienia samego siebie.

Dodatkowo obserwuję znacznie mniej napadów smutku, lęku, złości, większą samoświadomość a w szczególności moje relacje z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi uległy znacznej poprawie!


M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Bardzo dziękuję i polecam gorąco. Wspaniała psycholog, z empatią, daje przestrzeń i poczucie bezpieczeństwa. Nie ma oceny, nacisku. W toku naszej współpracy dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, ale najważniejsze jest to, że miałem prowadzenie i pomoc. Bardzo mi odpowiadała taka bardziej partnerska relacja, bo wiedziałem, że chcę parę przeszkadzających rzeczy w sobie zmienić. Reasumując: można zaufać, otworzyć się, wspólnie odbyć podróż wgłąb siebie i posprzątać. Polecam! :)


M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Przez ponad rok uczęszczałem na sesje terapeutyczne z nurtu poznawczo-behawioralnego. Jestem zadowolony z rezultatów, szczególnie w kontekście pracy nad emocjami - rozpoznawaniem ich i panowaniem nad nimi, gdzie nastąpiła duża poprawa. Pani Magda wykazuje się dużym zaangażowaniem, empatią a także wyrozumiałością w kontakcie z pacjentem - polecam


Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Konsultacja psychologiczna

Dwa lata temu kiedy zaczynałem terapię u Pani Magdaleny objawy zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego nie pozwalały mi normalnie funkcjonować. Niedawno zakończyłem terapię i muszę przyznać, że dostrzegam znaczącą poprawę swojego zdrowia. Profesjonalna terapeutka ze skutecznym podejściem do pacjenta. Bardzo polecam!


M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Psychoterapia

Bardzo polecam Panią Magdę jako psychoterapeutkę. Sama uczestniczyłam w około rocznej psychoterapii w głównej mierze opartej na terapii schematów. Pani Magda szczegółowo wyjaśniła czym są schematy, pomogła mi zidentyfikować te, z którymi mam problem, a także wprowadziła ćwiczenia i strategie, które okazały się pomocne w radzeniu sobie z nimi. Co szczególnie ważne, terapia pomogła mi nie tylko w lepszym funkcjonowaniu na co dzień, ale także we wprowadzeniu istotnych życiowych zmian.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania