dr n. med.

Maciej W. Socha

Ginekolog, Onkolog, Androlog

91 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Ginekolog dr n. med. Maciej Socha zajął 1. miejsce w plebiscycie „ZŁOTY STETOSKOP” - LEKARZ ROKU 2014 EXPRESSU BYDGOSKIEGO serdecznie gratulujemy Dr Socha w programie TVB "Region… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
91 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4

  Doktor Maciej Socha był dla nas wybawieniem szybka diagnoza potem leczenie i na końcu ciążą(bliźniacza). Podczas ciąży czułam się jak pod skrzydłami bezpieczeństwa polecam w 1000%

 • L
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4

  Nie chciałabym uderzać w patetyczny ton, ale prawdą jest, że gdyby nie dr Socha, nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Opowiem w skrócie jak wyglądała nasza droga do rodzicielstwa. Na początku 2015 roku zdiagnozowano u mnie potworniaka jajnika. Guz miał 17 cm, jajnika nie udało się uratować. W wypisie miałam napisane, że drugi jest zdrowy. Nie był, rósł na nim guz wielkości 6 cm. Zdecydowałam, że najpierw chcę zostać mamą, a potem usuwać guz. Odwiedziłam kilkunastu lekarzy, każdy nalegał na usunięcie guza, a kiedy mówiłam, jaką podjęłam decyzję, ich pomysły się kończyły. W końcu przeczytałam artykuł o dr Sosze i trafiłam do jego gabinetu.
  Pierwszy raz poczułam, że otoczono nas prawdziwą opieką. Wykonałam mnóstwo badań, których wcześniej nikt mi nie zlecał. Do potworniaków doszła niedoczynność tarczycy i niedrożny jajowód. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem było In vitro. Mimo fatalnych rokowań, udało się za pierwszym razem. Nie umiem wyrazić naszego szczęścia w tamtym momencie. Okazało się, że nasze szanse wynosiły jedynie 3%.
  Prowadzenie ciąży u dr Sochy było czystą przyjemnością. Czuliśmy się bezpiecznie i pewnie, dr cierpliwie odpowiadał na każde pytanie, a było ich naprawdę wiele. Dzięki temu, że uczulił mnie na wszystkie symptomy, pod koniec ciąży szybko wykryłam, że zaczyna się stan przedrzucawkowy, choć lekarze w szpitalu uważali początkowo, że panikuję.
  Nasz synek urodził się w lipcu, zdrowy i śliczny. Kilka dni temu dr Socha przeprowadził u mnie zabieg usunięcia guzów z jajnika. Byłam świadoma, że mogę stracić jajnik. Guzy rosły na tyle szybko, że nie można było już czekać dłużej. Dr Sosze udało się ocalić jajnik, za co jestem ogromnie wdzięczna.
  W gabinecie dr Sochy spędziłam wiele godzin. Nigdy nie zawiódł naszego zaufania, zawsze był przygotowany do wizyty, pomógł nam spełnić nasze marzenie o dziecku. Polecam wszystkim w sytuacjach beznadziejnych! Dziękujemy Doktorze :)

 • S
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4

  Dr Socha to lekarz do którego trafiliśmy z mężem po 5 latach starań o upragnione dziecko.Był naszą ostatnią nadzieją i udało się, dziś jesteśmy rodzicami miesięcznej Igi.Z głębi serca dziękuję i polecam dr Soche wszystkim, którzy borykają się z problemami płodności.

 • A
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4

  Doktor Socha to lekarz z powołania, którego serdecznie wszystkim polecam! Posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Niestraszne są dla Niego tzw. „trudne przypadki”. Profesjonalista pod każdym względem. U doktora Sochy prowadziłam ciążę. Podczas wizyt kontrolnych przeprowadzał bardzo dokładne badania USG i odpowiadał wyczerpująco na każde zadane pytanie.

 • A
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4Usługa: ciąża

  Zarówno doktora, jak i całą klinikę na Mostowej mogę polecić z czystym sumieniem. Profesjonalna opieka przed zajściem w ciążę a także w trakcie jej trwania, w połączeniu z empatią i wsparciem jakie zaoferował nam doktor Socha sprawiły, że po trudnościach jakie nas spotkały dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 1.5 miesiecznego zdrowego synka. Wielką zaletą doktora jest to, że jest szczery, otwarty, konkretny i kompetentny, na każde pytanie wyczerpująco i rzeczowo odpowiada, a każde najmniejsze wątpliwości rozwiewa. Pomimo tego, że doktor Socha był nieobecny podczas mojego porodu, to będąc pacjentka w szpitalu Biziela znajdowałam się również pod dobrą opieką a sam poród wspominam jako wspaniałe doświadczenie w moim życiu. Panie doktorze jesteśmy niesamowicie wdzięczni za opiekę i przyczynienie się do spełnienia naszego największego marzenia w życiu. :)

 • K
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4Usługa: Prowadzenie ciąży

  Ciężko jest wyrazić słowami, jak wiele zawdzięczamy Panu Doktorowi. Opisując swoją historię to chyba za mało, by pokazać innym jak dużo można zyskać trafiając pod tak fachową opiekę. Nasza przygoda zaczęła się od diagnoz innych lekarzy, którzy twierdzili, że nasze szanse na zostanie rodzicami są bardzo małe. Szukając pomocy w całej Polsce, za sprawą świetnych opinii na znanylekarz.pl trafiliśmy do Bydgoszczy. Zostaliśmy zdiagnozowani w ciągu jednej wizyty. Pan Doktor rozpisał nam plan działania i ...dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzicami dwumiesięcznego zdrowego maleństwa. Całą ciążę prowadziliśmy u Pana Doktora, do którego jeździliśmy ponad 150 km. Wizyty zawsze były przepełnione rzetelną wiedzą i przedstawieniem nam tego w sposób, jakiego oczekiwaliśmy. Każde USG było robione skrupulatnie, a wszelkie wątpliwości rozwiewane. Dzięki tak wspaniałej opiece czułam się w ciąży bezpiecznie i byłam pewna, że w razie jakichkolwiek problemów Pan Doktor zrobi wszystko, by pomóc. Nie myliliśmy się. Nie wyobrażaliśmy sobie porodu w innym miejscu niż szpital, w którym Pan Doktor pracuje. Poród przebiegał idealnie, jednak tuż przed końcem nastąpiło pęknięcie krocza IV st., które wymagało operacji chirurgicznej. Sztab osób zajął się mną z pełnym profesjonalizmem. Po operacji opieka, z jaką zetknęliśmy się na oddziale jest po prostu godna, by o niej opowiadać. Na każdym kroku widać pokłosie nowoczesności Pana Doktora Sochy. Spędziliśmy w szpitalu 5 dób i czuliśmy się zaopiekowani do granic możliwości :) Po wyjściu ze szpitala otrzymaliśmy dużo wsparcia i zawsze mogliśmy zwrócić się do Pana Doktora ze swoimi problemami czy wątpliwościami. Cudowna opieka zaskutkowała tym, że po 2 miesiącach od porodu nie czuję jego skutków. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że gdybym rodziła gdziekolwiek indziej to uraz, którego doznałam zakończyłby się wyłonieniem stomii. Także jesteśmy ogromnie wdzięczni za uratowanie mojego zdrowia...psychicznego, społecznego i seksualnego. Jesteśmy pewni, że gdy przyjdzie czas na drugie maleństwo to prowadzić będzie nas Pan Doktor i na poród znów popędzimy 150 km. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, mamy cudownego synka i piękne wspomnienia z porodu...dlatego...ciężko jest wyrazić słowami, jak wiele zawdzięczamy Panu Doktorowi i temu miejscu, w którym nasz Syn przyszedł na świat.
  KT&Sz.

 • K
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4

  Lekarz bardzo dobry. Kompetentny, doświadczony, mądry. ALE 400 złotych za konsultacje plus USG to dużo.
  Pan doktor nie prowadzi mojej ciąży, chciałam się tylko dowiedzieć, czy mam szansę na poród naturalny po cesarce. Wszystko zostało mi wytłumaczone, bez ogródek, ale dano mi również do zrozumienia, że powinnam być pod opieką lekarza prywatnego, albo takiego który pracuje w szpitalu. Pan doktor nie chciał osobiście zająć się moim przypadkiem. Bo jest na to za późno. Woli prowadzić ciążę od początku do końca, a nie przejmować bałagan po innym lekarzu. Za tę cenę i tak nie zdecydowałabym się na usługi dr. Sochy

 • M
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4Usługa: oligozoospermia

  Niestety dosc sporo czasu zajelo mi znalezienie wlasciwego androloga. Dr Socha byl trzecim lekarzem ktory analizowal moj problem i jedynym ktoremu w pelni zaufalem. Nie zawiodlem sie! W pelni kompetentny, bardzo rzeczowy i konkretny, lekarz/czlowiek.

  Dziekuje Panu serdecznie za pomoc i porady.

 • D
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa 4Usługa: chirurgia ginekologiczna i onkologiczna

  Polecam,polecam i jeszcze raz polecam z czystym sumieniem!Sugerowałam się dużą ilością pozytywnych komentarzy na temat dr.Sochy i się nie zawiodłam.Bardzo dobry specjalista,bardzo dokładny i kompetentny,wkłada dużo serca w swoją pracę.Odpowie bardzo dokładnie na każde zadane Mu pytanie.Doktor Socha przeprowadził u mnie operację usunięcia torbieli jajnika.Zabieg odbył się w szpitalu Św.Łukasza w Bydgoszczy,również bardzo polecam ten szpital.Fachowa opieka i bardzo sympatyczne pielęgniarki.Po zabiegu w nocy przychodziły kilka razy sprawdzić czy wszystko jest w porządku ;) Doktor Socha zastosował u mnie cięcie klasyczne ze względu na zrosty po cesarskim cięciu.Fachowo wyłuszczył torbiel jajnika oraz zrekonstruował jajnik,a przy okazji zadbał rownież o wygląd estetyczny i pięknie zajął się plastyką blizny po cesarskim cięciu;) Ufam doktorowi i wiem ,że trafiłam w najlepsze ręce.Doktor posiada ogromną wiedzę jest bardzo sympatyczny oraz mega wyluzowany;) Pozdrawiam Serdecznie Panie doktorze i Dziękuję...
  Daria.S

 • P

  Wspaniały człowiek i specjalista! UWIELBIAM z całego serca! Lekarz z duszą, wyrozumiałością i wiedzą, prowadzi rozmowę w sposób zrozumiały i czytelny. Tłumaczy wątpliwości, jeśli takowe występują. Odpowiada nawet na "głupie" dylematy przewrażliwionej ciężarnej, co jest wielką zaletą, bo spotkałam na swojej drodze wielu lekarzy, którzy nie zawsze odpowiadali na zadane pytania. Leczyłam się ponad siedem lat. Dr Socha potrafi uspokoić nawet w stresujących momentach swoją pewnością siebie i obeznaniu przy wykonywanej pracy, a także żartem i uśmiechem rozluźnić atmosferę. Mimo tylu sukcesów zawodowych, ludzki i ma się poczucie, że jest przy nas ktoś bliski. Polecam bardzo!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ginekolog dr n. med. Maciej Socha zajął 1. miejsce w plebiscycie „ZŁOTY STETOSKOP”
  - LEKARZ ROKU 2014 EXPRESSU BYDGOSKIEGO
  serdecznie gratulujemy

  Dr Socha w programie TVB "Region na widelcu": http://www.tvp.p1/bydg11zcz/p1radn1k1/r1g11n-na-w1d11cu/w1d11/23022014/14133632

