dr n. med.

Maciej W. Socha

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog, Onkolog, Androlog

95 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
2 720 odwiedzin w ciągu 30 dni

Lekarz specjalista w klinice LEKARZE Mostowa4 w Bydgoszczy, POLSKIE LECZNICE Sp. z o. o. [prywatnie, świadczenia medyczne ambulatoryjne]; www.mostowa4.pl Kierownik Oddziału Położniczo-… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
95 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4Usługa: konsultacja andrologiczna

  Trafiłem do Pana androloga celem powiekszania penisa. Pan doktor podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie- z powagą, bez zbędnych komentarzy, czy głupich uśmieszków. Pan dr jako androlog zaproponował mi ostrzyknięcie kwasem haialuronowym którego bardzo się bałem ale niepotrzebnie.
  Zabieg uważam, że się udał, w dodatku nie był bolesny. W końcu nie muszę się wstydzić swojego penisa na siłowni, czy saunie i bez skrępowania mogę przebierać się przy kolegach. Bardzo Panu doktorowi dziękuję!

 • M
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4

  Doktor Socha to prawdziwy profesjonalista w swoim fachu, a do tego bardzo miły i kulturalny człowiek. Miałam wykonywaną u niego plastykę pochwy(zmniejszenie warg i kwas hialuronowy) i takich efektów nigdy bym się nie spodziewała!! Dodatkowo , Pan Doktor zrobił mi Gshot. Dzięki temu zabiegowi odzyskałam wiarę płynącą z satysfakcji i przyjemności czerpanej ze współżycia. Dodam , że najbardziej zachwycony z zabiegów jest mój partner. Z całego serca polecam Pana Doktora.

 • A
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4Usługa: problem z donoszeniem ciąży

  Doktor Socha to lekarz z powołania , którego serdecznie polecam wszystkim. Doktor Socha sprawił, że po trudnościach jakie nas spotkały dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzczmi 5 miesięcznej córeczki:-) Wielką zaletą doktorów jest to , że szczery , otwardy, konkretny i kompetentny , na każde pytanie wyczerpująco i rzeczowo odpowiada, a każde najmniejsze wątpliwości rozwiewa. Tym bardziej ,że na początku ciąży bardzo się obawiałam czy donoszę ją do końca. Lecz Doktor sprawił , że podczas ciąży czułam się jak pod skrzydłami bezpieczeństwa . Wszystkie moje obawy odeszły daleko. Do szpitala trafiłam dopiero na poród . Tak , że prowadzenie ciąży u dr Sochy było czystą przyjemnością . Czuliśmy się bezpieczni i pewni tego , że tym razem wszystko będzie dobrze. Teraz nawet planujemy rodzeństwo dla córeczki. Również pod opieką Pana dr Sochy. Panie doktorze jesteśmy niesamowicie wdzięczni za opiekę i przyczynienia się do spełnienia naszego największego marzenia w życiu dziękujemy ☺☺☺

 • Ż
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Cholestaza ciążowa, pobyt w szpitalu na oddziale patologii ciąży.

  Pan Maciej bardzo konkretny w swoich działaniach. Nie traktuje pacjentki jako kolejnego egzemplarzu z kolei ale do każdego przypadku podchodzi indywidualnie. Wszystko konkretnie wytłumaczy i doradzi jak postępować dalej. Posiada ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną z której w bardzo umiejętny sposób korzysta w danym przypadku.

 • Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4

  Doktor Maciej Socha był dla nas wybawieniem szybka diagnoza potem leczenie i na końcu ciążą(bliźniacza). Podczas ciąży czułam się jak pod skrzydłami bezpieczeństwa polecam w 1000%