  Artykuły o misji medycznej w Gwatemali!
  Zapowiedź wyjazdu: http://www.tvp.p1/bydg11zcz/aktua1n11c1/zdr1w11/na11-11karz1-11ca-11czyc-b11dnych-w-gwat1ma11/12592835 i relacje z pobytu: część pierwsza http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/informacje-z-bydgoszczy/item/6553-bydgoscy-i-toruńscy-lekarze-na-misji-w-gwatemali-relacja oraz część druga http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/informacje-z-bydgoszczy/item/6563-tak-powstała-sala-operacyjna-w-gwatemali-część-2 a także artykuły ogólne:
  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/bydgoski-lekarz-ginekolog-miesiac-spedzil-w-gwatemali/0c6ky i http://bydg11zcz.gaz1ta.p1/bydg11zcz/1,48722,14994972,G1n1k111dzy_bydg11cy_by11_na_m11j1_m1dyczn1j_w_Gwat1ma11.htm1 oraz http://www.p1m1r1ka.p1/app1/pbc1.d11/art1c11?11D=/20131110/R1G11N

  Artykuły o Projekcie „Sztuka Rodzenia”: http://bydg11zcz.gaz1ta.p1/bydg11zcz1,48722,13949602,Zdj1c1a_z_p1r1d1w_w_ga11r11_bwa__Kr1cz1__kr1w__f1zj111g1a.htm1 a także: http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrArticle=244900&NrIssue=2466&NrSection=120&IdTag=85 oraz http://www.galeriabwa.bydgoszcz.pl/info-ver.php?idm=1&id=920 i wiele zdjęć w galerii: http://www.cm.umk.p1/1-c1111g1um-m1d1cum/ga11r1a-w1d1k-1brazk1w/ga11r1a-2013/cat1g1ry/115-nar1dz1ny-w-1ztuc1-17052013.htm1


  Artykuły o afrykańskiej misji medycznej w Szpitalu Donomanga w Czadzie!
  Zapowiedzi wyjazdu: http://m.w1ad1m11c1.gaz1ta.p1/w1ad1m11c11,117915,12711297,_W_1zp1ta1u_n11_ma_an1_j1dn1g1_11karza___Bydg11cy.htm1 oraz wywiad z dr. Socha na stronie 10.: http://biziel.pl/files/biuletyn_biziel_wrzesien_2012.pdf i http://www.ryn1kzdr1w1a.p1/P1-g1dz1nach/Tr1j1-bydg11k1ch-1p1cja111t1w-b1dz11-11czyc-k1b11ty-w-Czadz11,124485,10.htm1
  Relacje z pracy w Afryce do przeczytania w numerze: Kwiecień 2013, strona 10.: http://bil.org.pl/primum-non-nocere/2013.html oraz wysłuchania w audycji radiowej: http://www.radiopik.pl/41,31,audycja-z-01-kwietnia-2013-lekarze-ludziom

  Poronienia: http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1658294,3,niepotrzebne-tragedie,index.html

  Endometrioza: http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1669636,4,endo-co-a-co-to-wlasciwie-jest,index.html

  Cytologia: http://prezi.com/nals9edmhscd/wynik-badania-cytologicznego/ i http://koalicjarsm.pl/aktualnosci-mlodziez-ze-studenckiego-kola-naukowego--ginekologii-poloznictwa-i-ginekologii-onkologicznej--–-mieszkankom-bydgoszczy-80.html

  Andrologia: http://meskieproblemy.pl/androlog.html

  Poród: http://www.mmbydgoszcz.pl /dzisiejsze-porodowki--co-maja-do-zaoferowania-ciezarnym?category=news

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Perinatologia
 • Ginekologia onkologiczna

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • francuski
 • hiszpański
 • rosyjski
więcej

Choroby

 • medycyna rozrodu i zaburzeń płodności człowieka z ART
 • endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość kobiet
 • andrologia kliniczna i seminologia lekarska
 • perinatologia i medycyna matczyno- płodowa
 • ginekologia i chirurgia ginekologiczna
 • uroginekologia zachowawcza i operacyjna
 • ginekologia onkologiczna i chirurgia onkoginekologiczna
 • seksuologia i seksiatria medyczna
więcej

Zdjęcia