 • L
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4

  Nie chciałabym uderzać w patetyczny ton, ale prawdą jest, że gdyby nie dr Socha, nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Opowiem w skrócie jak wyglądała nasza droga do rodzicielstwa. Na początku 2015 roku zdiagnozowano u mnie potworniaka jajnika. Guz miał 17 cm, jajnika nie udało się uratować. W wypisie miałam napisane, że drugi jest zdrowy. Nie był, rósł na nim guz wielkości 6 cm. Zdecydowałam, że najpierw chcę zostać mamą, a potem usuwać guz. Odwiedziłam kilkunastu lekarzy, każdy nalegał na usunięcie guza, a kiedy mówiłam, jaką podjęłam decyzję, ich pomysły się kończyły. W końcu przeczytałam artykuł o dr Sosze i trafiłam do jego gabinetu.
  Pierwszy raz poczułam, że otoczono nas prawdziwą opieką. Wykonałam mnóstwo badań, których wcześniej nikt mi nie zlecał. Do potworniaków doszła niedoczynność tarczycy i niedrożny jajowód. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem było In vitro. Mimo fatalnych rokowań, udało się za pierwszym razem. Nie umiem wyrazić naszego szczęścia w tamtym momencie. Okazało się, że nasze szanse wynosiły jedynie 3%.
  Prowadzenie ciąży u dr Sochy było czystą przyjemnością. Czuliśmy się bezpiecznie i pewnie, dr cierpliwie odpowiadał na każde pytanie, a było ich naprawdę wiele. Dzięki temu, że uczulił mnie na wszystkie symptomy, pod koniec ciąży szybko wykryłam, że zaczyna się stan przedrzucawkowy, choć lekarze w szpitalu uważali początkowo, że panikuję.
  Nasz synek urodził się w lipcu, zdrowy i śliczny. Kilka dni temu dr Socha przeprowadził u mnie zabieg usunięcia guzów z jajnika. Byłam świadoma, że mogę stracić jajnik. Guzy rosły na tyle szybko, że nie można było już czekać dłużej. Dr Sosze udało się ocalić jajnik, za co jestem ogromnie wdzięczna.
  W gabinecie dr Sochy spędziłam wiele godzin. Nigdy nie zawiódł naszego zaufania, zawsze był przygotowany do wizyty, pomógł nam spełnić nasze marzenie o dziecku. Polecam wszystkim w sytuacjach beznadziejnych! Dziękujemy Doktorze :)

 • S
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4

  Dr Socha to lekarz do którego trafiliśmy z mężem po 5 latach starań o upragnione dziecko.Był naszą ostatnią nadzieją i udało się, dziś jesteśmy rodzicami miesięcznej Igi.Z głębi serca dziękuję i polecam dr Soche wszystkim, którzy borykają się z problemami płodności.

 • A
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4

  Doktor Socha to lekarz z powołania, którego serdecznie wszystkim polecam! Posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Niestraszne są dla Niego tzw. „trudne przypadki”. Profesjonalista pod każdym względem. U doktora Sochy prowadziłam ciążę. Podczas wizyt kontrolnych przeprowadzał bardzo dokładne badania USG i odpowiadał wyczerpująco na każde zadane pytanie.

 • A
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4Usługa: ciąża

  Zarówno doktora, jak i całą klinikę na Mostowej mogę polecić z czystym sumieniem. Profesjonalna opieka przed zajściem w ciążę a także w trakcie jej trwania, w połączeniu z empatią i wsparciem jakie zaoferował nam doktor Socha sprawiły, że po trudnościach jakie nas spotkały dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 1.5 miesiecznego zdrowego synka. Wielką zaletą doktora jest to, że jest szczery, otwarty, konkretny i kompetentny, na każde pytanie wyczerpująco i rzeczowo odpowiada, a każde najmniejsze wątpliwości rozwiewa. Pomimo tego, że doktor Socha był nieobecny podczas mojego porodu, to będąc pacjentka w szpitalu Biziela znajdowałam się również pod dobrą opieką a sam poród wspominam jako wspaniałe doświadczenie w moim życiu. Panie doktorze jesteśmy niesamowicie wdzięczni za opiekę i przyczynienie się do spełnienia naszego największego marzenia w życiu. :)

 • K
  Lokalizacja: LEKARZE Mostowa4Usługa: Prowadzenie ciąży

  Ciężko jest wyrazić słowami, jak wiele zawdzięczamy Panu Doktorowi. Opisując swoją historię to chyba za mało, by pokazać innym jak dużo można zyskać trafiając pod tak fachową opiekę. Nasza przygoda zaczęła się od diagnoz innych lekarzy, którzy twierdzili, że nasze szanse na zostanie rodzicami są bardzo małe. Szukając pomocy w całej Polsce, za sprawą świetnych opinii na znanylekarz.pl trafiliśmy do Bydgoszczy. Zostaliśmy zdiagnozowani w ciągu jednej wizyty. Pan Doktor rozpisał nam plan działania i ...dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzicami dwumiesięcznego zdrowego maleństwa. Całą ciążę prowadziliśmy u Pana Doktora, do którego jeździliśmy ponad 150 km. Wizyty zawsze były przepełnione rzetelną wiedzą i przedstawieniem nam tego w sposób, jakiego oczekiwaliśmy. Każde USG było robione skrupulatnie, a wszelkie wątpliwości rozwiewane. Dzięki tak wspaniałej opiece czułam się w ciąży bezpiecznie i byłam pewna, że w razie jakichkolwiek problemów Pan Doktor zrobi wszystko, by pomóc. Nie myliliśmy się. Nie wyobrażaliśmy sobie porodu w innym miejscu niż szpital, w którym Pan Doktor pracuje. Poród przebiegał idealnie, jednak tuż przed końcem nastąpiło pęknięcie krocza IV st., które wymagało operacji chirurgicznej. Sztab osób zajął się mną z pełnym profesjonalizmem. Po operacji opieka, z jaką zetknęliśmy się na oddziale jest po prostu godna, by o niej opowiadać. Na każdym kroku widać pokłosie nowoczesności Pana Doktora Sochy. Spędziliśmy w szpitalu 5 dób i czuliśmy się zaopiekowani do granic możliwości :) Po wyjściu ze szpitala otrzymaliśmy dużo wsparcia i zawsze mogliśmy zwrócić się do Pana Doktora ze swoimi problemami czy wątpliwościami. Cudowna opieka zaskutkowała tym, że po 2 miesiącach od porodu nie czuję jego skutków. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że gdybym rodziła gdziekolwiek indziej to uraz, którego doznałam zakończyłby się wyłonieniem stomii. Także jesteśmy ogromnie wdzięczni za uratowanie mojego zdrowia...psychicznego, społecznego i seksualnego. Jesteśmy pewni, że gdy przyjdzie czas na drugie maleństwo to prowadzić będzie nas Pan Doktor i na poród znów popędzimy 150 km. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, mamy cudownego synka i piękne wspomnienia z porodu...dlatego...ciężko jest wyrazić słowami, jak wiele zawdzięczamy Panu Doktorowi i temu miejscu, w którym nasz Syn przyszedł na świat.
  KT&Sz.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz specjalista w klinice LEKARZE Mostowa4 w Bydgoszczy, POLSKIE LECZNICE Sp. z o. o.
  [prywatnie, świadczenia medyczne ambulatoryjne];
  www.mostowa4.pl

  Kierownik Oddziału Położniczo- Ginekologicznego w Gdańsku, Szpital Św. Wojciecha COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o. o.
  [NFZ, świadczenia medyczne szpitalne];
  www.copernicus.gda.pl/oferta/szpital-sw-wojciecha-1/oddzial-polozniczo-ginekologiczny

  Ginekolog w Szpitalu Św. Łukasza w Bydgoszczy
  [prywatnie, świadczenia medyczne szpitalne- zabiegi operacyjne];
  www.szpital-lukasza.pl

  Adiunkt w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Wydziału Lekarskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
  [etat naukowo- dydaktyczny, nauczyciel akademicki];
  www.wl.cm.umk.pl/kpckigo/pracownicy/

  Ginekolog dr n. med. Maciej Socha zajął 1. miejsce w plebiscycie „ZŁOTY STETOSKOP” - LEKARZ ROKU
  serdecznie gratulujemy;

  Wywiad z Ordynatorem Oddziału Szpitala na Zaspie, Gdańsk
  https://m.radiogdansk.pl/audycje-rg/badz-zdrow/item/80033-ordynator-porodowki-na-zaspie-porod-fizjologiczny-trwa-trzy-dni-nie-ma-sensu-przyjezdzac-do-szpitala-po-pierwszych-skurczach

  Dr Socha w programie TVB "Region na widelcu": http://www.tvp.p1/bydg11zcz/p1radn1k1/r1g11n-na-w1d11cu/w1d11/23022014/14133632

  Artykuły o misji medycznej w Gwatemali!
  Zapowiedź wyjazdu: http://www.tvp.p1/bydg11zcz/aktua1n11c1/zdr1w11/na11-11karz1-11ca-11czyc-b11dnych-w-gwat1ma11/12592835 i relacje z pobytu: część pierwsza http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/informacje-z-bydgoszczy/item/6553-bydgoscy-i-toruńscy-lekarze-na-misji-w-gwatemali-relacja oraz część druga http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/informacje-z-bydgoszczy/item/6563-tak-powstała-sala-operacyjna-w-gwatemali-część-2 a także artykuły ogólne:
  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/bydgoski-lekarz-ginekolog-miesiac-spedzil-w-gwatemali/0c6ky i http://bydg11zcz.gaz1ta.p1/bydg11zcz/1,48722,14994972,G1n1k111dzy_bydg11cy_by11_na_m11j1_m1dyczn1j_w_Gwat1ma11.htm1 oraz http://www.p1m1r1ka.p1/app1/pbc1.d11/art1c11?11D=/20131110/R1G11N

  Artykuły o Projekcie „Sztuka Rodzenia”: http://bydg11zcz.gaz1ta.p1/bydg11zcz1,48722,13949602,Zdj1c1a_z_p1r1d1w_w_ga11r11_bwa__Kr1cz1__kr1w__f1zj111g1a.htm1 a także: http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrArticle=244900&NrIssue=2466&NrSection=120&IdTag=85 oraz http://www.galeriabwa.bydgoszcz.pl/info-ver.php?idm=1&id=920 i wiele zdjęć w galerii: http://www.cm.umk.p1/1-c1111g1um-m1d1cum/ga11r1a-w1d1k-1brazk1w/ga11r1a-2013/cat1g1ry/115-nar1dz1ny-w-1ztuc1-17052013.htm1


  Artykuły o afrykańskiej misji medycznej w Szpitalu Donomanga w Czadzie!
  Zapowiedzi wyjazdu: http://m.w1ad1m11c1.gaz1ta.p1/w1ad1m11c11,117915,12711297,_W_1zp1ta1u_n11_ma_an1_j1dn1g1_11karza___Bydg11cy.htm1 oraz wywiad z dr. Socha na stronie 10.: http://biziel.pl/files/biuletyn_biziel_wrzesien_2012.pdf i http://www.ryn1kzdr1w1a.p1/P1-g1dz1nach/Tr1j1-bydg11k1ch-1p1cja111t1w-b1dz11-11czyc-k1b11ty-w-Czadz11,124485,10.htm1
  Relacje z pracy w Afryce do przeczytania w numerze: Kwiecień 2013, strona 10.: http://bil.org.pl/primum-non-nocere/2013.html oraz wysłuchania w audycji radiowej: http://www.radiopik.pl/41,31,audycja-z-01-kwietnia-2013-lekarze-ludziom

  Poronienia: http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1658294,3,niepotrzebne-tragedie,index.html

  Endometrioza: http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1669636,4,endo-co-a-co-to-wlasciwie-jest,index.html

  Cytologia: http://prezi.com/nals9edmhscd/wynik-badania-cytologicznego/ i http://koalicjarsm.pl/aktualnosci-mlodziez-ze-studenckiego-kola-naukowego--ginekologii-poloznictwa-i-ginekologii-onkologicznej--–-mieszkankom-bydgoszczy-80.html

  Andrologia: http://meskieproblemy.pl/androlog.html

  Poród: http://www.mmbydgoszcz.pl /dzisiejsze-porodowki--co-maja-do-zaoferowania-ciezarnym?category=news

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Perinatologia
 • Ginekologia onkologiczna

Edukacja

 • Katedra i Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej (specjalizacja podstawowa z położnictwa i ginekologii)
 • Katedra i Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej (specjalizacja szczegółowa z ginekologii onkologicznej)
 • Klinika Medycyny Matczyno- Płodowej, Ginekologii i Neonatologii (specjalizacja szczegółowa z perinatologii)

Nagrody i wyróżnienia

 • ZŁOTY STETOSKOP 1. miejsce

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • francuski
 • hiszpański
 • rosyjski
więcej

Staże

 • Laparoscopic Institut for Gynecology & Oncology, USA
 • Sydney University, Australia
 • Herlev University, Dania
 • Karolinska Institutet, Szwecja
 • Charite Krankenhaus, Niemcy
 • University Collegue London, Wielka Brytania
więcej

Choroby

więcej